Субота, 27.04.2024, 00:52
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах


Міжнародний День сім'ї та День матері
12
 Кілька років тому в Україні з'явилося два нових свята – Міжнародний День сім'ї та День матері . Мамине свято відзначається у другу неділю травня, а День сім'ї – 15 травня. Зазвичай це гарні погожі дні. Розквітає природа: від пахощів та пташиного співу бринить свіже, прозоре, наповнене коханням, ніжністю і красою повітря. Хлопці та дівчата починають шукати собі пару, молоді мами допомагають діточкам пізнавати красу природи, люди старшого віку виходять погрітися під теплим сонячним промінням ...
У різні часи в різних народів існували різні погляди на родину, своє місце в ній, місце родини в суспільстві, з'являлося щось нове, але разом з тим вона залишалася унікальним засобом збагаченням живої людської душі, яка постійно перебуває у пошуку, розвивається. Ідеальна родина немислима без любові. Любов – це тепло, ніжність, радість, які походять від мами. Це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо всі ми, те, що спонукає людину до нерозважливо – героїчних вчинків.
У сім'ї кожен має почуватися комфортно. І рівень затишку, до речі, не залежить ні від квадратних метрів помешкання, ні від висоти його стелі, наявності євроремонту, побутової техніки та інших атрибутів статку. Набагато важливіший душевний комфорт. А це насамперед – теплий, м'який, здоровий морально – психологічний клімат. Нині зовнішній світ і без того досить напружений. Щодня на роботі, на вулиці, у чергах, переповненому транспорті нас підстерігають різні стреси. А якщо й у рідній домівці на нас чекає нова порція докорів, сварок – нервова система просто не витримує. Сім'я багато в чому виконує ще й психотерапевтичну функцію: насамперед це місце, де можна розслабитися, стати самим собою, де уважно вислухають і допоможуть. Тут цінується твоя індивідуальність, відомі твої звички; близькі знають, що може тебе засмутити, а що приємно потішити: взаєморозуміння наступає із напівслова, чи навіть без слів.
Відшукати ідеальну сім'ю в державі, мабуть, нереально. Кожна родина на своєму шляху хоча б раз зіштовхувалася з якимись проблемами. Добре, коли негаразди вдається вирішити полюбовно, між подружжям, дітьми, рідними. А якщо члени сім'ї не находять порозуміння між собою? У такому випадку залишається єдиний вихід – звернення до соціальної служби.
Соціальна робота із сім'ями займає провідне місце в діяльності центру соціальних служб для молоді. І це цілком закономірно, адже багато соціально – психологічних проблем детерміновані неблагополуччям у сім'ї.
Упродовж останніх років багато сімей в Україні не змогли пристосуватися до нових соціально – економічних умов, що спричинило появу низки проблем, вирішення яких потребує від держави вжиття заходів щодо запровадження системи соціального захисту родини, створення належних матеріально – побутових та морально – психологічних умов розвитку, захищеності кожного її члена. Фахівцями із соціальної роботи центру в 2013 році проведено 1998 соціальних інспектувань різних сімей міста. За їх результатами протягом року на обліку перебувало 147 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, де виховуються 235 малолітніх та неповнолітніх дітей. Під соціальним супроводом на протязі року перебувало 45 сімей даної категорії, 2 осіб, які умовно – достроково повернулись з місць позбавлення волі, та 2 особи з числа дітей - сиріт . З них 7 сімей - це сім»ї опікунів та піклувальників, 4 сім»ї - багатодітні. А ще в місті функціонує 5 прийомних сімей, в яких, окрім власних дітей, виховується 11 дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальні працівники надавали допомогу таким родинам в оформленні відсутніх документів, реєстрації та соціальних виплат, влаштуванні до дитячих навчальних закладів, сприяли працевлаштуванню, проводились консультування з питань виховання дітей та нормалізації сімейного мікроклімату , круглі столи та зустрічі груп взаємопідтримки.
Загалом, структуру соціальної роботи у напрямі допомоги сім’ям можна поділити на такі блоки: підготовка молоді до сімейного життя; робота з різними категоріями сімей, що спрямована на стабілізацію сімейних стосунків; допомога батькам у вихованні дітей; соціальна робота з сім'ями,; сприяння соціальному становленню дітей – сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, соціальний захист жіночої молоді; сприяння соціальній адаптації та інтеграції в суспільстві дітей та молоді з функціональними обмеженнями; профілактична робота по пропаганді здорового способу життя.

Проте якою б компетентною не була соціальна служба, якими б прекрасними словами соціальні працівники не налаштовували на сімейний лад – долати труднощі у сім'ї повинна навчитися сама сім'я!



Категорія: Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Додав: Admin (20.05.2014)
Переглядів: 637

Кировоград: новости и сайты