Четвер, 25.07.2024, 18:41
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах

    
12 Згідно соціальних ініціатив Президента України щодо запобігання ранньому соціальному сирітству центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розроблена система комплексних заходів, в рамках яких надаються соціальні послуги, спрямовані на полегшення адаптації дітей в опікунських сім’ях, подолання та профілактику конфліктів у родині, які можуть провокуватися як з боку опікунів, так і з боку біологічних дітей.

05.11.13 фахівцем із соціальної роботи Кравченко М. К. в родині, де виховуються діти, позбавлені батьківської опіки, та яка знаходиться під соціальним супроводом ЦСССДМ, був проведений груповий захід , метою якого було пізнання дітьми навколишнього світу через книгу.

Діти розглядали книжки ілюстративного характеру, мали можливість розмалювати окремих героїв. В результаті роботи батьки здобули навички організації дозвілля дітей, а малеча отримала творчі здібності, які допоможуть їм у майбутньому , гарний настрій і масу задоволення ! 

                          
12Скільки не зустрічаєшся з різними людьми, скільки не спілкуєшся з ними, не перестаєш дивуватися тому, наскільки у кожного різне життя, непроста доля, життєві труднощі та проблеми. Мабуть, немає такої людини в світі, яка б у своєму житті не робила помилок і не хотіла б щось виправити, змінити свій спосіб життя або спробувати хоч щось змінити в собі.

Важко зрозуміти тих жінок, які не приділяють належний догляд своїм дітям, але прагнути обрати правильний шлях може кожна з нас - так і розпочалась невеличка історія Антоніни А. Відреагувавши на сигнал дитячого лікаря ЦРЛ, соціальний фахівець Кравченко М. К. здійснила вихід в сім’ю та з’ясувала всю складність ситуації. Виявилося, що мати-одиначка, яка проживає в будинку свого співмешканця, має схильність до вживання алкогольних напоїв і неодноразово під час чергового застілля залишала свого маленького сина без догляду. На засіданні дорадчого органу було прийняте рішення про взяття сім’ї під соціальний супровід, підписавши з нею угоду про співпрацю.

За півроку роботи фахівці МЦСССДМ надали інформаційну, юридичну, психологічну підтримку, сприяли отриманню соціальних виплат та безкоштовної речової допомоги, налагодженню взаємовідносин з біологічним батьком дитини та його матір’ю. Через певний проміжок часу в родині народилась ще одна дитина.

Тішить той факт, що, пройшовши такий непростий шлях, Антоніна не відмовлялась від допомоги та співпраці, вистояла, а ми їй в цьому допомогли.

Зараз відбувається становлення молодої сім’ї, нормалізація мікроклімату в родині. Антоніна, як турботлива мати, піклується про своїх діток, а батько дітей намагається робити все можливе, щоб забезпечити добробут своєї сім’ї.

                          
12Президент України Віктор Янукович поставив завдання досягти нової якості роботи державних соціальних служб, визначивши пріоритетом номер один роботу на випередження випадку та адресність надання соціальної допомоги.

Виходячи з цього завдання, робота фахівців соціальної роботи в нашому місті з перших же днів існування структури була побудована таким чином, щоб фахівці зайшли в кожну квартиру, в кожен дім на своїй дільниці та особисто познайомилися з жителями, які там проживають. І це мало свої результати.

Вже через 2 тижня після початку роботи фахівців із соціальної роботи на дільниці №10 було виявлено, що в квартирі, наданій виконкомом Знам’янської міської ради як соціальне житло особі з числа бувших дітей –сиріт психоневрологічного інтернату, дівчина, яка на цей час народила дитину і набула статусу матері-одиначки, не проживає.

Була проведена копітка робота по виявленню фактичного місця проживання матері з дитиною і виявлено, що Катя разом з двохмісячним сином Сергійком проживає в одному із сіл району, куди її запросила жити бувша працівниця інтернату. На час обстеження у Каті були оформлені всі державні пільги та допомоги: по догляду за дитиною до 3 років, державна допомога матері, яка одна виховує дитину, пенсія по інвалідності матері, вона також отримала виплату по народженню першої дитини. Але всі ці кошти отримувала за Катю її нова «благодійниця». 

З Катею була підписана угода про здійснення соціального супроводу. Нам прийшлося багато працювати і з Катею, і з її благодійницею, і з представниками сільської ради, на території якої відбувалися ці події. І робота дала свої результати: Катя повернулася в своє житло, їй були повернуті частина привласнених коштів (придбані холодильник, пральна машина, оплачені борги по житлово-комунальним послугам, які набігли за час її відсутності. Міськвиконком надав можливість встановити безкоштовний прилад електроопалення.

На день Святого Миколая Сергійко був охрещений під час міської благодійної акції. З Катею регулярно проводяться бесіди щодо планування сімейного життя, виховання та догляду за дитиною,раціонального використання коштів, фізичного та психічного здоров’я матері та дитини. Сергійко вчасно оглядається лікарем, проходить необхідні щеплення. Ми з радістю разом з мамою спостерігаємо появу перших зубчиків, перші кроки, перші слова… Сподіваємось, що все в житті Сергійка буде добре, тим більше, що мама прислухається і чітко виконує всі настанови соціального працівника.


                         
12Згідно Закону України „Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю” соціальний супровід - це вид соціальної роботи, спрямованої на забезпечення оптимальних умов життєдіяльності сім’ї, дітей та молоді, шляхом надання необхідних соціальних послуг, допомоги та здійснення відповідних заходів

Соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснюється відповідно наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 25.04.08 № 1795 "Про затвердження Порядку здійснення соціального супроводу центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах” (зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.05.08 № 471/15162). 

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при здійсненні соціального супроводу керуються: наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки України від 28.09.07 № 3455/853 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управлінь (відділів) освіти щодо підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів інтернатних закладів і шкіл соціальної реабілітації”; наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства охорони здоров’я України від 24.07.07 № 2643/420 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із закладами охорони здоров’я щодо профілактики раннього соціального сирітства”; наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 28.10.05 № 2559/177 "Про затвердження порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і установ виконання покарань у проведенні соціальної роботи з неповнолітніми та молоддю, які відбувають покарання в цих установах і звільняються з них”; наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства праці та соціальної політики України від 23.11.07 № 740/1030/4154/321/614а, наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 21.12.2007 № 4991”Про затвердження Порядку формування, ведення та використання Загального банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах” тощо.
 


Кировоград: новости и сайты