Субота, 27.04.2024, 02:40

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості

Соціальні послуги учасникам АТО
З метою реінтеграції демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної операції в систему реальних трудових відносин службою зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота, у т.ч. шляхом проведення різноманітних заходів.

Наприклад, нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян з числа демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО за участі представників районного військового комісаріату відбувся інформаційний семінар. Мета заходу – підвищення рівня поінформованості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО про послуги державної служби зайнятості, визначення шляхів професійної адаптації до потреб ринку праці.

У рамках заходу фахівці міськрайонного центру зайнятості інформували учасників семінару про стан місцевого ринку праці та перспективи його розвитку, умови призначення й виплати допомоги по безробіттю тощо. Увагу присутніх акцентували й на спектрі соціальних послуг, які служба зайнятості надає зазначеній категорії клієнтів, на нововведеннях щодо додаткових гарантій при працевлаштуванні учасників АТО та поінформовано присутніх про можливість безкоштовного навчання англійській мові завдяки соціальному проекту «Лінгва Скілз».

Запрошені представники районного військового комісаріату довели до учасників семінару інформацію  про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України, до навчальних частин та інших військових формувань на посади рядового, сержантського та офіцерського складу. Ознайомили з основними вимогами до посад та пільгами і гарантіями для військовослужбовців, поінформували і про переваги грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Захід пройшов у формі інформаційної дискусії, під час якої учасники семінару мали змогу задати свої запитання, цікавились можливістю вступу на службу, в яких частинах буде проходити служба, які військові спеціальності в пріоритеті та ін.

Загалом з початку року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 88 осіб учасників АТО, з них 15 вже  працевлаштовані. Цих показників вдалося досягти завдяки тісній співпраці фахівців  міськрайонного районного центру зайнятості з роботодавцями, серед яких Локомотивне депо, ТДВ «Колос», ТОВ «ЕкоСем», ФГ «Матвєєв», ТОВ «Знам’янське ХПП» та ін

О. Баланенко,
Начальник відділу активної підтримки безробітних
Знам'янського міськрайонного центру зайнятості