Четвер, 25.04.2024, 06:01

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості

Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями
Протягом професійного життя багато громадян працюють на підприємствах, набуваючи  при цьому професійних знань та  оволодівають певними  навичками, але не мають  документального підтвердження.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про професійний розвиток працівників"  роботодавці можуть здійснювати   неформальне професійне навчання працівників. За допомогою  неформального навчання   працівники мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

На виконання вимог вище вказаного Закону щодо неформального професійного навчання, постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340  затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями». Цим Порядком  дано визначення  поняття   неформального професійного навчання – як набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, а також визначено сам механізм підтвердження результатів такого  неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, зокрема : кухар, зварник, електрозварник ручного зварювання, охоронник, продавець непродовольчих товарів та слюсар-ремонтник.

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється державною службою зайнятості. Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання, форма та порядок видачі якого встановлюються Міністерством соціальної політики за погодженням з Міністерством освіти і науки та спільними представницькими органами.
За додатковою інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості  за адресою:
м.Знам’янка вул. Чайковського,13А.

Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: Admin (27.09.2017)