19:09 Журналісти відвідали Знам’янський психоневрологічний інтернат: у закладі нормальна ситуація | |
![]() Головним приводом для ознайомлення представників кіровоградських ЗМІ з поточною ситуацією в одному з десяти лікувальних закладів психоневрологічного спрямування, розташованих в області, став сюжет в ефірі одного з центральних телеканалів - про начебто виявлені факти порушень з боку адміністрації лікувального закладу щодо утримання пацієнтів. ![]() Як поінформував Володимир Кадацький, лікувальний заклад розрахований на 175 пацієнток і на сьогодні в інтернаті 171-ю пацієнткою позмінно опікуються 115 працівників закладу. ![]() В інтернаті створено усі умови для їх належного утримання - прибрані житлові кімнати, вбиральні та душові, якісне та різноманітне харчування, постійна увага з боку медперсоналу. У закладі також є своя котельня, яка забезпечує в інтернаті оптимальний тепловий режим. Є пральня, швейна майстерня, власне підсобне господарство та городи, де пацієнтки закладу за власним бажанням можуть допомагати у вирощуванні фруктів та городини, які урізноманітнюють свіжими вітамінами раціон пацієнтів. Є в інтернаті й живність – 15 корів, свині, птиця, тому свіже молоко та м’ясо є неодмінними продуктами у щоденному харчуванні пацієнток інтернату. Зрозуміло, що ні про які примусові роботи хворих людей у "міфічних" фермерських господарствах немає й мови. Не підтвердилися й факти про начебто примусове утримання хворих жінок ледь не у карцері. Так, дійсно, у лікарні є відділення, де перебувають хворі, які страждають на втрату пам’яті, але, як виявилося, це не темні підвальні приміщення, а звичайне лікарняне відділення з просторими та світлими кімнатами. ![]() Як пацієнтки, так і медичний персонал закладу висловили обурення у зв’язку з некоректною поведінкою столичних телерепортерів під час їх перебування у психоневрологічному будинку-інтернаті, а також неправдивою, упередженою інформацією про заклад в цілому. Як зазначив Віталій Юхименко, повсякденна увага саме до таких закладів є невід’ємною складовою великого комплексу соціальних програм на території області. – Ми несемо відповідальність за кожну людину, яка потребує особливої уваги та допомоги, перебуваючи у соціальних закладах, – наголосив посадовець. За інформацією офіційного сайту Кіровоградської ОДА | |
|