Субота, 20.04.2024, 08:40

Новини юридичного відділу

Інформація щодо проведення семінару – практикуму з відповідальними за правоосвітню роботу на підприємствах, установах та організаціях

В приміщенні Знам’янської міської ради відбувся семінар – практикум з відповідальними особами підприємств, установ та організацій міста за правоосвітню роботу.

У проведенні семінару – практикуму взяв участь кандидат юридичних наук, завідувач кафедри правознавства Кіровоградського національного педагогічного університету ім. В.Винниченка Юрах Віталій Михайлович, який є членом обласної координаційно – методичної ради з правової освіти населення. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права Юрах В.М. прочитав лекцію щодо основних положень Загальної Декларації прав людини та механізмів захисту прав людини за законодавством України. У своїй доповіді він висвітив проблемні питання застосування норм кримінально – процесуального законодавства, законодавства України про адміністративні правопорушення та про виконання судових рішень. Навів статистику про прийняті Європейським судом з прав людини судові рішення на захист прав громадян України.

Про зміни до чинного законодавства, прийняті останнім часом, доповів начальник юридичного відділу міськвиконкому Данільченко Ю.В. При цьому наголосив, що багато змін стосується різних сфер життєдіяльності населення, як то захист прав споживачів, посилення соціального захисту громадян, отримання державної допомоги сім’ям з дітьми, містобудівна діяльність, функціонування Єдиного державного реєстру виборців, сплата державного мита тощо.

Про сферу та механізм застосування Закону України «Про безоплатну правову допомогу» доповіла начальник Знам’янського міськрайонного управління юстиції Ніколаєва Олена Сергіївна. Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безкоштовно правова допомога може надаватися органами місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування (первинна правова допомога) та адвокатами (вторинна правова допомога)

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, надання консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру.

Вторинна правова допомога, згідно ст. 13 Закону, полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Вона може включати такі види правових послуг: захист від обвинувачення, представництво інтересів осіб, які мають право на безкоштовну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Статтею 15 Закону визначено, що цей вид правової допомоги представляють спеціальні центри, створені при головному управлінні юстиції, в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також адвокати, які діють згідно з контрактом або договором на постійній або тимчасовій основі, включені до Реєстру адвокатів, які надають безкоштовну вторинну правову допомогу.
Категорія: Новини юридичного відділу | Додав: Admin (10.12.2013)