Вівторок, 16.04.2024, 15:28
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пропаганда здорового способу життя


Дитячий алкоголізм - проблема не дитяча
          
12На сьогоднішній день, згідно з даними ВООЗ, Україна займає 1 місце серед країн світу по алкоголізму серед дітей та молоді, на 2 місці - Ізраїль, на 3 місці по алкоголізму від пива серед молоді займає Росія. Проблема стоїть досить гостро, тому що пробувати алкоголь в наш час діти починають дуже рано. І якщо деяким він виявляється не до смаку після проби, інші підлітки дуже швидко стають від нього залежні.

Які причини алкоголізму серед дітей та молоді?

Відомо, що самі алкоголіки себе зовсім такими не вважають. І навіть і слухати не хочуть про те, що вони чимось хворі. Вони лише говорять про те, що коли захочуть то кинуть легко і просто, від пляшки пива кожен день нічого такого зі мною не буде, я просто пити хочу тощо. Але процес уже запущено, тому алкоголіку з кожним разом потрібно все менше спиртного, щоб сп'яніти. Саме з цього і починається алкоголізм. Багато людей схильні приписувати тягу до алкоголю підліткам з неблагополучних сімей. Мовляв у них і батьки самі п'ють, нічого у них немає ні освіти, ні культури. Ось і діти у них такі ж п'яниці, у батьків такому навчилися з самого раннього дитинства. Проте судити таким чином помилково. Дуже часто можна чути і бачити історії з життя так званої "золотої молоді" - дітей цілком благополучних і відомих батьків, які незалежно від свого статусу теж спиваються, стають наркоманами. Так що алкоголізм не та хвороба, яка обиратиме собі господаря з більш низького шару суспільства. Почати пити може, на жаль, будь хто.

З найбільш поширених причин молодіжного алкоголізму можна виділити наступні:
Данина моді і наслідування своїм одноліткам. На жаль, молодь сьогодні жорстока і тих, хто не походить на інших прийнято принижувати, дражнити, бити. Тому діти починають копіювати поведінку лідерів компаній, класу, щоб "бути як усі" і не піддаватися глузуванням і знущанням з боку однолітків.

Недолік уваги батьків. Сьогодні дуже часто батьки практично не займаються вихованням дітей, не знають, чим ті зайняті поза (а іноді і замість) школи, з ким спілкуються, в яких компаніях проводять час.

Приклад поведінки в сім'ї. Тут все зрозуміло. Ймовірність того, що дитина почне вживати алкоголь в питущій родині набагато вище, ніж у тій, де алкоголь не вживають.

Нав'язлива реклама і пропаганда. Занадто багато рекламних гасел, які закликають розслабитися, відчути себе крутим тощо, звичайно, ж не може пройти повз погляди дітей.

Почуття розслаблення, ейфорії і вседозволеності, які охоплюють при прийомі алкоголю. На жаль, дуже великий відсоток продавців алкогольної продукції, яким не знайомі поняття совісті і честі. Саме вони, порушуючи закон про правила продажу алкоголю, заради отримання вигоди продають підліткам спиртне. Та й ціни на пиво, наприклад, дозволяють молоді з легкістю його купувати на кишенькові гроші.

Чим небезпечне вживання алкоголю в юному віці?
Зазвичай молодь мало замислюється про своє здоров'я. Вони відчувають завзятість молодецьку, вважають, що у них ще все життя попереду, навіщо думати про якісь там болячки... Однак здоров'я молодого покоління - майбутнього країни - істотно підкошуються через такого ось байдужого ставлення. А підліткам необхідно чітко знати, до чого може привести їх захоплення алкоголем:
- може обернутись це розвитком цирозу печінки, від якого помирають;
- стають частішими випадки інфарктів та інсультів у молодому віці;
- вживання спиртного сприяє розвитку гастриту, панкреатиту;
- на тлі прийому алкоголю виникають проблеми з артеріальним тиском;
- часті психічні розлади;
- імпотенція;
- неможливість зачати здорове потомство;
- передчасні смерть на тлі набутих захворювань та нещасних випадків під впливом алкоголю.
Як суспільству і батькам боротися з молодіжним алкоголізмом?

Найбільш адекватним заходом здаються величезні штрафи, що накладаються на продавців і розповсюджувачів алкогольної продукції, які продають спиртне нашим дітям, порушуючи закон. Обмеження реклами пива та інших спиртних напоїв, здається, вже не допомагає. Тому її краще взагалі не показувати ніде, де її можуть побачити діти. Давно вже пора визнати пиво алкогольним напоєм, а не виправдовуватися тим, що спирту в ньому зовсім мало. Саме з пива найчастіше молодь і починає спиватися. А, як відомо, пивний алкоголізм лікується більш складно, ніж той, що заснований на більш міцних спиртних напоях. Ціна на алкоголь повинна бути такою, щоб дитина просто так з кишенькових грошей не змогла собі дозволити купити навіть пляшку пива. Просвітницька робота серед молоді повинна включати досить жорсткі сцени, що показують те, що може видаватися з людиною під впливом алкоголю. Все-таки страх - це іноді один з кращих засобів пояснення і переконання.

Ну, і найголовніше те, що дорослі на своєму власному прикладі повинні показувати і доводити молоді, що потрібно вести здоровий спосіб життя, що можна набагато більш цікаво проводити своє дозвілля, ніж посиденьки в п'яній компанії.
Категорія: Пропаганда здорового способу життя | Додав: Admin (08.08.2014)
Переглядів: 824

Кировоград: новости и сайты