Понеділок, 06.05.2024, 12:14

Головна » 2013 » Квітень » 19 » Зобов’язання, які встановлюються Конституцією та законами України
Зобов’язання, які встановлюються Конституцією та законами України

12         Чинне законодавство покладає низку обов’язків на власників земельних ділянок та землекористувачів. Відповідно до статей 13 та 41 основного закону України власність на землю не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Її використання не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Крім того, Конституція встановлює, що:
• кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки ( ст.66);
• кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом ( ст.67), в тому числі і плату за землю;
• кожен власник землі чи землекористувач зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності( ст.68).

Ці конституційні обов’язки суб’єктів земельних відносин конкретизуються в Земельному кодексі Україні від 25 жовтня 2001 року , зокрема, ст.91 визначені обов’язки власників земельних ділянок, а ст..96- обов’язки землекористувачів - вони ідентичні. Ці обов’язки мають загальний характер і поширюються на всіх власників земельних ділянок та землекористувачів незалежно від специфіки їх правового становища, виду та форми прав на землю, особливостей правового режиму земельної ділянки, порядку набуття прав на землю тощо.
Зокрема, за Земельним Кодексом України власники земельних ділянок та землекористувачі зобов’язані :
• забезпечувати використання землі за цільовим призначенням;
• додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;
• своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату;
• не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
• підвищувати родючість грунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
• своєчасно надавати відповідним органом виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
• дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов’язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
• зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем;
• за свій рахунок привести земельну ділянку у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком здійснення такої зміни не власником земельної ділянки, коли приведення у попередній стан здійснюється за рахунок особи, яка незаконно змінила рельєф.

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 678 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0