![]() Останнім часом педагоги школи стривожені поводженням деяких дітей протягом їхнього перебування в навчальному закладі. Часто це прояви психологічного насильства між школярами, здійснення фізичного насильства між дітьми. Діти та підлітки, як особистості, які тільки формуються є надзвичайно вразливими, глибоко переживають несправедливість і кривду, однак дуже часто змушені терпіти насильницькі дії, не знаючи хто і яким чином може їм допомогти. Особливу стурбованість викликає те, що певна частина учнів позитивно ставиться до застосування сили проти іншої особи. Саме з метою припинення та попередження цих явищ у шкільному середовищі, 13 вересня начальником відділу соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Крук О.В. було проведено профілактичну бесіду «Твори світ без насильства» з батьками учнів 5 класу (кл. керівник Коваль С.С.). В ході бесіди батькам були роз’яснені причини і наслідки скоєння насильства та намічені напрямки подальшої просвітницької роботи з учнями щодо формування чіткого розуміння поняття насильства, його видів, форм та проявів, наслідків та методів захисту . |
![]() Згідно укладеної угоди про співпрацю з міськрайонним управлінням юстиції затверджений план проведення правових занять для підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ. В ході зустрічі з провідним спеціалістом МРУЮ Гладуном С.О. піднімалися питання правового захисту сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, обов’язків та відповідальності батьків за виховання та належного догляду за дітьми відповідно до чинного законодавства та інші питання, які виникають в процесі роботи. |
![]() Зараз, на жаль, думка молоді інша, хочеш меду – вбий пасічника». Як не прикро, але в наш час молодь – це одна з найбільш вразливих соціальних спільнот, яка живе в умовах підвищеної соціальної напруги і психологічного дискомфорту. Негативні процеси, які відбуваються в суспільстві, болісно вражають молодь. Серед неї все більше розповсюджуються жорстокі злочини проти життя й здоров’я особи, майнові та корисні злочини, з метою швидкого збагачення та легкого задоволення власних бажань. З метою допомогти молоді стати на вірний життєвий шлях, започатковано День Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі консультативного пункту Кримінально-виконавчої інспекції. 03 вересня 2013 року спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Білокамінською О. М. спільно з підполковником Ткаченко В. М. та ст. лейтенантом вн. служби Горват Я.Ю. Знам’янського міськрайонного підрозділу Знам’янського МВ КВІ УДПтСУ в Кіровоградській області проведено чергову групову консультацію. |
![]() Спеціаліст центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Білокамінська Ольга і фахівці із соціальної роботи Кадацький Сергій та Яндович Микола оголосили посадку на потяг, який прямує до країни «Здоровляндії», діти з радістю сформували вагончики і потяг почав свій рух. Першою зупинкою був концертний майданчик, на якому діти виконували різноманітні фізичні вправи. Кожна дитина, мала змогу відчути себе плавцем, штангістом, мисливцем і велосипедистом. З яскравими посмішками, малюки приймали активну участь і у спортивних естафетах, зображуючи різних звірів, а команда Баби Яги, робила викрутаси зі скакалкою, змагаючись з командою Кощея Безсмертного. Добре розім’явшись, потяг почав рух далі. У казковій країні «Здоровляндії», «Веселяндії», «Малювандії», діти не лише грають у веселі ігри та отримують подарунки від міської організації Партії Регіонів і фахівців ЦСССДМ, а й більше дізнаються про здоровий спосіб життя, набувають навичок спілкування та взаємопідтримки, вчаться з користю проводити вільний час. Глядачами заходу були батьки, бабусі та дідусі, а ще, пересічні громадяни, які прямували у справах, та не втрималися подивиться на маленьке дитяче свято. Вдячні глядачі із зацікавленістю спостерігали за дитячими іграми та підтримували учасників оплесками. |
![]() Фахівці центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Кадацький Сергій, Яндович Микола та спеціаліст Білокамінська Ольга розважали малюків рухливими іграми. Разом з дітьми вони потрапили до казкової країни «Здоровляндії». Своє бачення яскравого дитинства, хлопчики й дівчатка, відображали у малюнках на асфальті. У веселих іграх з м’ячем, діти мали змогу познайомитися один з одним, розповісти про свої вподобання. Це допомогло малюкам знайти собі нових друзів та дізнатися про ведення здорового способу життя. В цікавих іграх зіскакалкою діти мали змогу перетворитися на казкових героїв з відомої казки О. С. Пушкіна «Золота рибка», виконуючи ролі «рибака» і «золотих рибок». Малята отримали не тільки задоволення від участі в розважальних заходах, а й подарунки від міської організації Партії Регіонівта буклети від фахівців ЦСССДМ.Глядачами заходу, були батьки, які з захопленням спостерігали, за досягненнями своїх дітей та й самі мріяли, хоч би на мить повернутися до яскравого дитинства. |
![]() 1.1. Збільшення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям 1.2. Збільшення у 2013 році надбавки на догляд за дитиною-інвалідом 1.3. Збільшення у 2013 році соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність 2. Кожній дитині – всебічний розвиток |
![]() Метою таких ігор може бути як безпосередній розвиток якостей особистості, так і демонстрація творчого стану учасників, їх позиції і можливих перспектив розвитку. З цією метою у сьогоднішній ігротеці були проведені ігри , які продемонстрували інтелектуальний рівень дітей та сприяли розвитку їх творчих здібностей. По завершенню вікторин ми переконались у тому, що дітвора чекає нас знову і знову!!! |
![]() Для алкоголю не існує нешкідливих доз, як і для морфію, героїну й інших наркотиків, що призначаються тільки лікарями в дуже малих дозах і на короткий термін, тобто на 1 – 2 дні – інакше виникне наркотична залежність, людина стане наркоманом і не зможе жити без цього, прирікаючи себе на загибель. Тому інформування школярів про вплив алкоголю на організм є важливим фактором для збереження їх здоров’я.З цією метою фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ М.Яндовичем у 8 класі ЗОШ № 6 була проведена лекція та представлений відеоматеріал з профілактики вживання алкоголю. |
![]() Здоров’я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати основні життєві задачі, переборювати труднощі, а якщо прийдеться, то й значне перевантаження. Добре здоров’я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя. Саме з метою пропаганди здорового способу життя фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ Мариною Н. було проведено відеолекторій на тему «Негативний вплив енергетичних напоїв на організм людини» для учнів 7 класу ЗОШ№1.Учні були привітні, із задоволенням дивилися відеоролик , задавали питання, після перегляду активно обговорювали побачене відео. Для себе діти зробили висновок про те, які наслідки можуть бути через пагубне ставлення до свого здоров’я та усвідомили його цінність. |
![]() Це пора поривань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших забаганок і сподівань. Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді почав готуватися до Дня молоді заздалегідь. ![]() Під час святкування Дня молоді біля міського Палацу культури була проведена вікторина з профілактики негативних явищ, переможці якої отримали подарунки від спонсору свята - компінії «Оріфлейм». Розповсюджувалася рекламна продукція профілактичного спрямування та засоби контрацепції серед присутніх на святі. Апофеозом став святковий флеш-моб. Ліхтарики, запалені працівниками та волонтерами центру, піднялися у нічне небо з гаслом «Молодь Знам’янки - за здоровий спосіб життя» |