Четвер, 25.07.2024, 17:25
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах

 
12
Протягом останніх років Рада Європи та Європейська комісія реалізує в Україні програму ROMED 2 та програму ромської медіації в рамках  «Стратегії соціального захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», які спрямовані на соціальну інтеграцію ромських громад у межах окремих регіонів.

Директор центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Н. Шевченко прийняла участь  у обласному короткотерміновому семінарі з підвищення кваліфікації, який проводив Державний інститут сімейної та молодіжної політики у співпраці з Міжнародною благодійною організацією «Чіріклі». Були розглянуті питання посередництва в ромських громадах, специфіки роботи з етнічними групами ромів, міжкультурної комунікації, технології ведення випадку  та етапи роботи  з ромською родиною.

Здійснення таких програм передбачає співпрацю органів місцевого самоврядування з ромськими активістами для забезпечення адаптації ромських громад через впровадження  заходів з таких ключових питань, як освіта, зайнятість, житло,охорона здоров’я та соціальні послуги.Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 581 | Додав: Admin | Дата: 16.07.2015

      
12
Згідно плану роботи Знам'янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відбувся об’їзд сімей, що перебувають на обліку, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Головним спеціалістом МЦСССДМ  О. Крук, спеціалістом І категорії О. Білокамінською та головним спеціалістом  служби у справах дітей  М. Кравченко здійснено комісійне відвідування  10 сімей та обстежено їх матеріально-побутові умови проживання. 

З  батьками проведено попереджувально-роз’яснювальну роботу, щодо наслідків неналежного виконання ними  батьківських обов’язків  відносно сверх малолітніх та неповнолітніх дітей, недопущення вчинення жорстокого поводження та насильницьких дій щодо дітей, а також роз’яснено юридичну складову даного питання. Здійснено профілактику негативних явищ, соціально-небезпечних хвороб та ризиків залежностей. 
      
12
З дітьми проведено інформаційно-просвітницьку роботу, щодо їх прав і обов’язків, та популяризацію здорового образу життя.

За результатами відвідування, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і службою у справах дітей оформлено відповідні документи, зроблено висновки щодо стану батьківського потенціалу та забезпечення належних умов для утримання і виховання дітей

Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 617 | Додав: Admin | Дата: 27.05.2015

      
12
Відбулося чергове засідання Дорадчого органу по роботі з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, під головуванням керуючої справами міськвиконкому Л. Меренкової.

Були розглянуті справи 4 сімей, які перебувають під соціальним супроводом центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

В результаті обговорення прийняте рішення про продовження супроводу 2 сімей у зв’язку з наявними проблемами та зняття з супроводу 2 сімей у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин. 
Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 464 | Додав: Admin | Дата: 22.07.2014

12
 Кілька років тому в Україні з'явилося два нових свята – Міжнародний День сім'ї та День матері . Мамине свято відзначається у другу неділю травня, а День сім'ї – 15 травня. Зазвичай це гарні погожі дні. Розквітає природа: від пахощів та пташиного співу бринить свіже, прозоре, наповнене коханням, ніжністю і красою повітря. Хлопці та дівчата починають шукати собі пару, молоді мами допомагають діточкам пізнавати красу природи, люди старшого віку виходять погрітися під теплим сонячним промінням ...
У різні часи в різних народів існували різні погляди на родину, своє місце в ній, місце родини в суспільстві, з'являлося щось нове, але разом з тим вона залишалася унікальним засобом збагаченням живої людської душі, яка постійно перебуває у пошуку, розвивається. Ідеальна родина немислима без любові. Любов – це тепло, ніжність, радість, які походять від мами. Це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо всі ми, те, що спонукає людину до нерозважливо – героїчних вчинків.
У сім'ї кожен має почуватися комфортно. І рівень затишку, до речі, не залежить ні від квадратних метрів помешкання, ні від висоти його стелі, наявності євроремонту, побутової техніки та інших атрибутів статку. Набагато важливіший душевний комфорт. А це насамперед – теплий, м'який, здоровий морально – психологічний клімат. Нині зовнішній світ і без того досить напружений. Щодня на роботі, на вулиці, у чергах, переповненому транспорті нас підстерігають різні стреси. А якщо й у рідній домівці на нас чекає нова порція докорів, сварок – нервова система просто не витримує. Сім'я багато в чому виконує ще й психотерапевтичну функцію: насамперед це місце, де можна розслабитися, стати самим собою, де уважно вислухають і допоможуть. Тут цінується твоя індивідуальність, відомі твої звички; близькі знають, що може тебе засмутити, а що приємно потішити: взаєморозуміння наступає із напівслова, чи навіть без слів.
Відшукати ідеальну сім'ю в державі, мабуть, нереально. Кожна родина на своєму шляху хоча б раз зіштовхувалася з якимись проблемами. Добре, коли негаразди вдається вирішити полюбовно, між подружжям, дітьми, рідними. А якщо члени сім'ї не находять порозуміння між собою? У такому випадку залишається єдиний вихід – звернення до соціальної служби.
Соціальна робота із сім'ями займає провідне місце в діяльності центру соціальних служб для молоді. І це цілком закономірно, адже багато соціально – психологічних проблем детерміновані неблагополуччям у сім'ї.
Упродовж останніх років багато сімей в Україні не змогли пристосуватися до нових соціально – економічних умов, що спричинило появу низки проблем, вирішення яких потребує від держави вжиття заходів щодо запровадження системи соціального захисту родини, створення належних матеріально – побутових та морально – психологічних умов розвитку, захищеності кожного її члена. Фахівцями із соціальної роботи центру в 2013 році проведено 1998 соціальних інспектувань різних сімей міста. За їх результатами протягом року на обліку перебувало 147 сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, де виховуються 235 малолітніх та неповнолітніх дітей. Під соціальним супроводом на протязі року перебувало 45 сімей даної категорії, 2 осіб, які умовно – достроково повернулись з місць позбавлення волі, та 2 особи з числа дітей - сиріт . З них 7 сімей - це сім»ї опікунів та піклувальників, 4 сім»ї - багатодітні. А ще в місті функціонує 5 прийомних сімей, в яких, окрім власних дітей, виховується 11 дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальні працівники надавали допомогу таким родинам в оформленні відсутніх документів, реєстрації та соціальних виплат, влаштуванні до дитячих навчальних закладів, сприяли працевлаштуванню, проводились консультування з питань виховання дітей та нормалізації сімейного мікроклімату , круглі столи та зустрічі груп взаємопідтримки.
Загалом, структуру соціальної роботи у напрямі допомоги сім’ям можна поділити на такі блоки: підготовка молоді до сімейного життя; робота з різними категоріями сімей, що спрямована на стабілізацію сімейних стосунків; допомога батькам у вихованні дітей; соціальна робота з сім'ями,; сприяння соціальному становленню дітей – сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, соціальний захист жіночої молоді; сприяння соціальній адаптації та інтеграції в суспільстві дітей та молоді з функціональними обмеженнями; профілактична робота по пропаганді здорового способу життя.

Проте якою б компетентною не була соціальна служба, якими б прекрасними словами соціальні працівники не налаштовували на сімейний лад – долати труднощі у сім'ї повинна навчитися сама сім'я!Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 657 | Додав: Admin | Дата: 20.05.2014

    
12
В наш час насильство над жінками відбувається в усіх країнах світу і залишається однією з найбільш серйозних невирішених проблем сучасності. У середньому, кожна третя жінка одного разу у житті стає жертвою згвалтування чи грубого поводження з нею.

В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», 22.11.13 р. працівниками ЦСССДМ Кравченко М. К. та Мариною Н. В. було проведено тренінгове заняття «Стоп насильству» для жінок з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

У ході заняття з жінками були обговорені види причини випадків насильства в сім’ях, проводилося тестування, жінки схематично малювали свої сім’ї, тим самим зображуючи стосунки всіх членів родини. Учасницям заходу було продемонстровано відеоролик, який проінформував жінок з правових питань. По завершенню зустрічі були роздані пам’ятки з інформацією, як себе поводити і куди саме звертатись у критичних ситуаціях. Всі учасниці залишилися в гарному настрої та вдячними за проведену роботу.
Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 515 | Додав: Admin | Дата: 25.11.2013

    
12
Бідність, як і раніше, залишається важливою проблемою у нас в країні і в усьому світі. Її не можна викоренити, але можна зменшити.

В сучасній Україні питання ліквідації бідності стоїть особливо гостро. Відповідно до соціальних ініціатив Президента України держава веде планову боротьбу з бідністю, призначаючи різні соціальні допомоги та виплати малозабезпеченим сім’ям, заохоченням трудової діяльності, зміцненням законодавства про соціальний захист і т.д.
   
12
Працівникам Знам’янського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також небайдужа проблема бідності. Працівниками ЦСССДМ до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію злиднів впродовж місяця проведена акція по збору речей, що були у вжитку. 

Зібрані речі передані малозабезпеченим сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, та до міського територіального центру «Милосердя» для подальшого розподілу цих речей нужденним сім’ям Знам’янки.

Хотілося б виразити щиру вдячність тим, хто залишився небайдужим до цієї проблеми та взяв участь в акції.

Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 560 | Додав: Admin | Дата: 19.11.2013

   
12
Виховний потенціал сучасної української сім’ї залежить від багатьох чинників суспільного життя, позначених як позитивними, так і негативними тенденціями.

Ця особливість зумовлює необхідність детального аналізу можливостей та обмежень щодо реалізації виховного потенціалу української родини та забезпечення розвитку особистості дитини в сучасних умовах. З цією метою з батьками дитячого садочка №3 «Івушка» було проведене діагностичне тестування «Стилі і методи виховання дитини в сім’ї». Результати тестування будуть передані вихователям установи для проведення подальшої роботи щодо корегування педагогічної роботи з батьками по вихованню дітей у сім’ї відповідно до виявлених проблем .
 
Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 735 | Додав: Admin | Дата: 18.11.2013

                          
12В житті людини є особливий     день – це день його народження. На жаль, не всі діти відчувають себе щасливими в цей день, оскільки навіть не знають, що таке свято існує.

Зовсім недавно такою дитиною був і Ярославчик Г. Але все змінилося після того, як його взяли під опіку. І сьогодні працівники ЦСССДМ приєдналися до його нової сім’ї і з задоволенням привітали Ярослава з його першим ювілеєм – п’ятиріччям, побажали йому рости здоровим, веселим, щасливим у колі рідних та близьких. 
Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 527 | Додав: Admin | Дата: 30.10.2013

                          
12Відповідно до ст.1 Закону України „Про соціальні послуги” складні життєві обставини - обставини, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно ( інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку зі старістю чи станом здоров’я, самотність, сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім’ї, малозабезпеченість, психологічний чи психічний розлад, стихійне лихо, катастрофа тощо).

Згідно спільного наказу Мінсім’ямолодьспорту, МОЗ, МОН, Мінпраці, Мін транспорту., МВС та Держдепартаменту з питань виконання покарань від 14.06.2006 № 1983/388/452/221/556/596/106 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах» до сімей, які класифікуються як ті, що опинились у складних життєвих обставинах належать:o сім’ї з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самостійно в зв’язку з інвалідністю дітей або батьків, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю одного з членів сім’ї, його перебування в місцях позбавлення волі, ВІЛ-інфекцією, насильством у сім’ї, безпритульністю, сирітством, , зневажливим ставленням і негативними стосунками в сім’ї, безробіттям одного з членів сім’ї, якщо він зареєстрований у державній службі зайнятості, як такий, що потребує працевлаштування;o сім’ї, у який існує ризик передачі дитини до закладів для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківської опіки;o неповнолітні одинокі матері (батьки), яким потрібна підтримка;o сім’ї, члени яких перебувають на державному утриманні.
 
Сім’ї та особи у складних життєвих обставинах | Переглядів: 955 | Додав: Admin | Дата: 30.01.2013


Кировоград: новости и сайты