09:17 Знам’янщина вшанувала ліквідаторів аварії на ЧАЕС | |
![]() 26 квітня 1986 року навічно залишиться в пам’яті людей, як дата величезної техногенної та екологічної катастрофи.Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній електростанції. 31 довгих років українська земля здригається при самій згадці про трагедію. Молитовно вшанували чорнобильців в УПЦ Преподобного Сергія Радонезького, де настоятель релігійної громади Святої мучениці Тетяни Олександрійської єпархії о.Андрій (Подлєсний) відправив заупокійну Літургію за жертвами Чорнобильської катастрофи. У своїй проповіді він наголосив, що трагедія, яка трапилася 31 рік тому, змушує людей відповідальніше ставитися до навколишнього середовища. ![]() Заходи продовжилися урочистою ходою до пам’ятного знаку на честь знам’янчан та мешканців району, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який споруджений у міському парку відпочинку, де і відбувся мітинг-реквієм. Участь у ході взяли керівництво міської ради, Знам’янської райдержадміністрації, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, трудові колективи підприємств, установ, організацій міста. ![]() «Важко навіть уявити, які могли бути наслідки Чорнобильської катастрофи, якби не Ваш професіоналізм та самовідданість. Ви затулили своїм тілом світ від страшної біди, аналога якій людство досі не знало. І за це ми щиро дякуємо вам, героям-ліквідаторам, мужнім, відважним та сміливим. Низький уклін вам та найщиріші побажання миру, добробуту, міцного здоров’я на довгі роки», - такими словами звернувся до присутніх міський голова Філіпенко Сергій Іванович. ![]() В цей день до присутніх також звернулися: заступник голови районної державної адміністрації О. Грінчак, начальник Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області. майор служби цивільного захисту В.Ларіонов, голова міської організації ветеранів та інвалідів Чорнобиля «Квітень-86» Ю.Фуртак. Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам'ять померлих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. | |
|