П`ятниця, 19.04.2024, 08:31

Головна » 2018 » Січень » 23 » Знам’янщина відзначила День Соборності України
Знам’янщина відзначила День Соборності України
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся міський голова Філіпенко Сергій Іванович. "Єдність і воля – саме ці два поняття визначають шляхи розвитку нашої держави. За їх утвердження боролися кращі сини українського народу, даючи прийдешнім поколінням зразок неповторної любові до рідної країни", підкреслив у своєму виступі міський голова.

До вітань долучився і помічник-консультант народного депутата України О.Довгого Андрій Іщенко.

Міський голова Сергій Іванович Філіпенко, військовий комісар Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату Чижма Олександр Васильович вручили учасникам АТО, присутнім у залі відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» та з нагоди відзначення державного свята – Дня Соборності України. Так, нагороди отримали:  старший солдат запасу Бєлянкін С.П., рядовий запасу  Береговий О.В., старший солдат Бондар С.Є., солдат запасу Бондаренко С.Г,, старший солдат запасу Бондаренко Ю.М., старший солдат запасу Бондаренко В.Г., старший лейтенант запасу Бурунсус Ю.П., молодший сержант запасу Воронов Д.С., сержант запасу Гезун В.А., майор запасу Гезун О.А., старший солдат запасу Гришин А.С., молодший сержант запасу Грінець В.В., старший лейтенант запасу Кигим А.С., сержант запасу Кирилов Д.Б., старший солдат запасу Козаков Ю.В., солдат запасу Косман Д.В.,старший солдат запасу Красовський А.С., молодший сержант запасу Кульчицький І.Ю., старший матрос запасу Лєднєв Є.І., старший солдат запасу Мірошніченко А.О., старший солдат запасу Мірошніченко О.В., старший солдат запасу Панішко С.В., сержант запасу Сірченко С.Л., солдат запасу Стельмах О.М., прапорщик запасу Чекан А.І., старший солдат запасу Шалаєв М.М., лейтенант запасу Шиян О.Ю., старший сержант запасу Щербаков В.В.

Також під час свята Подяку Знам`янської міської ради за сумлінну працю, високі професійні якості  та з нагоди відзначення Дня Соборності України отримали:Боршош О.В., старший інспектор Знам’янського міськрайонного  відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробацій Міністерства юстиції України, 12
Осадча Наталія Олександрівна, вчитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»; Фарафонтова Інна Павлівна, вчитель  географії навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія».

Під час заходу всі присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих, під час проведення антитерористичної операції, героїв - знам’янчан.

Короткий екскурс в історичне минуле України, зокрема у далекий 1919 рік, коли 99 роки тому на Софіївській площі, біля пам’ятника Богдану Хмельницькому лідери Української Народної Республіки та повноважна делегація Західно-Української Народної Республіки заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу зробила вчитель історії та суспільствознавчих дисциплін  НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей», депутат міської ради 7 скликання Філіпова С.М.

У своєму виступі Філіпова С.М. згадала слова Степана Бандери, який сказав: "Настане час, коли один українець скаже "Слава Україні!", а мільйон відповість "Героям Слава!".

"І саме сьогодні ми живемо у час великих героїв, так як іде війна на сході, і сьогодні герої живуть серед нас, які захищають Єдину Суверену Незалежну Україну", підкреслила Світлана Миколаївна

Святковий настрій всім присутнім подарували солісти міського Палацу культури Руслан Павловський та Вероніка Запісочна, вихованці центру дитячої та юнацької творчості (дир.. Г.Подвиженко), представники Знам’янського міського парламенту дітей, учнівська молодь.

По завершенню урочистостей, на честь чергової річниці Дня Соборності та Свободи України, відбулися урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника Великого Кобзаря і до пам’ятного знаку «Героям, загиблим за свободу та незалежність України».

Цього ж дня всі учасники ходи завітали до території біля міського Палацу культури, яка замайоріла великою кількістю національних прапорів, довжиною в 1 кілометр. 12
І це і не дивно, адже саме тут і проходила Всеукраїнська патріотична акція заради миру та єдності України, присвячена Дню Соборності України, організована Катериною Валевською, волонтеркою батальйону «Айдар», письменницею, членом ради київського Майдану.
Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 915 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.2/5