П`ятниця, 24.05.2024, 02:12
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Новини юридичного відділу


Семінар – практикум з відповідальними особами підприємств, установ та організацій міста за правоосвітню роботу
12
   Під головуванням керуючої справами міськвиконкому Меренкової Л.І. відбувся семінар – практикум з відповідальними особами підприємств, установ та організацій міста за правоосвітню роботу. 
   На семінарі – практикумі були обговорені проекти змін до Конституції України, реалізація реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні, висвітлено питання щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, інших змін до чинного законодавства, внесених останнім часом. 
   Питання внесення змін до Конституції України та децентралізації державної влади, що обговорено на семінарі - практикумі, висвітлив начальник юридичного відділу міськвиконкому Данільченко Ю.В. У своїй доповіді він зазначив, що пропозиції підготовлені на реалізацію реформи самоврядування, Концепцію якої було схвалено Урядом 01.04.2014 року. Необхідність таких змін обумовлена тим, що саме Конституція визначає основи системи влади і без відповідних змін провести реформу неможливо. Основні зміни передбачають: запровадження трьохрівневої системи адміністративно – територіального устрою України – регіон, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно – наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями. 
   З метою виконання програми правової освіти населення Знам’янським міськрайонним управлінням юстиції (начальник Ніколаєва О.С.) опрацьовано та представлено до уваги учасників семінару навчальний посібник по Конституції України
   По питанню щодо переліку змін, які були внесені до законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, доповіла головний спеціаліст юридичного відділу Буріко О.А. У своїй доповіді вона звернула увагу присутніх, що відповідно до Закону України від 13.05.2014 року № 1261-VII розширено коло суб’єктів корупційного правопорушення. Введено відповідальність іноземців, осіб без громадянства, якщо вони за межами України вчинили у співучасті із службовими особами, які є громадянами України, будь-який із злочинів, передбачених у статтях 368, 3683, 3684, 369 і 3692 Кримінального кодексу України. Поширено відповідальність на працівників підприємств, установ, організацій приватного сектору, в зв’язку з чим статтю 3683 Кримінального кодексу України викладено в новій редакції. Посилено відповідальність за порушення антикорупційного законодавства. Введено таке поняття, як пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду. Відповідно до статті 369 Кримінального кодексу України кримінальна відповідальність наступає за пропозицію чи обіцянку службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи не вчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє або надає таку вигоду. 
    Кодексом України про адміністративні правопорушення введено відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції».
    Безпосередньо сам Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» доповнено нормами про державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, про зобов’язання юридичних осіб забезпечити розроблення та вжиття заходів із запобігання корупції.
   Головним спеціалістом юридичного відділу Буріко О.А. здійснено огляд змін до чинного законодавства, що відбулися з 01.06.2014 року.
    Учасники семінару – практикуму спілкувалися із доповідачами, задаючи питання щодо актуальності та особливостей висвітлених тем. 

Категорія: Новини юридичного відділу | Додав: Admin (24.06.2014)
Переглядів: 1015

Кировоград: новости и сайты