Вівторок, 05.12.2023, 01:13
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує


Особливості нарахування та сплати військового збору
 
12
Знам‘янська ОДПІ доводить до відома платників податків, що відповідно до законодавства, тимчасово з 3 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року в Україні запроваджено військовий збір. Станом на 07 жовтня на підтримку української армії  від платників м. Знам‘янки  надійшло   1247,3 тисяч гривень. 

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. 

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно – правовими договорами, за якими виконання робіт чи надання послуг підтверджені актами виконаних робіт. 

Так, починаючи з 3 серпня 2014 року з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об'єкта оподаткування. Утримання необхідно проводити з усієї нарахованої суми оподатковуваного доходу, тобто без попереднього вирахування єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. 
Наприклад, якщо фізичній особі у серпні нараховано заробітну плату у сумі 2000 гривень, то військовий збір з такого доходу становитиме 30 гривень (2000 грн. х 1,5%). Визначену суму військового збору слід перераховувати до бюджету одночасно з перерахуванням  грошових коштів на виплату доходу. 

Оскільки військовий збір законодавчо запроваджено з 3 серпня 2014 року, то утримувати його слід лише з доходів, які нараховані починаючи з 3 серпня, адже доходи фізичних осіб оподатковуються у порядку, який діяв на момент їх нарахування. 

Якщо дохід нараховано, але не виплачено, то податок, який підлягає утриманню з такого доходу, повинен бути перерахований до бюджету податковим агентом протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем місяця, у якому нараховано дохід. 

Наголошуємо, що фізичні особи – підприємці та юридичні особи, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують військовий збір із доходів, отриманих від ведення господарської діяльності. У разі, коли у суб'єктів господарювання є наймані працівники, то із заробітної плати, яку вони нараховують таким особам утримується військовий збір. 

Якщо громадянин працює за сумісництвом та отримує дохід від двох і більше податкових агентів, то військовий збір із його заробітної плати кожен з роботодавців буде утримувати до бюджету окремо. 

На сьогодні, фахівці Державної фіскальної служби України працюють над розробкою звітності по військовому збору. Її введення передбачається в найближчі терміни, про що буде обов'язково повідомлено платників. 
Крім того, 26 вересня 2014 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 02.09.2014 року №1668-VІІ, яким звільнено в період проведення АТО від оподатковування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги, призначеної для учасників бойових дій. 

При цьому, благодійну допомогу, що надана для закупівлі або у вигляді спецзасобів індивідуального захисту (каски, бронежилети), технічних засобів спостереження, ліків, продуктів звільнено від оподатковування податком на доходи фізичних осіб. 

Окрім цього, прийняттям Закону України "Про внесення змін до статті 7 закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" від 02.09.2014 року №1663-VІІ, який набрав чинності 25 вересня 2014 року, урядовці дозволили держслужбовцям збирати пожертви для армії. 

Прес-служба Знам‘янської ОДПІ
Категорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Додав: Admin (07.10.2014)
Переглядів: 581

Кировоград: новости и сайты