Середа, 24.04.2024, 03:53

Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості

Відбулося засідання круглого столу
В приміщенні Знам’янського центру зайнятості проведене засідання круглого столу щодо проблематики нелегальної трудової міграції та ризиків, пов’язаних з нею.

Захід організований за ініціативи міськрайонного центру зайнятості з метою обговорення питань виконання програм зайнятості населення на території                    м. Знам’янки та Знам’янського району на 2017 рік та питань міграції населення за кордон у пошуках роботи.     В засіданні прийняли участь завідувач сектору сім'ї, молоді та спорту Знам’янського міськвиконкому Р. Ладожинська, начальники Управління соціального захисту Знам’янського міськвиконкому А. Волошина, районного управління А. Іванова, завідувач Знам’янського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Кіровоградській області О.Козленко, роботодавці. Директор Знам’янського міськрайонного  центру зайнятості Людмила Компанієць проінформувала про стан ринку праці міста та району за 7 місяців 2017 року, про рух робочої сили та надання соціальних послуг через службу зайнятості, надала інформацію щодо реалізації державної політики у сфері зайнятості. Повідомила про стратегію модернізації та розвитку служби зайнятості, головною метою якої є те, щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюватимуть на розвиток країни.

Повідомила, що з метою збереження трудового потенціалу та недопущення відтоку кваліфікованої робочої сили за кордон, вже декілька років поспіль в міськрайонному центрі зайнятості активно розвивається така форма роботи з безробітними, як профконсультаційний груповий захід – „Семінар з питань міграції та протидії торгівлі людьми”. Протягом останніх років учасниками 82 семінарів стали більше 800 осіб.

Наголосила, що основне вирішення проблеми трудової міграції ми вбачаємо, в економічному розвитку міста та району, розширенні сфери прикладання праці за рахунок створення нових виробництв та високоефективних робочих місць.

У ході бесіди  Р. Ладожинська проінформувала про ризики трудової міграції та особливості використання дитячої праці, підвищення мотивації до пошуку роботи в Україні.  Наголосила, що попередження торгівлі людьми вимагає різних підходів. А тому потрібно покращувати рівень обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, зміцнювати зусилля та об’єднувати мережу організацій: влади, релігійних установ, навчальних закладів, громадських спілок, неурядових організацій у боротьбі із торгівлею людьми .

Керівники управлінь соціального захисту населення відзначили, що  «Трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі і в цьому немає нічого негативного. Проблема в тому, щоб забезпечити заробітчанам захист і соціальні гарантії на таких заробітках. Тому саме соціальні служби з небагатьох державних установ, які підтримують та надають допомогу у вирішенні та стабілізації міграційних процесів робочої сили за кордон. У результаті зустрічі були напрацьовані певні аспекти подальшої співпраці центру зайнятості,  роботодавців та соціальних партнерів щодо забезпечення захисту інтересів працівників, які планують шукати роботу за межами держави.

В.Саржевська
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями  Знам'янського МРЦЗ

Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного центру зайнятості | Додав: Admin (21.08.2017)