Неділя, 03.03.2024, 03:32
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Пропаганда здорового способу життя


Шкода куріння - очевидна, це розуміють і самі курці, але можливо настала пора кинути палити?
                           
12Кожні 6 секунд на Землі від наслідків куріння і пов'язаних з ним захворювань помирає 1 людина. Це варто уявити собі! З усіх що живуть нині, хто в тій чи іншій мірі є пасивним курцем, протягом року помре 600 000 чоловік. Зі 100 людей, що викурють в день до 15 сигарет, 10 помруть від онкологічних захворювань. Приблизно 15% смертей щорічно пов'язано з ішемічною хворобою серця або інсультом. Це приблизно 8 мільйонів чоловік в рік. 70% серед цих померлих курці. Всього у світі живуть трохи більше мільярда осіб, які є курцями. Сюди не включені ті, хто перебуває в стадії кидання, а також ті, чий «стаж» куріння менше півроку. В середньому кожен курець скорочується своє життя на 18 років. В Україні і Росії, кожен курець за кожні 10 років куріння «прокурює» одну машину середнього класу. Це, наприклад, Mazda6, Ford Focus, Chevrolet Lacetti, Skoda Octavia, Audi A4. Читання фактів про шкоду куріння на пачках цигарок лише трохи допомогло задуматися над тим, щоб кинути палити? Давайте розглянемо проблему куріння докладніше, а саме який вплив має куріння на організм людини?

Тютюн і тютюновий дим містять більше 3000 хімічних сполук, понад 60 з яких є канцерогенними, тобто здатними пошкодити генетичний матеріал клітини і викликати зростання ракової пухлини. 10% курців хворіють і згодом гинуть від злоякісних пухлин. Приблизно в 85% випадків раку легені можна виявити зв'язок з курінням. Ризик раку легені тим вище, чим більше сигарет, що викурюють за день, чим довше курять, чим більше кількість вдихуваного диму, а також чим вище вміст смол і нікотину в сигаретах. На ранніх стадіях і іноді навіть пізніше рак легені може ніяк не проявлятися. Але коли виявляються його ознаки, хвороба часто виявляється сильно занедбана. Лише менше 10% пацієнтів залишаються в живих через 5 років після встановлення їм діагнозу раку легенів, більшість же гинуть протягом перших 5-ти років. До ознак раку легень відносяться хронічний кашель, хрипи, кровохаркання, втрата ваги та апетиту, задишка, озноб без причини, повторювані бронхіти або пневмонії, біль в грудній клітці. Від раку легенів помирає в світі більше людей, ніж від будь-якого іншого виду раку, і в багатьох країнах понад 90% цих смертей обумовлені палінням. Серед причин смерті, пов'язаних з курінням, рак легень знаходиться на третьому місці після серцево-судинних захворювань і хронічного обструктивного захворювання легень.). У 2003 році від цього захворювання загинуло 900 тисяч осіб. Близько 30% смертей від ракових захворювань безпосередньо пов'язані з курінням. Куріння є основною причиною багатьох видів ракових захворювань: рак легенів, трахеї і бронхів (85%), рак гортані (84%), рак ротової порожнини, включаючи губи і язик (92%), рак стравоходу (78%), рак підшлункової залози (29%), рак сечового міхура (47%), рак нирок (48%).

У курців ризик інфаркту міокарда в 4-5 разів вище, ніж у некурящих. Якщо при цьому у курця підвищений рівень холестерину в крові і високий артеріальний тиск, ризик розвитку серцевого нападу зростає в 8 разів. Коротко охарактеризувати згубний вплив куріння можна наступними цифрами (дані засновані на сорокарічних дослідженнях, що проводилися в США і Великобританії): З групи в 1000 чоловік, які почали палити в підлітковому віці, 250 чоловік загинуть від впливу тютюну до досягнення ними 70-річного віку. Ці 250 померлих від куріння людей втратять 10-15 років життя. Ще 250 людей помруть від пов'язаних із тютюном хвороб після сімдесяти років. Нещодавні дослідження в США показали, що в групі американських хлопчиків 15-річного віку тютюн, згідно з прогнозами, вб'є, перш ніж вони досягнуть 70 років, у три рази більше з них, ніж наркотики, вбивства, самогубства, СНІД, дорожньо-транспортні пригоди й алкоголь, разом узяті. У 2000 році в розвинених країнах куріння стало причиною 30% всіх смертей, що сталися у віці від 35 до 70 років.

Куріння призводить до захворювань органів дихання: хронічного обструктивного захворювання легень, пневмонії, хронічний бронхіт, емфізема. Хронічний бронхіт у курців реєструється в 5-7 разів частіше, ніж у некурящих. Першим проявом хвороби, яка довго протікає приховано (за 10-40 років), є хронічний кашель, який ще називають кашель курця. Приблизно 90% смертей відносяться на рахунок куріння. Завзяті курці мають у 30 разів більш високий ризик розвитку хвороб легень у порівнянні з некурящими. Серед причин смерті, пов'язаних з курінням, хронічне обструктивне захворювання легень знаходиться на другому місці після серцево-судинних захворювань, і за оцінками ВООЗ (Всесвітня Організація охорони Здоров'я) у 2003 році від цього захворювання загинуло 1.3 мільйона осіб.

Чому вже зараз потрібно кидати палити? Вже через місяць значно очиститься дихання і перестане турбувати хронічний кашель. Висипатися станете легше. Підвищиться працездатність. Загальний тонус значно зросте. Через 3-6 місяців легкі звільняться від шкідливих продуктів горіння тютюну (смоли, тютюнова пил тощо). Через 1 рік на 50% знижується ризик розвитку коронарної хвороби. Через 5 років значно знизиться ймовірність захворіти на рак легенів.
Збережіть своє життя!
Категорія: Пропаганда здорового способу життя | Додав: Admin (29.10.2013)
Переглядів: 853

Кировоград: новости и сайты