Неділя, 16.06.2024, 17:28
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує


Що потрібно знати про виконання військово-транспортного обов'язку посадовим особам підприємств, установ та організацій різних форм власності
12
Військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян-власників транспортних засобів (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; п.п. 1-3 Положення про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1921 від 28.12.2000 р. (в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 405 від 17.06.2015 р.).

Порядок виконання військово-транспортного обов'язку встановлюється урядом, а саме ПКМУ №1921 від 28.12.2000р. (в редакції ПКМУ №405) і є складовою частиною мобілізаційної підготовки і мобілізації в державі та включає в себе проведення заходів, пов’язаних з військовим обліком, завчасною підготовкою, перевіркою готовності до передачі та передачею в особливий період транспортних засобів і техніки військовим формуванням і, відповідно до п.7 зазначеної ПКМУ виконується: 

«- в мирний час - шляхом проведення заходів, пов’язаних з військовим обліком транспортних засобів і техніки та завчасним забезпеченням їх мобілізаційної готовності відповідно до визначених завдань;

- в особливий період - шляхом передачі підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань відповідно до визначених завдань.»

Військові комісаріати, як органи місцевого військового управління, ведуть на відповідній території облік підприємств, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань, а також облік людських і транспортних ресурсів, призначених для забезпечення потреб оборони держави (п.п. 9, 11 Положення про військові комісаріати, затвердженого ПКМУ № 389 від 03.06. 2013 р.).

Для належного виконання даного повноваження військовим комісарам надане право здійснювати, відповідно до своїх повноважень, контроль за виконанням підприємствами вимог законодавства з питань оборони, а також право проводити перевірки технічного стану транспортних засобів підприємств та їх придатності до передачі Збройним Силам та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час (п. 12 Положення про військові комісаріати, затвердженого ПКМУ № 389 від 03.06. 2013 р.).

Зокрема, відповідно до п. 7 зазначеної вище Постанови КМУ, керівники підприємств, установ та організацій повинні подавати військовим комісаріатам щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці, за формою згідно з додатком 1.

Таким чином, направлення відповідного запиту про транспортні засоби та закріплених за ними водіїв, а також подання підприємствами до Знам’янського ОМВК звітів про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, є формою контролю військового комісара за виконанням підприємствами, установами і організаціями законодавства з питань оборони і, відповідно, у керівників підприємств, установ і організацій відсутні правові підстави відмовляти військовому комісару у наданні зазначених документів.

Більше того, невиконання зазначених вище вимог та ненадання відповідної інформації є правопорушенням (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), за яке встановлена адміністративна відповідальність – ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), зокрема для посадових осіб передбачено накладення штрафу  від 510 до 1700грн., а повторне протягом року - від 1700 до 5100грн.

Право скласти протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.210-1 КУпАП, має військовий комісар або уповноважена ним особа (ч. 2 ст. 255 КУпАП), а розгляд справи про даний проступок покладається на військового комісара (ст. 235 КУпАП).

Знам’янський ОМВК нагадує керівникам підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, які розташовані на території міста Знам’янки та Знам’янського району, подати до військового комісаріату в термін до 20 червня  та до 20 грудня 2018 року інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на таких транспортних засобах і техніці, за формою згідно з додатком 1 до ПКМУ №1921. 

За більш детальною інформацією стосовно виконання військово-транспортного обов’язку прохання звертатися до Знам’янського об’єднаного міського військового комісаріату (м. Знам’янка, вул. Григорія Сковороди, 9) протягом робочого тижня з 9 до 18 години (кабінет №22, працівник ЗСУ Паламарчук Олександр Семенович, моб.тел. 0668435411).


Військовий комісар Знам’янського
об’єднаного міського військового комісаріату
підполковник                                                       О.В. Чижма

19.01.2018
підготував юрист ОМВК
Яблуновський Г.А.
Категорія: Знам’янський об’єднаний міський військовий комісаріат інформує | Додав: Admin (25.01.2018)
Переглядів: 874

Кировоград: новости и сайты