Неділя, 18.11.2018, 14:17
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості


Чи є служба за контрактом у Збройних Силах України підходящою роботою ?
Підбір підходящої роботи для безробітного здійснюється відповідно до статті 46 ЗУ «Про зайнятість населення», від 05.07.2012 № 5067-ІV (далі – Закон).
Статтею 46 Закону визначено, що підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітна.
Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.
В той же час слід зауважити, що військова служба за контрактом є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, пов’язаній із захистом Вітчизни.
Оскільки, до державної служби зайнятості військовослужбовці подають військовий квиток, в якому військово-облікова спеціальність закодована, це не дає можливості здійснювати підпір підходящої роботи за його військовою спеціальністю з урахуванням вимог статті 46 Закону.
В свою чергу, відповідно до абзацу другого пункту 4 частини другої статті 50 Закону роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за відповідною формою. Однак, штатний розпис військових частин та формувань не підлягає розголошенню, відповідно і вакансії не подаються до центрів зайнятості за встановленою формою.

Провідний юрисконсульт
М.Шепель
Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: zinkovskayai (17.05.2016)
Переглядів: 91

Кировоград: новости и сайты