Вівторок, 05.12.2023, 00:09
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує


Дитиною-сиротою отримано спадщину
 
12
За якою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується вартість успадкованого майна, що отримується фізичною особою, яка має статус дитини-сироти або дитини-інваліда, але якій виповнилося 18 років, від фізичної особи — резидента, яка не є членом сім’ї першого ступеня споріднення?
________________________________________
Згідно з п. 174.1 ст. 174 Податкового кодексу об’єкти спадщини платника податку з метою оподаткування поділяються на:
об’єкт нерухомості;
об’єкт рухомого майна;
об’єкт комерційної власності;
суму страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, а також суму, що зберігається відповідно на пенсійному депозитному рахунку, накопичувальному пенсійному рахунку, індивідуальному пенсійному рахунку спадкодавця — учасника накопичувальної системи пенсійного забезпечення;
готівку або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банківських і небанківських фінансових установах.
Відповідно до пп. «б» пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 зазначеного Кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, зазначеної в підпунктах «а», «б», «ґ» п. 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом І групи чи має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах «а», «б» цього пункту, що успадковуються дитиною-інвалідом.
Водночас ст. 6 Сімейного кодексу України визначено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Неповнолітньою вважається дитина віком від 14 до 18 років.
Статтею 1 Закону України від 06.10.2005 р. № 2961-IV «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачено, що дитина-інвалід — особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Також відповідно до п. 28 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866, дитина втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, у разі досягнення нею повноліття.
Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу (5%), оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
Враховуючи те, що фізична особа після досягнення нею повноліття (18 років) втрачає статус дитини-сироти або дитини-інваліда, вартість будь-якого об’єкта спадщини, який успадковується такою фізичною особою від фізичної особи — резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
Прес-служба Знам‘янської ОДПІКатегорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Додав: Admin (09.09.2014)
Переглядів: 583

Кировоград: новости и сайты