Четвер, 28.03.2024, 21:04

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості

Реформування Державної служби зайнятості

У рамках реформування Державної служби зайнятості розпочата реорганізація базових центрів зайнятості, вони будуть приєднані до обласних центрів  шляхом створення відокремлених підрозділів (філій).  Тим самим адміністративні функції будуть передані  до обласних центрів зайнятості , що розвантажить роботу фахівців  на місцях від додаткового документообігу.

Окрім економічного ефекту, зазначені зміни сприятимуть підвищенню якості послуг Служби, оскільки фахівці філій будуть зосереджені переважно на обслуговуванні та наданні послуг шукачам роботи, безробітним та співпраці із роботодавцями.  Також, за рахунок скорочення адмінперсоналу, буде збільшено кількість фахівців, які надають послуги населенню, фахівців з питань зайнятості, організації профорієнтації, профнавчання та фахівців по роботі з роботодавцями.

Паралельно із реорганізацією структури, Державна служба зайнятості спільно із  Мінсоцполітики вже завершує розробку законопроекту щодо змін до Закону України “Про зайнятість населення” та Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Першочерговою зміною до законодавства є: перегляд вимог до підходящої роботи та посилення страхового принципу при призначенні допомоги по безробіттю.

Та не чекаючи відповідних законодавчих змін вже на сьогодні    запроваджено  нові форми роботи, а саме:
- кожен шукач роботи отримав можливість дистанційного навчання та навчання онлайн за допомогою освітнього проекту Prometheus;
- претенденти на нові робочі місця отримали можливість безкоштовно вивчати англійську мову;
- для стимулювання розвитку підприємництва спільно із міжнародними організаціями Державна служба зайнятості розробила та впроваджує проект краудфандингової платформи, яка дозволяє майбутнім підприємцям проходити навчання та отримувати кошти на відкриття власної справи;
      - запроваджені у роботу  відеорезюме,  онлайн-співбесіди, які полегшили процес пошуку роботи для людей.

Також  з   січня 2017 року  Державна Служба зайнятості вже запустила в роботу сервіс, за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Завдяки сервісу можна не виходячи із дому записатись на первинний прийом або отримання консультації до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості. У разі, якщо особа зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості.

Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості  www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».

Але  це лише частина великої модернізації Служби зайнятості. Вже в першому кварталі цього року запрацює новий сайт ДСЗ. Цей інформаційний ресурс стане найбільшим майданчиком для пошуку роботи в Україні. До розробки його концепції були залучені кращі міжнародні експерти, в тому числі — представники МОП і ООН. Сайт покликаний супроводжувати кар’єру людини протягом усього життя та дає можливість створювати особисті веб - кабінети.

Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: Admin (16.02.2017)