П`ятниця, 24.05.2024, 03:36
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує


Зміни до Податкового кодексу України: податок на додану вартість
 
12
Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, щодо податку на додану вартість. 

Зміни, що набрали чинності з 03.08.2014 року 
Скасовано пільга з ПДВ на операції з постачання, імпорту та експорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної під категорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00). 

Тимчасова «зернова» пільга: 

- дію тимчасової пільги, яка передбачена прим.1 п. 15 підрозд. 2 ХХ Податкового кодексу України (від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість, продовжено до 31.12.2014 року. 

З 01.10.2014 року операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур зазначених вище груп УКТ ЗЕД, звільняються від оподаткування ПДВ, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, а також і тих хто вирощує їх на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту. 

- до 31.12.2014 р. включно призупинено дію п. 197.21 ст.197 Податкового кодексу України. 

Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року: 
Податкова звітність з ПДВ 
Пункт 49.4 ст. 49 Податкового кодексу України доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі  з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. 
Впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ 
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. 

Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника. 

Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України. 

На рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти: 
- з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200¹.3 ст.200¹ Податкового кодексу України; 
- з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку; 
- з власного поточного рахунку платника в сумі податку, отриманого від покупців при проведенні операцій з продажу товарів/послуг за готівкові кошти або при проведенні бартерних (товарообмінних) операцій; 
- з власного поточного рахунку платника в сумі податку, нарахованого платником за результатами проведення операцій, передбачених п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України. 

Податкові накладні 
Скасовано паперові форми податкових накладних. У зв’язку з цим не має необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. 

Реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. 

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних 
Змінами внесеними до п.201.15 ст. 201 Податкового кодексу України, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді. 

Водночас зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.11¹, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов’язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки). 
Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II «Адміністрування податків, зборів, платежів» Податкового кодексу України. 

Критерії обов’язкової реєстрації платників ПДВ 

Обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу України, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ). 

Прес-служба Знам‘янської ОДПІ
Категорія: Знам’янська ОДПІ інформує | Додав: Admin (29.09.2014)
Переглядів: 524

Кировоград: новости и сайты