Четвер, 28.03.2024, 16:53
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості


Світ сучасних професій
12

Сучасне професійне життя дуже швидкоплинне, науково-технічний прогрес в промисловості та будівництві, перетворення в соціально-економічному житті потребують нових професій, а вже існуючи - набувають нового звучання.

Ринкові відносини, світ бізнесу поставили на потребу дня таку спеціальність, як логіст.

Логістика в перекладі з грецької означає мистецтво обчислювати, міркувати. Логістика виникла з прагнення підприємців підвищити прибуток шляхом економії.

Логістика – саме та спеціальність, яка останнім часом тримається в першій десятці найпопулярніших та найперспективніших. Ще у 90-х роках на Україні про неї мало хто чув,  і дисципліни такої у вузах не викладали. Але завдяки швидким темпам розвитку ринкових відносин у світі вона отримала надзвичайну популярність.
Так як логістика сама по собі є більш практичною наукою, ніж теоретичною, тому навіть  другу вищу освіту по такій спеціальності може отримати людина з вищою математичною, економічною чи технічною освітою.

Логістик – це особистість, яка задовольняє потреби споживача та компанії одночасно. Основна мета логістика – забезпечити наявність продукції (доставити) саме в той час, в тій якості та кількості, в якій хоче споживач. Причому за найнижчою ціною. Виконавши це завдання логістик досягне цілей компанії – забезпечить конкурентоспроможність продукції, прибутковість та збільшення продажів.

Логістика – це наукова ланка та сфера економічної діяльності, направлена на оптимізацію витрат, пов’язаних з  процесом руху продуктів та послуг.

В залежності від функціональних завдань спеціалістів, існує декілька напрямків логістики – транспортна, збуту, складська та виробнича,  закупівельна, і кожний з цих напрямків вимагає знань специфічних особливостей  роботи.

Логістик повинен мати велику математичну підготовку, підкріплену аналітичним мисленням. Будь-які процеси,  закупівля або збут продукції, вимагають детального планування та відслідкування бізнес-процесів з врахуванням відповідних товарних показників, сезонних впливів і раціональних схем вантажних перевезень.

Тобто, логістика навчає правильно контролювати весь матеріальний та фінансовий потік компанії, починаючи від початкової точки – виробництва до  кінцевої точки – покупця або споживача. При цьому  під час цього руху відбувається транспортування, зберігання, пакування та багато інших операцій. Мета логістики полягає у зменшенні витрат на ці процеси. Тому логістику  потрібні знання  і у сферах маркетингу, психології, ринків збуту, дуже ціниться володіння іноземними мовами.

Робота таких спеціалістів високо оплачується,  так як, вибираючи шляхи оптимізації фінансів та грамотно організовуючи роботу усіх ланок логістичної цепи, логістик в змозі зекономити достатньо великі суми для компанії. В звя’зку з цим в часи кризи логістики є одними із найактуальніших спеціалістів на ринку праці.

Охорона навколишнього середовища стоїть на першому місці для багатьох державних і приватних структур. Щороку видаються все нові і нові закони, спрямовані на зміцнення захисту природи. У зв'язку з цим є фахівці, які стежать за охороною природи – це екологи. 

Еколог – це фахівець, який стежить за станом навколишнього середовища. Для цього він повинен вміти збирати та аналізувати дані, спираючись на свої професійні навички. Наприклад, він повинен знати, як правильно брати проби землі або води для того, щоб потім їх перевірити у лабораторії. Крім цього, еколог зобов'язаний добре розбиратися в різних документах, пов'язаних з даною професією. А це можливо тільки в тому випадку, якщо він знає всі норми і стандарти їх написання. У разі виникнення екологічних проблем та катастроф еколог повинен буде прийняти всі необхідні заходи для їх усунення. 

Еколог здійснює контроль за дотриманням у підрозділах підприємства діючого екологічного законодавства, інструкцій, стандартів і нормативів по охороні навколишнього середовища, сприяє зниженню шкідливого впливу виробничих факторів на життя і здоров'я працівників. Розробляє проекти перспективних і поточних планів проведення заходів щодо охорони навколишнього середовища, контролює їх виконання.

Бере участь у проведенні екологічної експертизи, дослідних робіт з очищення промислових стічних вод, запобігання забруднення навколишнього середовища, викидів шкідливих речовин в атмосферу, зменшення технологічних відходів, раціонального використання земельних і водних ресурсів. Здійснює контроль за дотриманням технологічних режимів природоохоронних об'єктів, аналізує їх роботу, стежить за дотриманням екологічних стандартів і нормативів, за станом навколишнього середовища в районі розташування заводу.   Перевіряє відповідності технічного стану устаткування вимогам охорони навколишнього середовища і раціонального природокористування. Особисті якості, які допомагають екологу виконувати свої професійні обов’язки на високому рівні це - аналітичний склад розуму,  гарна пам'ять,   комунікабельність.   любов до природи,  готовність працювати в різних умовах.
Спеціальність еколога можна здобути в вищих навчальних закладах відповідного профілю.

О.Баланенко
Начальник відділу
активної підтримки 
безробітних

Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: Admin (22.02.2017)
Переглядів: 629

Кировоград: новости и сайты