Четвер, 25.04.2024, 14:37
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Новини спецінспекції

  
12
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Саме у цей день, у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документа (Найробі, Кенія). Починаючи з 1994 року і до 2000 року Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня, тобто в день, коли вступила в силу Конвенція про біологічнерізноманіття. Зміна дати святкування Міжнародного дня біорізноманіття відбулася за рекомендацією П’ятої Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (Найробі (Кенія), 2000 рік), з метою залучення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення обізнаності населення планети з цих питань, поглиблення розуміння питань біорізноманіття та підвищення їх усвідомлення. Асамблея закликала до підтримки ініціатив від держав, які ще не беруть участі в Конвенції про біологічне різноманіття, що була ратифікована більш ніж 193 країнами.

Конвенція про біологічне різноманіття – це міжнародний договір у галузі збереження та раціонального використання запасів біорізноманіття, а також загального використання, на справедливій і рівноправній основі, вигод цього біорізноманіття. Основний метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях. Координатором Міжнародного року біорізноманіття призначений Секретаріат Конвенції про біологічне різноманіття.

Біорізноманіття Земної кулі – це приблизно 1,6 млн. описаних біологічних видів, але, за різними оцінками, реальна кількість видів на Землі є значно більше. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Результат – опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті, погіршення умов життя. Будь-який живий організм грає свою роль в екосистемі і представляється часткою харчового ланцюга, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка такого ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема.

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується бездумно, що зумовлює втрату біологічного різноманіття і важких наслідків, які найближчими десятиліттями можуть лише підсилитися. На сьогодні під загрозою зникнення опинилися понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин.
Новини спецінспекції | Переглядів: 600 | Додав: Admin | Дата: 27.05.2015

  
12
  Складні погодні умови внесли певні корективи в життя нашого міста. Зранку вулиці та тротуари розчищали від снігу та посипали піскосоляною сумішшю працівники міського комунального підприємства ЖЕК №1.

Як завжди протягом року зразковий порядок на прилеглій території біля «Укрсоцбанку» , аптек «Цілительниця» та «Фалбі Кривий Ріг», магазину «Меблі», кафе «Олімп», «Ті аmо» та «Кардинал», а також «Ринкуторгсервіс».

Хочеться висловити щиру подяку начальнику Знам’янської дирекції залізничних перевезень В.В.Казанджію та керівникам залізничних підприємств, які, виконуючи свої професійні обов’язки, привели до належного стану закріплені території: працівники локомотивного депо розчистили від снігу вулицю Осадчого , вагонного депо – вулицю Партизанську, Знам’янської дистанції сигналізації та зв’язку – вулицю Свердлова, КМС-63 - Привокзальну площу та вулицю Калініна, а ПЧЛ-3 – вулицю Петровського.
   
12
На жаль не всі суб’єкти господарювання відповідально віднеслись до завдань щодо приведення до належного стану закріплених територій. Так, наприклад, тільки після «візиту» спеціалізованої інспекції з благоустрою до «Челентано» працівники даної установи взялись до роботи на прилеглій території. 

Знам’янка – наш спільний дім, де ми працюємо, де мешкають наші рідні. Тож давайте спільними зусиллями утримувати його в належному стані!
Новини спецінспекції | Переглядів: 684 | Додав: Admin | Дата: 23.12.2013

  
12
З настанням осінньо-зимового періоду дедалі більше можуть мати місце пожежі та трагічні випадки на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, пічного опалення та електрообігрівачів.

Це є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання протипожежного режиму. Майже всі пожежі виникають в житловому секторі. В основному лихо приходить в будинки інвалідів, пенсіонерів та безробітних громадян. Як наслідок, найбільша кількість пожеж та загиблих людей на них реєструється в осінньо-зимові місяці року, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.

Ще одною і найпоширенішою причиною пожеж та загибеллю на них є куріння у ліжку, найчастіше в нетверезому стані. Враховуючи те, що у холодну пору розпивають алкогольні напої у квартирах, це врешті решт призводить до пожежі. Розвиток подій іде за одним і тим же сценарієм. Людина випила, потім закурила у ліжку та не помітила, як задрімала і при цьому випустила з рук недопалок.

Основними причинами виникнення пожеж є інтенсивне використання опалювальних приладів, збільшення навантаження на електромережі, використання для опалювання саморобних електроприладів, порушення правил при проведенні електрозварювальних робіт, необережне поводження з вогнем при розігріванні комунікацій систем опалення та водопостачання, дитячі пустощі з вогнем.

В більшості випадків пожежі є наслідком того, що керівники та відповідальні особи послабили увагу до питань організації роботи щодо збереження державного майна від знищення вогнем, недостатньо вимагають з керівників підвідомчих об’єктів забезпечення виконання встановлених норм і правил, спрямованих на запобігання пожеж та загибелі людей на них, послаблення виховної роботи з дітьми у школах щодо попередження дитячих пустощів з вогнем.

З настанням осінньо-зимового періоду на об’єктах підприємств, організацій установ та в житловому секторі значно збільшується кількість пожеж, які призводять до нанесення значних матеріальних збитків державі та громадянам, не рідко - до травматизму та загибелі людей.

Отже, щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, не допускайте використання електрообігрівальних та нагрівальних приладів саморобного виготовлення, дотримуйтесь протипожежних правил під час користування ними, а при виявленні вогню чи запаху дим негайно телефонувати за телефоном 101.
ПАМ’ЯТАЙТЕ , ЩО ВАША ОСОБИСТА БЕЗПЕКА ТА БЕЗПЕКА РІДНИХ І БЛИЗЬКИХ ВАМ ЛЮДЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ НАСАМПЕРЕД ВІД ВАС САМИХ!



Новини спецінспекції | Переглядів: 575 | Додав: Admin | Дата: 14.09.2013

  
12
Для успішного вирішення будь-якої проблеми необхідно, перш за все, встановити причини її виникнення.

Звідки ж беруться безпритульні тварини?

Відповідь начебто, зрозуміла – цуценята та котенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок.
З цим важко не погодитись, проте це лише частина відповіді.

Як часто Вам доводилося зустрічати об’яви на кшталт «Віддам у добрі руки…», «Загубився…», «Невеличкий симпатичний песик бажає познайомитися з такою ж «дівчинкою»..». Напевно, часто…

• Господарі позбавляються набридлих улюбленців, яких завели, не подумавши як слід. Дитині закортіло мати собаку - пухнастий колобок виріс, потребує уваги, прогулянок, а виявляється, що дитина не готова, а дорослі не мають часу. Добре, якщо люди підійдуть до ситуації відповідально і будуть шукати нових господарів. Але часто тварина опиняється на вулиці, поповнюючи ряди безпритульників.

• Собаки, що загубилися. Міф про те, що добрий собака завжди знайде дорогу додому, м’яко кажучи, не відповідає дійсності. Зазвичай собаки губляться з вини знову ж таки господарів, що не вважають за потрібне користуватися повідком чи хоча б наглядати за своїм улюбленцем під час прогулянок. Тварина може чогось злякатися (особливо це актуально під час різноманітних свят із салютами), може погнатися за іншою собакою чи кішкою, або кобель може «взяти слід» тічної суки.

• Нерегульоване розмноження. Горе-господарі дозволяють своїй собаці народити хоча б один раз «для здоров`я», «бо шкода», «їй же хочеться мати діточок» - список мотивів можна продовжувати. Причому такі господарі впевнені в тому, що цуценята від їхньої собаки розлетяться немов гарячі пиріжки. Отже, сука народила, цуценята ростуть, а черги щось не видно. Виявляється, що у всіх родичів, сусідів, співробітників вже є або собака, або алергія на собачу шерсть. Час іде, і перспектива залишити собі всіх цуценят «господарів» не влаштовує. От і з’являються на смітниках коробочки із новими жителями вулиць.

Отже, безпритульні тварини не з’являються із повітря, за їх появою на вулицях завжди стоїть людська легковажність чи безвідповідальність.
Як можна зарадити цій ситуації?
По-перше, хотілось би надати деякі рекомендації господарям домашніх тварин, як майбутнім, так і тим, що вже мають пухнастого улюбленця.

Тварину можна брати додому, лише ретельно зваживши свої можливості. Середній вік життя собаки або кішки – близько 10 років. Це не іграшка, яку можна в будь-який відкласти у бік, а жива істота, що потребує крім матеріальних, й інших витрат, зокрема чимало уваги та Вашого часу. Чи готові Ви в найближчі 10 років свого життя будувати плани, зважаючи на потреби нового члена сім’ї?
Чи не є бажання завести кудлатого друга черговою примхою?

Якщо Ви впевнені в тому, що собака або кішка має стати частиною Вашого життя, і врешті решт стаєте господарем тварини, запам’ятайте головний принцип поводження з нею – відповідальність. Не дозволяйте тварині гуляти в людних чи малознайомих місцях без повідка та ніколи не залишайте її без нагляду.

Особливої уваги заслуговує питання розмноження.

Якщо Ви власник породистої тварини, що має племінну цінність, це одна справа. Тварина зареєстрована в клубі, і координацією цих питань займаються фахівці.
Якщо ж Вашим улюбленцем є просто чудовий безпородний друг, найкращим виходом для Вас та для нього стане його стерилізація. Звісно, можна просто контролювати тварину в «небезпечний» період, проте це потребує додаткових зусиль з Вашого боку.

На сьогодні стерилізація домашніх тварин, що не мають племінної цінності – стандартна практика у більшості розвинених європейських країнах. В Україні такий підхід також набуває все більшої популярності, адже він дозволяє зекономити Ваші гроші (Ви вже не годуєте кожні півроку свою собаку пігулками та гарантовано не отримаєте «подарунок» у вигляді небажаних цуценят чи котенят, яких треба вирощувати) та Ваші нерви (собака чи кішка стає трохи спокійнішою за рахунок послаблення статевого інстинкту, причому всі інші якості, в тому числі й охоронні у собак, залишаються на попередньому рівні).

Додайте до цього гарантоване позбавлення від виникнення тяжких хвороб статевої системи (піометра, ендометрит), що часто призводять до смерті тварин. Отже, звернувшись до клініки за нескладною операцією для Вашої собаки чи кішки, Ви раз і назавжди позбуваєтесь всіх можливих проблем з її поведінкою та здоров`ям у цій сфері. А можливі нащадки Вашої Мурки або Жулі не поповнять лави безпритульних собак та кішок.




Новини спецінспекції | Переглядів: 2164 | Додав: Admin | Дата: 23.06.2013

  
12
Антуан де Сент-Екзюпері у своїй повісті "Маленький принц" писав: "Ми відповідаємо за тих, кого приручили "… Коли ми приносимо додому кошеня, щеня або іншу домашню тварину, то стаємо відповідальними за його долю. Люди – власники собачок і кішечок – визначають життєві умови своїх вихованців, виховують, привчають до певного типу поведінки в умовах життя в квартирі або приватному будинку. І саме вони вирішують питання – бути чи не бути потомству своїх улюбленців.

І тут важливо задуматися і зробити правильний вибір. На сьогоднішній день при гарному догляді кішки живуть 15-20 років. Здорова самка може приносити від 9 до 24 кошенят на рік, причому половина з них – дівчатка, які теж здатні давати потомство. Якщо порахувати, скільки кошенят кішка народить за все своє життя, і приплюсувати приплоди від її власних дочок, то цифра виходить жахлива. Причому, це тільки якщо взяти одну єдину кішечку.

Щодня через безвідповідальність господарів на світ з'являються сотні кошенят і цуценят. Додайте до цього числа потомство від бездомних тварин, і підсумок буде таким, що лякає. Що ми маємо зараз? Величезна кількість бездомних тварин на вулиці, і сотні бажаючих "прилаштувати кішечок і собачок в хороші руки". Тільки от де ж узяти ці хороші руки? Адже їх просто немає, та їх не вистачить на всіх народжених кошенят і цуценят. На жаль, висновок один – тварин, які потребують господаря, набагато більше, ніж господарів, бажаючих взяти тварину в дім.

Найефективніший метод регулювання чисельності домашніх тварин – це стерилізація. Що ж це таке? Стерилізація – усунення здатності створювати потомство за допомогою операції (оваріотомія – видалення яєчників; оваріогістеротомія – видалення яєчників з маткою). Якщо не робити таку операцію і просто не допускати в'язки свого вихованця, це може викликати у нього серйозні проблеми зі здоров'ям – онкологію (статевий гормон прогестерон, який виробляється, але залишається незатребуваним, – перша причина виникнення раку у кішок), піометри, аденоми та інші захворювання.

Стерилізація є відмінною профілактикою захворювань. Крім того, стерильні тварини менш схильні до втеч та бродяжництва. Часто господарі відмовляються від стерилізації своїх домашніх улюбленців через всяких непідтверджених чуток і блукаючих міфів. Наприклад, деякі люди вважають, що стерилізоване тварина швидко набирає зайву вагу і стає лінивим. Насправді ж, в більшості випадків тварина видужує через неправильне або рясного годування, а також недостатніх фізичних навантажень.

Або ось такий: після стерилізації собака втрачає охоронні якості. Це не так. Стерилізація не впливає на природні інстинкти тварини до самозбереження та охорони будинку і сім'ї. Характер тварини формується на генетичному рівні і не залежить від дії статевих гормонів. Те ж стосується і його звичного поведінки, говорячи людською мовою – сангвініки залишаються сангвиниками, а меланхоліки меланхоліками. Змінюється тільки поведінка тварини по відношенню до протилежної статі: воно стає менш агресивним, не бере участь в боротьбі за партнера, не мітить квартиру, не докучає господарям нічними криками.

Багато хто вважає операцію вкрай небезпечною для здоров'я тварини, адже вона проходить під наркозом. Тривалість операції, в середньому: кіт 30 хвилин, кішка 45 хвилин. Тварина "відходить" від операції вже на наступний день. При цьому кіт більше не вимагає додаткового догляду, а кішці ще протягом 10 днів необхідно 1 раз на день протирати шви, які знімають через 10-14 днів. Так що в реальності все дуже просто. Хоча, безумовно, хвилювання за своє тварина присутня завжди. Але це нормально для люблячого, турботливого господаря.




Новини спецінспекції | Переглядів: 602 | Додав: Admin | Дата: 22.06.2013


Кировоград: новости и сайты