Четвер, 28.03.2024, 12:20

Новини юридичного відділу

Правова освіта
   Відбулося засідання міської координаційно – методичної ради з правової освіти населення, яке провела голова ради, керуюча справами міськвиконкому Тесленко Наталія Олександрівна.
     На порядок денний виносилися питання: про підсумки проведення Всеукраїнського тижня права до Дня прав людини у місті, про Рекомендації Кіровоградської обласної КМР з правової освіти населення, про стан право освітньої діяльності через ЗМІ, про роботу закладів культури міста в рамках правової освіти населення, про результати перевірок організації правової освіти в навчальних закладах та установах міста.
    Про підсумки проведення у місті Всеукраїнського тижня права до Дня прав людини доповіли провідний спеціаліст Знам’янського міськрайонного управління юстиції Гладун С.О. та начальник юридичного відділу міськвиконкому Данільченко Ю.В.       На виконання п.3 розпорядження Кіровоградської обласної державної адміністрації виконавчий комітет Знам’янської ради з метою проведення у місті тижня права прийнято розпорядження міського голови № 217 від 21.11.2013 року «Про проведення тижня права в місті Знам’янка». В рамках проведення Всеукраїнського тижня права структурними підрозділами виконавчого комітету Знам’янської міської ради проведено лекції, відеолекторії, дискусії, заняття на правову тематику серед вихованців закладів освіти; тематичні виставки в системі бібліотечної мережі; семінар-практикум з відповідальними особами за право освітню роботу на підприємствах, установах, організаціях; зустрічі в трудових колективах на правову тему; публікації на правову тематику у місцевих засобах масової інформації; у рамках роботи міської координаційно-методичної ради з правової освіти населення проведено конкурс серед вихованців центру дитячої творчості «Я маю право…». Проведення заходів Всеукраїнського тижня права висвітлювалося на офіційному сайті Знам’янської міської ради.
   Обговорено на засіданні членів МКМР та прийнято до уваги рекомендації обласної міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення від 15 листопада 2013 року, на якій, зокрема, приділено особливу увагу проблемам реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідальності посадових осіб органів місцевого самоврядування за його порушення.
   Підведено підсумки правоосітньої діяльності координаційно – методичної ради через засоби масової інформації (доповідала завідуюча відділом газети «Знам’янські вісті» Кулікова С.І.) та заклади культури міста (доповіла завідувач Центральної бібліотечної системи міста Колісніченко М.В.). Так, зокрема, на сторінках газети «Знам’янські вісті» в рамках правової освіти населення здійснено 117 виступів, а безпосередньо членами МКМР – 72 виступи. Інформація з правової тематики розміщується на офіційному сайті Знам’янської міської ради. Бібліотеками міста у 2013 році право освітня діяльність здійснювалася шляхом організації тематичних викладок, книжкових виставок, проведення лекцій із залученням відповідної цільової аудиторії.
   Про стан організації правової освіти в навчальних закладах міста та результати проведених перевірок доповів провідний спеціаліст Знам’янського міськрайонного управління юстиції Гладун С.О. У своїй доповіді він звернув увагу як на досягнення, так і на недоліки у роботі навчальних закладів з питань правової освіти такі, як відсутність сучасної правової літератури, недотримання вимог Типової інструкції з діловодства при оформлення документації з правової роботи. Всього протягом 2013 року проведено чотири таких перевірки у міських навчальних закладах (ЗОШ №7, №6, ДНЗ №6, №8). За результатами обговорення членами міської координаційно – методичної ради зазначеного питання рекомендовано відділу освіти за участю спеціалістів міськрайонного управління юстиції провести семінари у закладах освіти з питань організації та оформлення документації з правової освіти.
   З урахуванням наданих членами МКМР пропозицій, доповнень та зауважень затверджено план роботи міської координаційно – методичної ради з правової освіти населення Знам’янської міської ради на 2014 рік.
Категорія: Новини юридичного відділу | Додав: Admin (26.12.2013)