Неділя, 03.03.2024, 05:44
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує


До 30 липня підприємствам - платникам податку на нерухомість необхідно уточнити податкові зобов’язання з податку за 2014 рік
 
12
Головне управління Міндоходів у Черкаській області, у зв’язку із набранням чинності змін до Податкового кодексу України, роз’яснює порядок справляння податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки власниками житлової нерухомості – юридичними особами.

Так, з 1 квітня 2014 р. набрали чинності зміни, внесені Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» до Податкового кодексу України, якими базою оподаткування визначено загальну площу об'єкта житлової нерухомості замість житлової.

Водночас платники податку - юридичні особи згідно чинного законодавства уже самостійно обчислили суму податку на 2014 рік станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого надали контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.
Також відповідно до підпункту 265.6.1 пункту 265.6 статті 265 Податкового кодексу базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена Наказом, передбачає подання уточнюючої декларації у разі уточнення податкових зобов'язань.
Таким чином, платники податку - юридичні особи зобов'язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, тобто до дати зміни бази оподаткування, в якій розраховано податкове зобов'язання за 2014 рік з поквартальною розбивкою.

Отже, з метою забезпечення виконання Закону України №1166-VІІ в частині зміни бази оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податкові зобов'язання платників податку - юридичних осіб потребують перерахунку з урахуванням загальної площі об'єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток, як бази оподаткування для такого податку з 1 квітня 2014 року.

За результатами перерахунку пропонується подати не пізніше 30 липня 2014 року (граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року) уточнюючі декларації. При цьому, до уточнюючої декларації платник має право додати відповідне доповнення, в якому зазначити, що податкові зобов'язання збільшуються на виконання вимог статті 265 Податкового кодексу України зі змінами, внесеними Законом України №1166-VІІ.

За І квартал 2014 року перерахунок податкового зобов'язання проводити не потрібно.

Також пунктом 4 розділу IV Закону доручено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Таким чином, до затвердження нових форм звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платникам податків - юридичним особам у колонці 3 «Житлова площа об'єкта житлової нерухомості» форми декларації, затвердженої Наказом, та колонці 7 «Житлова площа відповідно до документів, що підтверджують право власності (усього)», колонці 9 «Розмір частки/поділу житлової площі, яка знаходиться у спільній частковій, спільній сумісній власності3» додатка до такої декларації пропонується вказувати (зазначати) загальну площу об'єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Щодо справляння податку фізичними особами. Згідно Податкового кодексу України цьогоріч вони сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2013 рік і базою оподаткування буде житлова площа об'єктів житлової нерухомості. Сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік громадяни – власники житлової нерухомості будуть у 2015 році (база оподаткування – загальна площа).

Вказаний порядок містить Узагальнююча податкова консультацію щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міндоходів від 25.04.2014 №263.Пресс служба Знам‘янської ОДПІ
Категорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Додав: Admin (23.05.2014)
Переглядів: 495

Кировоград: новости и сайты