Вівторок, 23.04.2024, 12:22
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Статистичні дані про роботу центру


Звіт про діяльність Знам‘янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2014 рік
У 2014 році центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста  забезпечував свою діяльність відповідно до пріоритетів державної  молодіжної та сімейної соціальної політики і завдань  міської влади 
Основними пріоритетами діяльності у 2014 році було визначено наступні:
підвищення якості надання адресних соціальних послуг сім’ям, зокрема тим, які перебувають у складних життєвих обставинах;
робота по пропаганді фундаментальної цінності інституту сім’ї, визначальної ролі сім’ї в житті суспільства, посилення соціального захисту материнства та дитинства; 
подальший розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 
профілактика негативних явищ, соціально небезпечних хвороб, у т.ч.  ВІЛ/СНІДу,  серед дітей, молоді, груп ризику та їх найближчого оточення;
  У 2014 році відбулося незначне  зменшення кількості наданих соціальних послуг та кількості клієнтів центру порівняно з 2013 роком. Це обумовлено тим, що в 1 півріччі 2014 року звільнені фахівці із соціальної роботи, що не дало змогу охопити послугами центру  більшу кількість населення міста, яка отримувала не одноразову послугу, а залучалася до комплексної соціальної роботи.

        Спеціалізоване формування „Служба соціальної підтримки сімей
        Діяльність Служби соціальної підтримки сімей  направлена на здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей; попередження складних життєвих обставин у сім’ї; створення умов для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають в сім’ї, та повернення до повноцінного життя родини.
Через  дану Службу надано 7650  індивідуальних послуг та проведено 338  групових заходи. 
На жаль, останніми роками більшість сімей переживає кризовий стан. Поширюється девальвація сенсу сімейного життя, його орієнтації на виховання дітей, змінюються традиційні сімейні ролі, і, як наслідок - ризик вилучення дитини з сімейного оточення та передача її до державного інтернатного закладу. 
Спеціалістами центру проведено 268 соціальних інспектувань  За їх результатами до банку даних внесено 29 сімей, що опинились   в складних життєвих обставинах,  де виховуються 48  малолітніх та неповнолітніх дитини. Цим сім’ям було надано  617 послуг різного соціального спрямування. 
Ситуація в сім’ях, які опинилися  у складних життєвих обставинах, виноситься на розгляд  засідання  Дорадчого органу ( 16 засідань) , в результаті  чого приймається рішення про взяття сім»ї під  соціальний супровід. 
Під соціальним супроводом ЦСССДМ на протязі року  перебувало 44  сім»ї даної категорії  та  2 осіб,які умовно-достроково повернулись з місць позбавлення волі. З них  13 сімей - це сім»ї опікунів та піклувальників, 5 сім»ї  - багатодітні. У зв’язку з вирішенням проблем сім»ї чи мінімізації складних життєвих обставин з соціального супроводу знято 28 сімей та 3 сім»ї - у зв’язку зі зміною місця проживання.
З метою попередження відмов матерів від новонароджених дітей відпрацьовано модель соціальної роботи, спрямованої на раннє виявлення жінок, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, та надання їм своєчасної адресної допомоги в рамках консультпункту на базі жіночої консультації 
Спеціалісти продовжують працювати з пологовим відділенням ЦРЛ в разі, коли жінка висловила намір відмовитися від новонародженої дитини. В 2014р відмов від новонароджених по місту не зафіксовано.
Проведені акція до Дня матері та Дня сім’ї для членів прийомних сімей, новорічно-різдвяні поздоровлення  для дітей з соціально неспроможних сімей, поздоровлення дітей з прийомних сімей до дня св. Миколая та з днями народження, благодійне хрещення прийомних дітей за сприяння настоятеля церкви св. Сергія Радонезького, благодійна акція по збору речей та іграшок, які були у вжитку, для соціально-незахищених сімей до Міжнародного дня боротьби з бідністю.
В рамках оздоровлення проводився підбір дітей з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, до регіональних  літніх таборів відпочинку. 
Через спеціалізоване формування „Телефон Довіри” надано 62 інформаційних послуги  різної проблематики.
Сьогодні в державній сімейній політиці першочергове значення має забезпечення прав дітей жити і виховуватися в сім’ї. У місті протягом року функціонувало  6 прийомних сімей, в яких виховувалось 19 підлітків, відносно яких здійснювалось соціальне супроводження. З них  одна сім’я  створена та одна – переведена в статус дитячого будинку сімейного типу в 2014 році. На даний час ще одна кандидатка у прийомні батьки знаходиться на стадії підбору дитини.  Дві прийомних матері  пройшли навчання по підвищенню кваліфікації на базі обласного ЦСССДМ. 
 В рамках соціального супроводження сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постійно здійснюється відвідування прийомних сімей та ДБСТ, уважно вивчаються потреби та проблеми дітей, що виховуються в них. Прийомним батькам та батькам-вихователям постійно надаються соціально-педагогічні, психологічні, інформаційні послуги з питань виховання дітей.
Також надано первинну інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу 2 сім’ям та 1 особі. 
З метою ефективного рекрутингу пріоритетних форм виховання вищезазначеної категорії дітей, поінформованості населення, роз’яснення доцільності й необхідності запровадження сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування небайдужого ставлення суспільства до питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу,  постійно проходить інформаційно-рекламна кампанія.
 На виконання завдань Конвенції ООН про права інвалідів та з метою відновлення  і підтримки фізичного та  психічного  стану дітей та молоді з функціональними обмеженнями, привернення уваги громадськості до проблем інвалідності на базі школи-інтернату для дітей з наслідками поліомієліту та ДЦП проведено традиційний Тиждень Дружби „Повір у себе”.
           З метою адаптації в соціум випускників інтернатного закладу з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, працює Школа самостійного життя, в рамках роботи якої проведено 21 заняття. 
В 2014 році одна особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, у якої відсутнє житло, була  направлена на тимчасове утримання в обласний центр соціально-психологічної допомоги.
Ведеться Банк даних учнівської молоді, яка хоче працювати у вільний від навчання час. В 2014 році в Банку перебувало 9 учнів загальноосвітніх шкіл та ПТУ міста, з яких 6 було працевлаштовано на громадські роботи.
Послаблення сімейних вуз, зниження виховної функції та економічних можливостей сім’ї, загострення суперечностей і конфліктів між батьками і дітьми викликає значне зростання негативних тенденцій у молодіжному середовищі.
З метою подолання соціальних проблем неповнолітніх та молоді, які повертається з місць позбавлення волі, або засуджені з іспитовим строком, надано 278 соціальних послуг неповнолітнім та молоді, які засуджені з відстрочкою виконання покарань ( 75 чол.) ; молоді, що повернулась з місць позбавлення волі ( 34 чол.) - 143 індивідуальних консультації різного спрямування. Під соціальним супроводом перебувало 2 осіб даної категорії, яким було надано 48 соціальних послуг. 
В рамках правового  лекторію на базах навчальних закладів міста проведена 51 лекція з метою ознайомлення молоді з законодавством України. До Міжнародного дня захисту прав людини та протягом Всеукраїнського тижня права було проведено відеолекторії «Зона особливої уваги: «Відповідальність за хуліганство і нанесення тілесних ушкоджень», «Відповідальність за грабіж, крадіжку» «Відповідальність за зґвалтування та вбивство», «Виховні колонії для неповнолітніх та їх особливості», «Конвенція ООН з прав дитини»». Також проводилось консультування батьків з питань захисту прав дітей, та роз’яснення прав і обов’язків членів родини у сім’ях під час здійснення соціального інспектування; надавались індивідуальні консультації отримувачам послуг, з метою розповсюдження інформації про права людини та захист цих прав. Під час проведення групових заходів розповсюджувалась соціальна реклама і акцидентна продукція МЦСССДМ про права дитини у формі флаєрів та наліпок про права людини, та захист цих прав
До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом та  протягом Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству» проведено комбіновані лекції з використанням відеоматеріалів на теми «ВІЛ/СНІД – не вирок», «ВІЛ-інфекція/СНІДу – ви провинні про це знати!», «Міфи та реальні факти про ВІЛ/СНІД». 
Також  надавались індивідуальні консультації з метою пропаганди здорового способу життя та правил безпечної статевої поведінки. 
Під час проведення заходів розповсюджувалась соціальна реклама у формі буклетів з профілактики і попередження негативних явищ з вказаними (у буклетах) телефонами гарячих ліній - "Національна лінія телефону довіри з проблеми ВІЛ/СНІД” та «Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей
 З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді  спеціалісти ЦСССДМ приймають участь у засіданнях Ради профілактики, що проходить на базі ПТУ № 12.
За  звітний період  2014 року   на базах навчальних закладів міста в рамках роботи лекторію з профілактики негативних явищ у  молодіжному середовищі працівниками Центру проведено  147 групових заходи з популяризації здорового способу життя. 
  Протягом звітного періоду  в рамках  місячника  з профілактики соціально-небезпечних хвороб на базах ЗОШ № 3та спеціальної школи-інтернату проведені  лекції,  бесіди та рольові ігри  з залученням лікарів ЦРЛ (нарколога, фтизіатра, педіатра, інфекціоніста, онколога, гінеколога) на теми «Соціально небезпечні хвороби», «Формування у дітей відповідального ставлення до здоров’я», «ВІЛ-інфекція-СНІД та суспільство»,  «Профілактика вживання наркотиків та  алкоголю» та ін. 
На базах пришкільних таборів ЗОШ №1, №3, №4, №6, спеціальної школи-інтернату та табору „Фестивальний" працівниками ЦСССДМ проведені лекції, бесіди з елементами тренінгу та відеолекторії з питань пропаганди здорового способу життя та попередження негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі із залученням лікаря- педіатра.
До Дня молоді були проведені соціальна акція «Модно бути здоровим», в ході якої розповсюджувались буклети профілактичного спрямування про ВІЛСНІД та засоби контрацепції (300 шт.),  та флешмоб „Молодь Знам'янки за здоровий спосіб життя ".
В рамках проведення Тижня української молоді з метою запобігання захворювання на ІПСШ за сприяння таксі „Чайка” було розповсюджено 300 презервативів, наданих благодійним фондом „Повернення до життя
Проведено 5 ігротек „Подорож до країни Здоровляндії” для дітей, які перебувають вдома під час літніх канікул, за місцем проживання. Під час проведення ігротек дітям в ігровій формі надавалася профілактична інформація з різних тем. 
Проведено 16 заходів щодо збереження репродуктивного здоров’я  в навчальних закладах та організаціях міста.  
Продовжують дію підписані угоди   про співпрацю,   якими розроблені спільні заходи між  ЦСССДМ,   обласним благодійним фондом „Повернення до життя”,  Державним підприємством „Рай СЕС”, ЦРЛ,  МВ УМВС, КВІ  щодо спільних дій з популяризації здорового способу життя,  профілактики негативних звичок в молодіжному середовищі та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу. 
При ЦСССДМ протягом 1 півріччя  функціонувало спеціалізоване формування Школа волонтерів, в  рамках діяльності  якого передбачено навчання дітей з числа учнівської молоді профілактичній роботі з питань попередження негативних явищ, ВІЛ/СНІДу, наркоманії, злочинності, пропаганди здорового життя за принципом «Рівний - рівному». Проведено 20 занять для слухачів Школи.
У зв’язку з кадровою недостатністю в 11 півріччі діяльність Школи волонтерів тимчасово припинена.
Волонтери центру з числа учнівської молоді  за принципом „ рівний - рівному” брали участь у соціальній акції «Модно бути здоровим» в рамках святкування  Дня молоді, в ході якої проведені вікторина з популяризації здорового способу життя, флешмоб „Молодь Знам’янки за здоровий спосіб життя» та розповсюджувались буклети профілактичного спрямування і засоби контрацепції (300 шт.).  
Також до надання соціальних послуг на волонтерських засадах залучались фахівці - лікарі, педагоги,  юристи, працівники служби у справах дітей та управління праці та соціального захисту населення.
З метою ознайомлення населення з системою надання центром соціальних послуг та його роботою всі заходи центру висвітлювалися на ВЕБ-сайті Знам’янської міської ради та в міській газеті «Знам’янські вісті».


Затверджена штатна чисельність працівників міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом року становила 11 одиниць: 5 – спеціалісти і 6- фахівці із соціальної роботи. Рішенням виконавчого комітету від 03 квітня 2014 р. №138 « Про скорочення  посад фахівців із соціальної роботи центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді» скорочені 5 посад фахівців центру з 03 червня 2014р. Кошти, передбачені державною субвенцією на оплату праці та облаштування робочих місць фахівців із соціальної роботи, використовувалися відповідно до інструкції Мінсоцполітики.
Також прийняте рішення виконавчого комітету від 03 квітня 2014 р. № 142 «Про  внесення змін до штатного розпису деяких структурних підрозділів   виконавчого комітету Знам’янської міської ради», яким передбачено скорочення з 30 червня 2014 р. посади начальника відділу соціальної роботи центру та введення посади провідного спеціаліста в межах затвердженої штатної чисельності.
Таким чином , на кінець 2014р. в центрі працюють 4 спеціаліста ( 1 штатна посада вакантна)
Головний спеціаліст відділу соціальної роботи   підвищувала свою кваліфікацію на навчанні по роботі із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах при обласному ЦСССДМ.
На реалізацію комплексних програм із місцевого бюджету в 2014 році   було заплановано   1 000 грн.

Категорія: Статистичні дані про роботу центру | Додав: Admin (13.03.2015)
Переглядів: 834

Кировоград: новости и сайты