Згідно соціальних ініціатив Президента України щодо запобігання ранньому соціальному сирітству центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розроблена система комплексних заходів, в рамках яких надаються соціальні послуги, спрямовані на полегшення адаптації дітей в опікунських сім’ях, подолання та профілактику конфліктів у родині, які можуть провокуватися як з боку опікунів, так і з боку біологічних дітей. 05.11.13 фахівцем із соціальної роботи Кравченко М. К. в родині, де виховуються діти, позбавлені батьківської опіки, та яка знаходиться під соціальним супроводом ЦСССДМ, був проведений груповий захід , метою якого було пізнання дітьми навколишнього світу через книгу. Діти розглядали книжки ілюстративного характеру, мали можливість розмалювати окремих героїв. В результаті роботи батьки здобули навички організації дозвілля дітей, а малеча отримала творчі здібності, які допоможуть їм у майбутньому , гарний настрій і масу задоволення !
Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах |
Переглядів: 818 |
Додав: Admin |
Дата: 06.11.2013
|
Скільки не зустрічаєшся з різними людьми, скільки не спілкуєшся з ними, не перестаєш дивуватися тому, наскільки у кожного різне життя, непроста доля, життєві труднощі та проблеми. Мабуть, немає такої людини в світі, яка б у своєму житті не робила помилок і не хотіла б щось виправити, змінити свій спосіб життя або спробувати хоч щось змінити в собі. Важко зрозуміти тих жінок, які не приділяють належний догляд своїм дітям, але прагнути обрати правильний шлях може кожна з нас - так і розпочалась невеличка історія Антоніни А. Відреагувавши на сигнал дитячого лікаря ЦРЛ, соціальний фахівець Кравченко М. К. здійснила вихід в сім’ю та з’ясувала всю складність ситуації. Виявилося, що мати-одиначка, яка проживає в будинку свого співмешканця, має схильність до вживання алкогольних напоїв і неодноразово під час чергового застілля залишала свого маленького сина без догляду. На засіданні дорадчого органу було прийняте рішення про взяття сім’ї під соціальний супровід, підписавши з нею угоду про співпрацю. За півроку роботи фахівці МЦСССДМ надали інформаційну, юридичну, психологічну підтримку, сприяли отриманню соціальних виплат та безкоштовної речової допомоги, налагодженню взаємовідносин з біологічним батьком дитини та його матір’ю. Через певний проміжок часу в родині народилась ще одна дитина. Тішить той факт, що, пройшовши такий непростий шлях, Антоніна не відмовлялась від допомоги та співпраці, вистояла, а ми їй в цьому допомогли. Зараз відбувається становлення молодої сім’ї, нормалізація мікроклімату в родині. Антоніна, як турботлива мати, піклується про своїх діток, а батько дітей намагається робити все можливе, щоб забезпечити добробут своєї сім’ї.
Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах |
Переглядів: 764 |
Додав: Admin |
Дата: 30.10.2013
|
Президент України Віктор Янукович поставив завдання досягти нової якості роботи державних соціальних служб, визначивши пріоритетом номер один роботу на випередження випадку та адресність надання соціальної допомоги. Виходячи з цього завдання, робота фахівців соціальної роботи в нашому місті з перших же днів існування структури була побудована таким чином, щоб фахівці зайшли в кожну квартиру, в кожен дім на своїй дільниці та особисто познайомилися з жителями, які там проживають. І це мало свої результати. Вже через 2 тижня після початку роботи фахівців із соціальної роботи на дільниці №10 було виявлено, що в квартирі, наданій виконкомом Знам’янської міської ради як соціальне житло особі з числа бувших дітей –сиріт психоневрологічного інтернату, дівчина, яка на цей час народила дитину і набула статусу матері-одиначки, не проживає. Була проведена копітка робота по виявленню фактичного місця проживання матері з дитиною і виявлено, що Катя разом з двохмісячним сином Сергійком проживає в одному із сіл району, куди її запросила жити бувша працівниця інтернату. На час обстеження у Каті були оформлені всі державні пільги та допомоги: по догляду за дитиною до 3 років, державна допомога матері, яка одна виховує дитину, пенсія по інвалідності матері, вона також отримала виплату по народженню першої дитини. Але всі ці кошти отримувала за Катю її нова «благодійниця». З Катею була підписана угода про здійснення соціального супроводу. Нам прийшлося багато працювати і з Катею, і з її благодійницею, і з представниками сільської ради, на території якої відбувалися ці події. І робота дала свої результати: Катя повернулася в своє житло, їй були повернуті частина привласнених коштів (придбані холодильник, пральна машина, оплачені борги по житлово-комунальним послугам, які набігли за час її відсутності. Міськвиконком надав можливість встановити безкоштовний прилад електроопалення. На день Святого Миколая Сергійко був охрещений під час міської благодійної акції. З Катею регулярно проводяться бесіди щодо планування сімейного життя, виховання та догляду за дитиною,раціонального використання коштів, фізичного та психічного здоров’я матері та дитини. Сергійко вчасно оглядається лікарем, проходить необхідні щеплення. Ми з радістю разом з мамою спостерігаємо появу перших зубчиків, перші кроки, перші слова… Сподіваємось, що все в житті Сергійка буде добре, тим більше, що мама прислухається і чітко виконує всі настанови соціального працівника.
Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах |
Переглядів: 773 |
Додав: Admin |
Дата: 30.10.2013
|
Згідно Закону України „Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю” соціальний супровід - це вид соціальної роботи, спрямованої на забезпечення оптимальних умов життєдіяльності сім’ї, дітей та молоді, шляхом надання необхідних соціальних послуг, допомоги та здійснення відповідних заходів Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснюється відповідно наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 25.04.08 № 1795 "Про затвердження Порядку здійснення соціального супроводу центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах” (зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.05.08 № 471/15162). Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при здійсненні соціального супроводу керуються: наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України від 28.09.07 № 3455/853 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управлінь (відділів) освіти щодо підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів інтернатних закладів і шкіл соціальної реабілітації”; наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства охорони здоров’я України від 24.07.07 № 2643/420 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із закладами охорони здоров’я щодо профілактики раннього соціального сирітства”; наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 28.10.05 № 2559/177 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і установ виконання покарань у проведенні соціальної роботи з неповнолітніми та молоддю, які відбувають покарання в цих установах і звільняються з них”; наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства праці та соціальної політики України від 23.11.07 № 740/1030/4154/321/614а, наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 21.12.2007 № 4991”Про затвердження Порядку формування, ведення та використання Загального банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах” тощо.
Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах |
Переглядів: 7447 |
Додав: Admin |
Дата: 27.08.2013
|