Четвер, 18.04.2024, 05:10
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пропаганда здорового способу життя

12

Звертаємо вашу увагу на те, що останнім часом з'явилися нові методи вербування та втягнення громадян україни у торгівлю людьми ( перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства. Кількість громадян України, які потрапляють у ситуації торгівлі людьми з кожним роком стрімко зростає. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Починаючи з 2014 року, набрала своїх обертів, справа „кур’єрів-експедиторів”   в результаті якої громадян України вербували та змушували стати міжнародними наркокур’єрами по перевезенню наркотичних речовин у валізах до різних країн світу (Росія, Таїланд, Бразилія та ін.) під приводом роботи кур’єром-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі в середньому сягає від 8 до 25 років.

В МЗС нагадують, що громадян України (переважно молодого віку) регулярно втягують у злочинну діяльність з перевезення наркотиків через оголошення про прийом на роботу кур’єрами-експедиторами, зокрема в інтернет-магазинах, які спеціалізуються на доставці фасованих товарів. Таким працівникам пропонують високі заробітки, безкоштовний переїзд до місця призначення, проживання, відшкодування інших витрат, придбання мобільного телефону тощо.

12

Іноді пропонована зарплата може сягати 7 тис. грн на тиждень, тож не дивно, що багато охочих "клюють” на таку приманку.

 За інформацією Міністерства закордонних справ України, за період з січня по травень 2017 року у Російській Федерації всього засуджено 2187 українців, з яких 337 осіб засуджено за незаконний обіг наркотичних речовин.

 За результатами проведеної роботи Міністерством закордонних справ та закордонними дипломатичними установами, протягом 2016 року в Україну повернуто 15 громадян України, які постраждали від торгівлі людьми на території іноземних держав, зокрема, з Кувейту – 8 осіб; з Лівану – 2 особи; з Кіпру – 2 особи; з Йорданії – 1 особу; з Малайзії – 1 особу; з Польщі – 1 особу.

 Крім цього, за даними МЗС України, у період з 2014 по 2016 рік (включно) на територіях іноземних країн за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, затримано 1 170 громадян України.

З урахуванням зазначеного, а також з метою уникнення потрапляння вас та ваших рідних у подібні ситуації, вкотре звертаємо вашу увагу на необхідність дотримуватись наступних рекомендацій:

реально оцінити ризики та загрози і ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей;

виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон або на території іноземної держави;

проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю.

Будьте пильними ! Не дайте себе використати ! 

Зупинимо експлуатацію людей разом !

Начальник відділу соціальної роботи МЦСССДМ                                                    О.Крук

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 609 | Додав: Admin | Дата: 13.09.2017

12

Знам’янський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі МЦСССДМ) заохочує мешканців міста до здорового способу життя. Життя та здоров’я – найдорожче, що є у людини, тому підхід до них має бути найсерйознішим. 

З метою популяризації здорового способу життя МЦСССДМ проводяться групові заходи в рамках роботи лекторію з профілактики негативних явищ (шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб тощо) для учнівської молоді в навчальних закладах міста Знам’янка та смт. Знам’янка. Для оздоровлення і відпочинку дітей влітку МЦСССДМ проводить вуличні ігротеки «Подорож до країни Здоровляндії». Проводиться інформаційно-просвітницька робота з дітьми-інвалідами, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленим батьківського піклування, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами, сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

В рамках роботи  Дня Центру на базі Знам’янського МВ пробації південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮ фахівцем ЦСССДМ надаються консультації і здійснюються профілактичні заходи для неповнолітніх та молоді, що перебувають на обліку, і засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Особи, які перебувають на обліку Спостережної комісії, як такі, що умовно-достроково звільнились з місць позбавлення волі, направляються в лікарні для проходження флюорографічного обстеження на предмет захворювання на туберкульоз. 

На засіданнях міської координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу відбувається обмін інформацією між виконавцями профілактичних програм та звірки щодо осіб, які вживають наркотичні та психотропні речовини, обговорюються планові питання та виносяться відповідні рішення.

12

Під час проведення міських заходів МЦСССДМ розповсюджує акцидентну продукцію з профілактки ризиків алкогольної, тютюнової, наркотичної залежності, яка надавалась обласним ЦСССДМ та розповсюджує засоби контрацепції отримані від ОБФ «Повернення до життя».  

Як же зберегти здоров'я, а значить, і відмінний настрій на цілий день? Для того, щоб бути здоровим, потрібно дотримуватись  7 правил:

•    Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.

Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, але смачної? Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму. 

•    Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. 
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! 

•    Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю. 

•    Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня. 

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися. Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги. 

•     Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися! І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу! 

•    Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу! Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.». 

•     Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги. Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка! 

Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях! 

О. Білокамінська
фахівець із соціальної роботи ЦСССДМ

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 636 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2017

 
12
З метою забезпечення доступу населення до соціальних послуг у територіальній громаді і здійснення соціально-профілактичної роботи серед учнівської молоді міста, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з адміністраціями ЗШ№1 та ЗШ№4 було організовано роботу виїзного мобільного консультативного пункту соціальної роботи ОЦСССДМ.

З лекціями виступили представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Кіровоградській області, консультативно-реабілітаційного центру "Повернись додому", комунального закладу «Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини» відділення «Клініка дружня до молоді». Надана інформація була спрямована на формування стандартів позитивної поведінки, пропаганди здорового способу життя та попередження негативних явищ в підлітковому середовищі.
 
12
З дітьми та підлітками обговорювалися питання щодо формування здорового способу життя та безпечної поведінки, впливу вживання психоактивних речовин, тютюну та алкоголю, шкідливих звичок на їх здоров`я, попередження соціально-небезпечних хвороб та інфекцій, які передаються статевим шляхом, поведінки у випадку надзвичайних ситуацій, надання першої домедичної допомоги.

Під час проведення заходів його учасники отримали рекламну продукцію тематичного спрямування.




Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 675 | Додав: Admin | Дата: 26.03.2015

12
До Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, протягом Всеукраїнській акції «16 днів протидії насильству» в Знам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та в рамках проведення «Тижня Дружби «Повір у себе» в СЗОШ – інтернат, спеціалістом І категорії Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М., було проведено комбіновані лекції з використанням відеоматеріалів на теми «ВІЛ/СНІД ¬¬– не вирок», «ВІЛ-інфекція/СНІДу – ви провинні про це  знати!», «Міфи та реальні факти про ВІЛ/СНІД». 

Учні дізналися, що за десять місяців 2014 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 16 488 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 3095 дітей до 14 років). Всього c 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 261 704 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 43 835 дітей). З 1987 року від СНІДу в Україні померло 34 640 осіб, з них 403 випадки - це дитяча смертність. Інформація наведена без урахування АР Крим та Севастополя, які не надають даних за статистикою епідемії з квітня 2014 року. 

12
Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 270 тисяч чоловік. І тільки кожен другий знає про свій діагноз. В Україні, Молдові та Росії до 70% носіїв ВІЛ не знають про свою хворобу. Такі дані були представлені в доповіді Єврокомісії по боротьбі зі СНІДом. На думку європейських фахівців, кожен третій ВІЛ-інфікований європеєць не здогадується про те, що він хворий. Це істотно підвищує ризик зараження інших людей. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей від 15 до 30 років.

За даними Знам’янської ЦРЛ на сьогоднішній день по місту Знам’янка та Знам’янському районі на диспансерному обліку перебуває 64 ВІЛ-інфікованих особи. Із них заражено статевим шляхом – 51 особу, є ін’єкційними наркоманами – 12 осіб та 1 дитина народжена з ВІЛ. Без стресів і шкідливих звичок тривалість життя ВІЛ-інфікованих людей може бути продовжено на 25 років. 

Всім відомо, що ВІЛ ніколи не передається в побутових умовах, тобто при контакті з людиною. Неушкоджена шкіра людини, стає справжнім бар'єром для цього вірусу. У слині людини ВІЛ також не може знаходиться довго, тому через поцілунок дана інфекція теж не передається. Існує міф про те, що якщо у людини є язвочка біля рота, значить є ризик захворіти на ВІЛ, але це тільки міф. Для того щоб їм захворіти потрібно мати відкриту рану, що кровоточить, при тому у обох партнерів. Також, ВІЛ не передається через засоби гігієни людини та їх спільне користування, теж саме стосується і посуду, столових приладів. Адже вірус ВІЛ, що знаходиться в поті, сечі і слині не може довго існувати, крім того, речовини, які знаходяться в цих рідинах можуть спокійно зруйнувати оболонку вірусу. ВІЛ, які потрапляє в наш шлунок, відразу гине, дуже агресивна для нього середу. Вірус не протистоїть ультрафіолету, високим температурним режимам, тому ВІЛ ніколи не може передатися по повітрю або користуванню меблями. Комахи також не можуть передати нам даний вірус . Адже при укусі, наприклад комара, він впорскує нам, тільки свою слину, а не кров попереднього людини, якого він кусав.

ВІЛ/СНІД передається тільки через незахищений сексуальний контакт, використання однієї голки для ін’єкційного вживання наркотиків, велику кількість крові інфікованої людини,  виділення зі статевих органів, материнське молоко, при використанні манікюрних та лікарських інструментів, які не пройшли належну обробку. Пройти безкоштовне, анонімне тестування на ВІЛ можна звернувшись в кабінет довіри Знам’янської центральної районної лікарні або в Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер. Особам до 16 років таке тестування можна пройти тільки у присутності батьків.  

Найбільші страхи ВІЛ-інфікованої людини це – самотність, осуд оточуючих, здатність заразити близьку людину, власна смерть. Такі думки можуть призвести до суїциду. Тому треба бути до людей з таким діагнозом толерантними та допомагати їм.

На жаль, хоча останнім часом і вдалося створити ефективні препарати, що допомагають сповільнити хворобу, досі немає вакцини або ліків від СНІДу. 

Телефон для довідок: "Національна лінія телефону довіри з проблеми ВІЛ/СНІД” для загального населення –0-800-500-451. 

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 715 | Додав: Admin | Дата: 04.12.2014

          
12На сьогоднішній день, згідно з даними ВООЗ, Україна займає 1 місце серед країн світу по алкоголізму серед дітей та молоді, на 2 місці - Ізраїль, на 3 місці по алкоголізму від пива серед молоді займає Росія. Проблема стоїть досить гостро, тому що пробувати алкоголь в наш час діти починають дуже рано. І якщо деяким він виявляється не до смаку після проби, інші підлітки дуже швидко стають від нього залежні.

Які причини алкоголізму серед дітей та молоді?

Відомо, що самі алкоголіки себе зовсім такими не вважають. І навіть і слухати не хочуть про те, що вони чимось хворі. Вони лише говорять про те, що коли захочуть то кинуть легко і просто, від пляшки пива кожен день нічого такого зі мною не буде, я просто пити хочу тощо. Але процес уже запущено, тому алкоголіку з кожним разом потрібно все менше спиртного, щоб сп'яніти. Саме з цього і починається алкоголізм. Багато людей схильні приписувати тягу до алкоголю підліткам з неблагополучних сімей. Мовляв у них і батьки самі п'ють, нічого у них немає ні освіти, ні культури. Ось і діти у них такі ж п'яниці, у батьків такому навчилися з самого раннього дитинства. Проте судити таким чином помилково. Дуже часто можна чути і бачити історії з життя так званої "золотої молоді" - дітей цілком благополучних і відомих батьків, які незалежно від свого статусу теж спиваються, стають наркоманами. Так що алкоголізм не та хвороба, яка обиратиме собі господаря з більш низького шару суспільства. Почати пити може, на жаль, будь хто.

З найбільш поширених причин молодіжного алкоголізму можна виділити наступні:
Данина моді і наслідування своїм одноліткам. На жаль, молодь сьогодні жорстока і тих, хто не походить на інших прийнято принижувати, дражнити, бити. Тому діти починають копіювати поведінку лідерів компаній, класу, щоб "бути як усі" і не піддаватися глузуванням і знущанням з боку однолітків.

Недолік уваги батьків. Сьогодні дуже часто батьки практично не займаються вихованням дітей, не знають, чим ті зайняті поза (а іноді і замість) школи, з ким спілкуються, в яких компаніях проводять час.

Приклад поведінки в сім'ї. Тут все зрозуміло. Ймовірність того, що дитина почне вживати алкоголь в питущій родині набагато вище, ніж у тій, де алкоголь не вживають.

Нав'язлива реклама і пропаганда. Занадто багато рекламних гасел, які закликають розслабитися, відчути себе крутим тощо, звичайно, ж не може пройти повз погляди дітей.

Почуття розслаблення, ейфорії і вседозволеності, які охоплюють при прийомі алкоголю. На жаль, дуже великий відсоток продавців алкогольної продукції, яким не знайомі поняття совісті і честі. Саме вони, порушуючи закон про правила продажу алкоголю, заради отримання вигоди продають підліткам спиртне. Та й ціни на пиво, наприклад, дозволяють молоді з легкістю його купувати на кишенькові гроші.

Чим небезпечне вживання алкоголю в юному віці?
Зазвичай молодь мало замислюється про своє здоров'я. Вони відчувають завзятість молодецьку, вважають, що у них ще все життя попереду, навіщо думати про якісь там болячки... Однак здоров'я молодого покоління - майбутнього країни - істотно підкошуються через такого ось байдужого ставлення. А підліткам необхідно чітко знати, до чого може привести їх захоплення алкоголем:
- може обернутись це розвитком цирозу печінки, від якого помирають;
- стають частішими випадки інфарктів та інсультів у молодому віці;
- вживання спиртного сприяє розвитку гастриту, панкреатиту;
- на тлі прийому алкоголю виникають проблеми з артеріальним тиском;
- часті психічні розлади;
- імпотенція;
- неможливість зачати здорове потомство;
- передчасні смерть на тлі набутих захворювань та нещасних випадків під впливом алкоголю.
Як суспільству і батькам боротися з молодіжним алкоголізмом?

Найбільш адекватним заходом здаються величезні штрафи, що накладаються на продавців і розповсюджувачів алкогольної продукції, які продають спиртне нашим дітям, порушуючи закон. Обмеження реклами пива та інших спиртних напоїв, здається, вже не допомагає. Тому її краще взагалі не показувати ніде, де її можуть побачити діти. Давно вже пора визнати пиво алкогольним напоєм, а не виправдовуватися тим, що спирту в ньому зовсім мало. Саме з пива найчастіше молодь і починає спиватися. А, як відомо, пивний алкоголізм лікується більш складно, ніж той, що заснований на більш міцних спиртних напоях. Ціна на алкоголь повинна бути такою, щоб дитина просто так з кишенькових грошей не змогла собі дозволити купити навіть пляшку пива. Просвітницька робота серед молоді повинна включати досить жорсткі сцени, що показують те, що може видаватися з людиною під впливом алкоголю. Все-таки страх - це іноді один з кращих засобів пояснення і переконання.

Ну, і найголовніше те, що дорослі на своєму власному прикладі повинні показувати і доводити молоді, що потрібно вести здоровий спосіб життя, що можна набагато більш цікаво проводити своє дозвілля, ніж посиденьки в п'яній компанії.
Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 824 | Додав: Admin | Дата: 08.08.2014

        
12
Зрозуміти самогубців і складно, і просто водночас. Адже таких людей чимало серед нас. Згідно з ВООЗ, майже мільйон осіб щорічно вкорочують собі віку. Тобто кожні 40 секунд у світі хтось вбиває себе. І хоч як це жахливо, серед підлітків суїцид – третя за частотою причина смерті.

Поштовхом до трагедії може стати навіть чиєсь необережне слово. Відомо такі випадки: "Другокласник повісився… через "двійку". Учителька поставила йому "двійку", а хлопчик від образи розплакався. Педагог "пожаліла" його: "Ну що ти плачеш, як дівчинка. Ти ще пішов би й повісився б через це".

Дитина так і вчинила. Добре, що його вчасно знайшли. Уже потім, на консультації, з'ясувалися справжні причини трагедії: хлопчик – надзвичайно уразливий, учителька – емоційно глуха й втомлена, крім того, дитину в сім'ї жорстко карали через погані оцінки".

Жахливі цифри про дитячі самогубства:
1. Майже 85% підлітків хоч раз у житті думали про самогубство. Хоча насправді ніхто з цих дітей не хоче помирати, просто для дитини думки про самогубство – часто єдиний спосіб звернути на себе увагу батьків, крик про допомогу.
2. Пік суїцидів припадає на старший підлітковий вік – 14-16 років. У дітей до 11 років теж з’являються трагічні фантазії під час найглибшого розпачу. Аутоагресія проявляється в дітей у віці від 11 до 18 років.
3. У 80% випадків причина дитячого суїциду – стосунки з близькими.
4. Згідно зі статистикою, в Україні здійснюється на рік 34,5 дитячих самогубств на 100 тис., у світі підлітки 15-19 років зчиняють 10 самогубств на 100 тис. населення, а за даними ВООЗ показник у 20 осіб вважається критичним.
5. Хлопчики здійснюють суїциди в 4-5 разів частіше за дівчаток, однак дівчатка у свою чергу вдаються до спроб самогубства в 3 рази частіше за хлопчиків.
6. 70% суїцидів зчиняють психічно здорові діти. 80% дитячих суїцидів – отруєння, а найменші вибирають найбільш травматичні способи розпрощатися з життям (стрибки з великої висоти та повішення).
7. Серед дітей-самогубців 60% – діти з "нормальних", повноцінних сімей.
8. Діти вдаються до суїциду за сімейними мотивами в 46,9% випадків, через конфлікти з однолітками й з любовних причин – у 13,6% випадків.

Про причини дитячих самогубств:
В підлітковий період у дітей складається уявлення про фізичну красу, що нерідко переходить у комплекс "гидкого каченяти". На це можуть накладатися конфлікти або гнітюча для психіки обстановка. Хоча єдиного портрета дітей-самогубців немає, суїцид — це завжди акт протесту.

Діти-самогубці найчастіше і не збираються помирати, вони не можуть повірити, що смерть – це кінець усього. У дитячому сприйнятті (а це можуть бути і діти 16-17 років) самогубство має відбуватися в такий спосіб: "Я ковтаю таблетки, мене починають ховати, усі плачуть, усвідомлюють, якими були несправедливими і який скарб вони втратили. І в цю мить із труни підводжуся я – живий і гарний. І життя триває".

Водночас дорослим не зрозуміти, чому дитина, яка хоче жити, намагається вбити себе. Насправді діти до останнього моменту вірять, що їх урятують, просто допомога не завжди приходить вчасно.

Частина суїцидів відбувається під впливом тих або інших вчень, підлітків не лякає смерть, адже їм втовкмачується, що це не кінець. Крім того, дітей приваблює краса смерті. А ще поштовхом до суїциду може стати смерть кумира, пресинг однолітком, неможливість навчатися там, де хочеться, одягатися, як інші. Причин дитячого суїциду – нескінченна безліч, хоч як би жахливо це звучало.

У будь-якому разі батьки повинні пильно стежити за дітьми, особливо якщо закралася хоч тінь сумніву, що дитина замислила самогубство. Адже, як правило, батьківська інтуїція не підводить.

Що має насторожити в поведінці дитини:
- якщо дитина часто розмовляє про смерть і самогубства;
- якщо хоче усамітнитися під будь-якими приводами;
- розмірковує на тему: "Я нікому не потрібна", " Однаково ніхто не сумуватиме за мною ";
- дитина робить спроби "попрощатися": дарує свої речі й улюблені предметів близьким друзям;
- фрази "Завтра мене вже не буде", " Без мене нічого не зміниться", "Ти віриш у переселення душ?";
- непрямі погрози теж повинні насторожити: "набридло жити", "ситий цим по горло", "більше ви мене не побачите", "пожив – і годі", "ненавиджу себе", "якщо ми більше не побачимося, дякую за все".
- якщо дитина упорядковує справи – віддає чужі речі, мириться з ворогами, прибирає в кімнаті, роздаровує улюблені речі;
- дитина перестає стежити за собою, відстає в школі або перестає туди ходити;
- слова "Який же я дурний, незграбний, нікому непотрібний;
- прямі погрози на зразок "краще повіситися, ніж із вами жити" теж повинні насторожити.

Як запобігти трагедії?
Будьте напрочуд обережні у своїх словах і діях, не ображайте дитину, не принижуйте і не карайте жорстоко. Довіряйте їй і сприймайте, як самостійну особистість зі своїми думками та бажаннями. Ставтеся серйозно до її погроз покінчити життя самогубством. Якщо відчуваєте, що вам не під силу допомогти їй, звернися до психолога. Не пускай ситуацію на самоплив.
Покажіть своїй дитині, що вона вам небайдужа, нехай вона відчує себе любимою. Переконайте її, що безвихідних ситуацій не буває, що всі біди – тимчасові! І ви завжди будете поруч, щоб допомогти їй.

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 855 | Додав: Admin | Дата: 06.08.2014

 12
Спеціалістом І категорії Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О., було проведено відеолекторій і бесіду з учнями Знам’янського професійно-технічного училища № 12 «Правда про тютюнопаління. Вплив тютюнопаління на організм людини». Учні дізналися про те, що залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб.

Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм, особливо у розвитку ракових хвороб. За статистикою, щорічно від захворювань, спричинених тютюнокурінням у світі помирає понад 4 мільйони людей, в Україні 110 тисяч. Зокрема, ця шкідлива звичка є причиною серцевих приступів, інсультів, хронічних бронхітів, різних видів онкозахворювань (особливо раку легень), безпліддя, імпотенції. Паління призводить до руйнування головного структурного елементу шкіри - колагену. Втрачає свою еластичність шкіра та слизові оболонки. З’являються зморшки, обличчя набуває вигляду вижатого лимону, голос стає низьким та хриплим. Коли припиняється введення нікотину у організм то розвивається абстинентний синдром відміни, який характеризується як роздратованість, стан збудження, порушується концентрація уваги та зниження працездатності, тривога, почуття голоду, збільшення маси тіла, порушення сну.

Негативно впливає пасивне тютюнопаління на здоров я оточуючих. В приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення верхніх дихальних шляхів. Особливо небезпечне пасивне паління для дітей. Німецький професор Танненберг підрахував, що у наш час кожні 2-3 години смертельний випадок на мільйон чоловік виникає внаслідок паління. Із кожних 100 курців 53 намагається кинути палити, але лише 13 це вдається. 

Як кинути курити? Для початку пригадайте, скільки вже курите? Якщо курите років 15, і вам вже за 30, то я не буду вас обнадіювати — кинути курити вам буде практично нереально.Чим раніше ви почали курити, тим складніше буде кинути. Пов’язано це з формуванням вашого організму. Організм чоловіка закінчує формуватися в 25-26 років, жінки в 24 роки. Якщо протягом десяти останніх років ви курили, то весь механізм функціонування вашого організму був сформований з урахуванням надходження в кров нікотину. Тому весь обмін речовин в організмі відбувається з урахуванням його наявності.

Притому саме цікаве, що організм може виробити навіть свою нікотинову норму, наприклад, 5 сигарет на день. Якщо викурите 3 — буде погано (почнете нервувати, станете дратівливим). Якщо ж викурите 7 — буде теж погано (може крутитися голова, почнуться мігрені). Саме для таких людей придумали нікотинові жуйки, пластир і т.п. Але переходити на них сенсу особливого немає. У будь-якому випадку доведеться віддавати гроші за них і заново звикати вже до іншої гидоти. Ябачу у всіх цих засобах один плюс — не будуть страждати легені! Але при цьому дістанеться іншим органам. Від нікотинових жуйок і інгаляторів буде сідати шлунок, а пластир не дуже ефективний, клеїти його потрібно буде у великій кількості. 

Тому єдине, що можу рекомендувати: взяти силу, волю і скласти їх в одне, щоб вийшло сила-волі, і почати свій нерівний бій із самим собою. Кидати курити відразу не можна, та й ви не зможете цього зробити. Уявіть що ваш організм — це тисячі шестерень, які налаштовані і функціонують належним чином. Вийняти одну з них і наслідки для організму можуть бути катастрофічними. Дуже часто у курців з 10-річним стажем, які різко кидали курити, починались проблеми з серцем, підшлунковою залозою, печінкою, розвивалися онкологічні захворювання. Все це відбувалося тому, що організм переживав стрес, приблизно такий, коли втрачаєш близьку людину або долаєш важку психологічну травму. Від цигарок потрібно відмовлятися поступово.

Для цього визначте середню норму сигарет на день: порахуйте, скільки ви викурили сигарет за тиждень і розділіть цю кількість на 7. Наприклад, у вас вийде 6 сигарет у день. Перший тиждень курите рівно шість сигарет на день. Другий тиждень обмежте себе 5-ю сигаретами на день. Третій тиждень куріть 4 сигарети в день. На 4-й тиждень ви дійдете до половини норми 3 сигарети в день. Ось тут варто трохи призупинитися, і в наступні три-чотири тижні привчити свій організм до цієї норми. 

Це буде першим кроком до перемоги. Після цього, коли рубіж у три сигарети буде підкорено, і вам на день буде вистачати 3-х сигарет, можна переходити на 2 сигарети на день. Це буде другий крок до вашої перемоги. Згадався момент з фільму «Нокдаун (Cinderella Man)». В останньому раунді в бою за звання чемпіона світу у важкій вазі Джеймс Браддок отримує від свого тренера Джо Гулда слушну пораду: «Грай з гадом по-розумному, і перемогу в тебе не відберуть». Як перейдете на планове куріння обмеженої кількості сигарет на день, курити доведеться по-розумному:

• не паліть на голодний шлунок, ніколи, як би вам не хотілося. Куріть через годину після їжі. Як покурили, відразу ж вкиньте в рот жуйку й пожуйте;

• розподіліть ваші сигарети за часом, щоб перша припадала на ранок, за годину після того, як ви поснідали, а остання припадала на ніч перед сном. Їсти на ніч — річ шкідлива, а й палити на порожній шлунок не можна. Тому тримайте в холодильнику літр кефіру, перед тим як лягати спати, випийте півлітра кефіру, почекайте хвилин 15, потім покуріть, почистіть зуби і спати;

• як дійдете до 3-х сигарет на день. У середині дня потрібно буде курити лише одну сигарету. Якщо буде хотітися більше, а буде хотітися, жуйте жуйку, насіння, тримайте напоготові чашку міцноїчорної кави і пачку печива. Також підійде солоний томатний сік;

• відмовтеся від тієї марки сигарет, яку звикли курити. І вибирайте ті сигарети, які раніше не палили. Це повинні бути ультра міцні сигарети. Наприклад: червоний Marlboro, Біломор-Канал, Астра-Люкс.

• курити дві сигарети в день — це наша заповітна мета. Тому якщо вже не змогли повністю себе здолати, то на цьому можна буде і зупинитися. Перерва між вашим курінням буде 8 годин, для організму, який раніше задихався від диму і просочився нікотином, дві сигарети буде відмінно. Згодом, у міру життєвих обставин ви станете забувати палити, і в один прекрасний момент повністю усвідомите, що сигарети вам не потрібні. Це буде ваш третій і останній крок до повної відмови від куріння.

І знайте. Якщо ви почали палити, ви підписалися не тільки за власне життя і здоров’я, але і за життя і здоров’я власних дітей — не забувайте про це!

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 1006 | Додав: Admin | Дата: 29.04.2014

      
12
Туберкульоз відноситься до категорії досить поширених інфекційних недуг. Згідно з наявними статистичними даними, дана патологія є найчастішою причиною загибелі населення від інфекційних захворювань.

Дане захворювання наголошується у всіх країнах земної кулі. На сьогоднішній день спостерігається ще і його глобальне зростання. Як про принципи, так і про причини розвитку даної патології, є досить багато інформації. 

Наскільки поширеною є дана патологія? На туберкульоз хворіють жителі всіх країн світу. Більш того, на сьогоднішній день на всій земній кулі відзначається значне зростання як захворюваності, так і смертності від даної інфекційної патології. Буквально в середині двадцятого століття існували країни, в яких дану патологію вважали практично повністю викорененою. А ось вже в кінці двадцятого століття дане захворювання почало набирати нових обертів.

Його «обороти» зберігаються по сьогоднішній день. Дані, представлені всесвітньою організацією охорони здоров'я, вказують на той факт, що у дві тисячі шостому році було виявлено понад 9,2 нових випадків захворювання на цю недугу. У Російській Федерації на початку двадцять першого століття зі ста тисяч чоловік даною патологією хворіли дев'яносто. Вмирали від неї приблизно двадцять чоловік із ста тисяч населення. Збудник туберкульозу Збудником даної патології прийнято вважати туберкульозну паличку, яку іменують також мікобактерією туберкульозу і паличкою Коха.

Туберкульозна паличка являє собою досить агресивний і стійкий мікроб, який здатний досить тривалий проміжок часу жити в висушеної мокротинні, на брудних предметах, у грунті. Слід відзначити ще й той факт, що даний мікроб практично не піддається впливу дезінфікуючих засобів. Паличка Коха є представником сімейства мікобактерій, яке включає в себе також мікробактерії великої рогатої худоби і птахів. Бувають випадки, коли дане захворювання у людини виникає в результаті дії на його організм ні палички Коха, а мікробактерії великої рогатої худоби. Термін «туберкульоз» походить від слова «tuberculum», що в перекладі з латинської мови означає «горбок». До речі, одним із проявів цієї патології є як раз таки формування так званих горбків або виступів під шкірним покривом. 

Яким чином відбувається інфікування туберкульозом? Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, тобто через вдихається людиною повітря. У деяких випадках інфікування відбувається за допомогою харчових продуктів або через предмети, які були заражені туберкульозною паличкою. Якщо мікроб проник в організм людини разом із вдихуваним повітрям, тоді в більшості випадків про себе дає знати легенева форма даної патології. Якщо ж він проникає через інфіковані продукти харчування, тоді найчастіше розвивається кишкова форма даного захворювання. Яким чином відбувається розвиток даного захворювання? На консультації лікаря Ви зможете почути про те, що розвиток даної патології завжди відбувається в два етапи - це проникнення мікроба в організм, тобто етап інфікування і розвиток захворювання.

Насправді туберкульозна паличка може проникнути в організм кожної людини, незважаючи на це, дана патологія розвивається тільки у вкрай рідкісних випадках. Відразу ж напрошуються такого роду питання: у яких саме випадках зараження переходить у патологію, і яким чином можна попередити розвиток даного захворювання?

Відповіді на ці питання можна отримати тільки після розгляду механізмів розвитку самої інфекції від періоду проникнення палички Коха і до розвитку інфекційного захворювання. Як тільки паличка Коха потрапляє в організм, вона відразу ж потрапляє в «тугі мережі» імунної системи. Саме імунну систему людини прийнято вважати основним і найбільш ефективним способом боротьби з цим мікробом. У

разі якщо імунітет людини функціонує добре, тоді даний мікроб вдасться побороти ще всередині імунних клітин. Це дасть можливість попередити розвиток туберкульозу. Слід зазначити, що місце проникнення паличок Коха залишається ураженим і може протягом досить тривалого проміжку часу зберігати в собі даного роду мікроби. Як тільки імунна захист ослабне, мікроби тут же заволодіють організмом, почавши розвивати туберкульоз.



Якщо туберкульозна паличка проникла в організм літньої людини, дитини або особи, у якого на той час імунна система є ослабленою, тоді захворювання відразу ж починає розвиватися. Прийнято вважати, що даної патології властиво розвиватися лише в семи - дев'яти відсотках випадків зараження. Осередки перенесеної патології, можуть бути виявлені й у деяких представників похилого віку, у яких була в наявності її безсимптомна форма. Одну з головних ролей у опірності організму по відношенню до туберкульозної палички грає вакцина. Якщо дане захворювання все ж розвинулося, тоді у хворого може бути відзначений один з наступних типів запалення - це формування туберкульозної гранульоми або туберкулема або сирний тип, тобто сирнистий розпад. У разі казеозного типу запальний процес є наслідком слабкої імунної захисту організму: у місці проникнення мікробів відзначається скупчення численних токсинів, яким властиво не тільки просочувати, але ще й умертвляти тканини. Зате паличок Коха випадає можливість розмножуватися поза імунних клітин.
При туберкулемі процес запалення відзначається тільки в імунних клітинах, так як в даному випадку імунній системі людини вдається подолати всі туберкульозні палички. Такі запалення прийнято вважати обмеженими. Найчастіше вони не завдають шкоди людині. Фактори ризику зараження туберкульозом Заразитися туберкульозом можна двома шляхами: надмірна сприйнятливість до інфекції і прямий контакт з людьми, що мають в наявності дану патологію. До числа людей, які ризикують захворіти цією патологією, можна віднести:
Людей, які знаходяться в постійному тісному контакті з хворим на туберкульоз (студенти, школярі, члени однієї сім'ї);
Укладених або людей, що працюють у пенітенціарних установах;
Людей без постійного місця проживання; Людей, які зловживають спиртними напоями і наркотиками;
Медичних працівників.
Ризик розвитку даної патології залежить як від наявності епізоду зараження, так і від стану імунної системи людини. До числа людей з підвищеним ризиком розвитку цього захворювання можна зарахувати:
Особи, які мають у наявності цукровий діабет або ВІЛ-інфекцію;
Особи, які недавно перенесли інфікування;
Особи, які вживають надмірну кількість спиртних напоїв, наркотиків і тютюну;
Особи з підозрою на туберкульоз у минулому;
Особи з поганим харчуванням
Особи, які приймають лікарські препарати, яким властиво знижувати активність імунної системи.
Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 730 | Додав: Admin | Дата: 04.03.2014

12
Протягом листопада - грудня 2013 року, рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., в навчальних закладах міста Знам’янка та селища Знам’янка, було проведено комбіновані лекції і бесіди, з використанням відеоматеріалів на тему «ВІЛ/СНІД – не вирок!».

В рамках XIX тижня дружби «Повір у себе», спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., спільно з педагогом організатором Ягодзінською Л. О., у ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів було проведено захід. Учнів було запрошено до перегляду фільму «ВІЛ/СНІД – не вирок! Вбережи себе від ВІЛ/СНІДу». Діти мали змогу дізнатися на конкретних, цікавих прикладах – що таке ВІЛ-інфекція і СНІД та про деякі факти з історії ВІЛ/СНІДу, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, правила безпечної поведінки (щоб вберегти себе від інфікування ВІЛ), про процеси, які відбуваються в організмі людини, коли настає ВІЛ-інфікавання і починається СНІД, про методи лікування і тяжкі наслідки хвороби, про толерантне ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, і права ВІЛ-інфікованих людей.

Діти з цікавістю переглядали фільм, а після перегляду спілкувалися із спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О., по принципу «Рівний-рівному» у формі гри «Відкритий мікрофон». Всім бажаючим учням, було надано індивідуальні послуги, з особистих питань.

Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 683 | Додав: Admin | Дата: 05.12.2013

12В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», до Всесвітнього дня боротьби із СНІДом, спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., на базі Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 було проведено флешмоб під гаслом «Увага – проблема ВІЛ/СНІДу в Україні!».

У флешмобі взяли участь учні 9-Б класу (класний керівник Білокамінська Т. І.) - волонтери спеціалізованого формування «Школа волонтерів» та всі небайдужі з числа учнівської молоді 8-11 класів ЗОШ № 3, приблизно 50 учасників.Метоюфлешмобу була профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу, формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІДта подолання байдужості до проблеми ВІЛ/СНІДу.

Учні сформували серце та тримали у руках плакати з зображеннями червоної стрічки – символу ВІЛ/СНІДу, які час від часу повертали, зображуючи «живе серце». Дійство відбувалося на фоні легендарної пісні«Showmastgoon», написаної солістом групи Queen, хворим на СНІД.Після закінчення флешмобу глядачам розповсюджувалися буклети, листівки та книжечки профілактичної тематики.

Кажуть: «СНІД- саме найгірше, що сталося у ХХ столітті після Гітлера». Скільки людських життів забрала ця соціально-небезпечна хвороба? Скільки людей, з цим страшним діагнозом –«СНІД», було дискриміновано і приречено на самотність , до кінця життя?

СНІД – одна з найскладніших проблем людства. У глобальному масштабі ВІЛ/СНІД посідає четверте місце серед причин смертності.Серед країн Східної Європи найбільше уражені Україна та Росія, які за темпами розвитку епідемії лідирують у цьому регіоні. В Україні щодня зазнають інфікування 50-52 особи, помирає – 6-8 осіб.

Зверніть увагу на проблему ВІЛ/СНІДу і Україні!
.
Пропаганда здорового способу життя | Переглядів: 686 | Додав: Admin | Дата: 03.12.2013

1-10 11-17

Кировоград: новости и сайты