11:27 Знам'янка прославила живих та вшанувала пам'ять загиблих партизан | |
![]() Місто Знам'янка та Знам'янський район відзначали разом це свято біля пам'ятного знаку на честь партизан Чорного лісу у с. Водяно 20 вересня ц.р. року. Всі присутні вшановували партизанів і підпільників, що діяли на території з 5 – го серпня 1941року довгі 587 днів фашистської окупації. Багатьом в ті роки було близько 16 – ти років. Ветеранів партизанського та підпільного руху, членів ветеранського активу вітали: секретар Знам’янської міської ради Андрій Тесленко, заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Голік, голова міської організації ветеранів України Ганна Бабійчук, голова районної ради організації ветеранів України Владислав Цигульський. ![]() З почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Низько вклоняємося вам і висловлюємо щиру подяку за ваш подвиг і перемогу, за розуміння й батьківську підтримку в побудові незалежної України. Здоров'я, щастя, добра й благополуччя вам і вашим родинам!» ![]() Активістів партизанського руху, яких на сьогодні залишилося одиниці, біля пам'ятного знаку урочисто зустрічала почесна варта з молодих юнаків. Літературно – музична композиція, підготовлена силами міського та районних Будинків культури, де мелодії воєнних пісень проникали до сліз, не аби як вразила всіх присутніх. У ті грізні роки окупації партизани та підпільники, ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, піднялися на захист держави, вистояли і перемогли. Їх подвиг назавжди залишається у нашій світлій пам'яті. ![]() Партизанський рух не припинявся до 1943 року, до повного визволення нашого району. Свідки тих неминучих років розділили сьогодні з нами радість світлих мирних днів. Виступ вокального ансамблю "Горлиця" селищного Будинку культури став подарунком від селищного голови смт. Знам'янка Друга Сергія Філіпенка. Керівництво міста та району спільно з ветеранами та громадськістю поклали квіти до пам'ятного знаку на честь партизан Чорного лісу, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Для ветеранів партизанського руху було організовано святковий обід, вручено продуктові набори. ![]() Покоління, яке пройшло війну, надихає нас на добрі справи, вчить боронити і любити рідну землю. Дбати про майбутнє і вічно пам'ятати страшне лихоліття воєнних років. Низький уклін всім живим та вічна пам'ять тим, хто душею з рідною землею. | |
|