Четвер, 22.02.2024, 06:55
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Будні соціальної служби


Зверніть увагу на дітей
12
Існують писані і неписані норми. Але ми повинні їх виконувати. Це норми моралі і норми права. Порушуючи норми моралі, нас може засуджувати суспільство чи картати совість. Але порушуючи норми права і норми закону, нас може засудити суд за адміністративний або кримінальний злочин.Більшість осіб, які вчинили злочинвперше, отримують покарання умовно. Якщо злочин особливо тяжкий, або здійснюється не вперше, то неповнолітні відбувають покарання у виховних колоніях, а ті хто старше 18 років у виправних колоніях.

В рамках роботи започаткованого Дня Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Знам’янського підрозділу МВ КВІ УДПтСУ в Кіровоградській області, спеціалістом І категорії Білокамінською О. М., та ст.. лейтенантом вн. служби Горват Я. Ю. та начальником, ст.лейтенантомвн. служби Гудимою М. П., було проведено чергову зустріч з неповнолітніми, які стоять на обліку в КВІ як умовно засуджені. На цей раз їм проводилися бесіди і запропоновано переглянути фільм про життя у виховній колонії ,та короткі відеоролики про мораль і життєві цінності. Підлітки з увагою поставилися до проведеного заходу. Всі матеріали слухали з цікавістю, ділилися враженнями, задавали питання і отримували на них відповіді від працівників.

Сьогодні в Україні є 11 виховних колоній, з них 1 жіноча, в яких утримуються неповнолітні правопорушники, віком від 14 до 18 років. Серед них здебільшого засуджені за крадіжки, за важкі тілесні ушкодження, за умисні вбивства, за зґвалтування, за розбійні напади, за хуліганство і за інші злочини. Чому такі тяжкі злочини здійснюють діти? Багато факторів впливає: занепад суспільної моралі, недбалість батьків, поганий вплив телебачення і жорстокі відеоігри… На це питання відповісти складно.

Чистота і невинність дитячої свідомості зворушує. Дитина спочатку дивиться на світ з бажанням пізнати його з кращого боку, не готова до перепон і проваль, якими зустріне її дорослий світ. Не кожному вдається вистояти входячи у доросле життя. І надто, коли виховання практично немає. Шукання легких задоволень рано чи пізно приводить неповнолітніх осіб до злочинів. В 15, 14, 16 років в голову приходять різні думки, хочеться чогось нового, адреналіну, відчути себе дорослим, але дії часто вчиняються нерозумні. Стати дорослішим чи крутішим від цього не вийде, але помилки можуть скалічити все подальше життя, своє і можливо, батьків. Здебільшого до цього призводить легковажність та хибні компанії. І може початися інший сценарій, геть не омріяний і яскравий. А крадіжки, розбої, зґвалтування, наркотики, тюрма… А потім безвихідь і каяття. Одразу згадується діалог з відомого радянського фільму «Джентельмени удачі»: - «Украл, выпил – в тюрьму, романтика!»

У виховних колоніях неповнолітніх виховують, з ними працюють психологи і соціальні працівники. Розпорядок дня в колоніях тяжкий і схожий на військовий. Зранку загальна перевірка, потім до першої години навчання в школі, по обіді, з половини четвертого до восьмої вечора вихованці займаються на виробничих комплексах при колоніях, щоденно прибирають в спальних приміщеннях, в вихідні дні – баня, прання, і у вільні години – трохи спорту, трохи художньої самодіяльності. Вихід в місто заборонений. Умови проживання – невеличка камера з залізними дверима, в якій можуть проживати по 10-13 осіб. Побачення 1-2 рази на місяць, але чи відбудеться воно, залежно від поведінки злочинця та бажання близьких. Якщо неповнолітньому вихованцю колонії виповнюється 18 років, а термін його засудження ще не вийшов, особу переводять до виправних колоній. У виправній колонії існує своя чітка ієрархія, кожна особа займає свій певний осередок «кримінального поселення» та виконує покладені на неї обов’язки. Інколи, якщо особа, як кажучи по молодіжному сленгу, була на волі «пантовою», то в колонії вже це не діє. Скільки років життя можна змарнувати за гратами? Більшість жалкує про свої вчинки, але пізно.

Але багато негативних вчинків можна уникнути, якщо батьки будуть приділяти належну увагу вихованню дітей. Тож порада батькам : « Підтримуйте Ваших дітей, допомагайте їм і тоді Ви зможете вберегти їх від злочину та хибного життєвого шляху.
Категорія: Будні соціальної служби | Додав: Admin (16.12.2013)
Переглядів: 477

Кировоград: новости и сайты