Субота, 31.10.2020, 07:30
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Головна » 2017 » Жовтень » 2 » Досудова доповідь – справедливе рішення суду
06:44
Досудова доповідь – справедливе рішення суду
12
Що таке досудова доповідь?
Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу  органів пробації визначені Законом України «Про пробацію» та Кримінальним кодексом України.
Законодавцем визначено, що досудова доповідь - це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. 

Як відбувається підготовка досудової доповіді?
Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п’ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь. 

Працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити її у досудовій доповіді, яку він зобов’язаний подати до суду у встановлений ухвалою строк.
Працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, яка надає суду необхідну інформацію про обвинуваченого.

Для цього він за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби з’ясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику). Представник органу пробації з’ясовує кримінальну історію особи, його сімейний стан та відносини у сім’ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.

Не пізніше дня, наступного за днем отримання ухвали суду, обвинуваченому надсилається або вручається особисто на підготовчому засіданні виклик до органу пробації для проведення бесіди. Про кожну наступну зустріч представник персоналу органу пробації вручає (надсилає) обвинуваченому окремий виклик до органу пробації.

Під час зустрічей працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте життя, поведінку, роботу (навчання), стосунки з близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій і обставин.

Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін.
Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію з інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання тощо. 

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та прокурор.

Які права має обвинувачений щодо складання досудової доповіді та як їх ефективно реалізовувати?

У обвинуваченої особи, також є права, які полягають в участі у складанні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представником органу пробації, надаючи зауваження  та уточнення  до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації:
- отримувати роз’яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді;
- відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді;
- брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати працівнику пробації інформацію необхідну для підготовки такої доповіді;
- заявляти відвід працівнику пробації, який складає досудову доповідь;
- подавати свої зауваження та уточнення;
- ознайомлюватися з текстом досудової доповіді.

Деяка статистика
За 9 місяців 2017 року Знам’янським міськрайонним відділом з питань пробації на виконання відповідних ухвал суду підготовлено 106 доповідей, з них 9 відносно неповнолітніх. На підставі проведено оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка проводиться за новим інструментом оцінки, щодо 71 обвинуваченого, з них 7 неповнолітніх, працівниками відділу зроблено висновок про можливість виправлення правопорушника без позбавлення або обмеження волі.Категорія: Новини Знам’янського міськрайонного відділу пробації | Переглядів: 406 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

Кировоград: новости и сайты