Неділя, 28.07.2024, 08:34
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує

 
12
Закон України від 21 квітня 2015 року №344-VIII «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» (далі – Закон), опублікований в газеті «Голос України» від 13.05.2015 №82, набрав чинності 14 травня 2015 року.
Відповідно до цього Закону спрощено процедуру обміну інформацією між банком та контролюючим органом. В пункті 69.1 статті 69 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зазначено ще один спосіб отримання інформації про взяття платника податків на облік в контролюючих органах – банк самостійно може отримати таку інформацію з Держреєстру. Для того, щоб ця норма запрацювала, надано двомісячний термін для внесення змін в підзаконні нормативні акти згідно з пунктом 2 розділу ІІ цього Закону.
Також внесено зміни до пункту 69.2 статті 69 ПКУ, а саме скорочено термін, протягом якого банк зобов'язаний відправити повідомлення про відкриття або закриття рахунка. Раніше це робилося не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття або закриття рахунка, а тепер банк зобов'язаний відправити повідомлення безпосередньо в день відкриття або закриття рахунка.
Тепер за принципом мовчазної згоди рахунок вважається прийнятим на облік – у час та дату отримання банком повідомлення (квитанції) про прийняття контролюючим органом повідомлення банку про відкриття рахунка, якщо контролюючий орган не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік. Відповідь надати, як і раніше, контролюючий орган зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 530 | Додав: Admin | Дата: 19.05.2015

 
12
У зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових накладних та у обмежених випадках на підставі готівкових розрахунків/документів і податкових накладних, які складені постачальником товарів/послуг у січні 2015 року (стаття 198 Податкового кодексу).
Податкові накладні, складені починаючи з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання.
Податкові накладні, складені починаючи з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до статті 198 Податкового кодексу України, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог статті 198 Кодексу.

Прес-служба Знам’янської ОДПІ

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 498 | Додав: Admin | Дата: 19.05.2015

Податок і збори (платежі)

Законодавчі та нормативні акти

Сплата авансових внесків з ПДФО фізичними особами – підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування

пп. 177.5.1 п. 177.5. ст. 177 ПКУ

 

Прес-служба Знам’яської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 587 | Додав: Admin | Дата: 14.05.2015

 
12
Знам’янська ОДПІ нагадує, до 1 травня поточного року триває кампанія декларування доходів громадян. 
Граничною датою подання декларації за 2014 рік є  30 квітня  2015 року. Податкова інспекція намагається створювати найсприятливіші умови для декларування доходів громадян і прийняття їх декларацій. 
Декларування доходів – це не тільки виконання громадянами свого конституційного обов’язку, а і частинка внеску кожного громадянина у добробут нашої держави. 
Виходячи із вищезазначеного, нагадуємо про наступні способи подання декларації до контролюючого органу: 
Особисто платником або уповноваженою на це особою; 
Надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством; 
При цьому відповідно до п. 49.5 ст.49 Податкового кодексу України поштове відправлення необхідно здійснити не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого ст.49 Податкового кодексу України, а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін. 
Важливо зазначити, що обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на таких осіб: 
- опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною; 
- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер; 
- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 633 | Додав: Admin | Дата: 15.04.2015

 
12
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: 
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; 
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти; 
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання); 
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); 
тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк. 
При цьому розміщення відходів - постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (п.п. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 ПКУ)

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 586 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2015

 
12
Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. 

З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції  наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310). 

У зв’язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації  зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за  ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку.  

Крім того, нагадуємо, що граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов’язань по єдиному податку за результатами І кварталу 2015 року – 20 травня 2015 року. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 521 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2015

 
12
У 2015 році передбачено значне розширення сфери застосування РРО відповідно до внесених змін до законодавства Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71-VIII). 
Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. 

Вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності: 
для платників єдиного податку третьої групи – з 01.07.2015; 
для платників єдиного податку другої групи – з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону №71-VIII). 

Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім визначених у п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 р. звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ



Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 577 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2015

 

Податок і збори (платежі)

Законодавчі та нормативні акти

Останній день подання декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за березень 2015 року.

Підпункт 1.7 пункту 29 підрозділу 10 розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України.

Останній день подання декларації з ПДВ за березень 2015 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст.49 розділу ІІ та п.203.1 ст.203 розділу IV Податкового Кодексу України

Останній день поданнядекларації акцизного податку за березень 2015 року

пп.49.1 та 49.21, п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст.49, п.223.2 ст.223 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 з урахуванням змін, внесених Законом України від 28.12.2014 №71

Останній день авансової сплати акцизного податку за березень 2015 року (доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку)*

п.п. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Податкового кодексу України

Сплата авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп

п. 295.1 ст. 295 ПКУ

Подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників

п. 4 ч.2 ст.6 Закону України № 2464

Наказ Міндоходів №454 від 09.09.2013

Сплата єдиного внеску, нарахованого за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств)

абз. перший ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464



Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 655 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2015

 
12
В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податко- вого кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року. 
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу). 
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання. 
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної. 
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу. 
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів. 
Приклади виправлення показників січня 2015 року: 
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ  відбувається двома способами: 
- самостійно платником; 
- за результатами перевірки контролюючого органу. 
У разі самостійного виправлення показників шляхом  подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу): 
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої 
- сума недоплати - 20 000 грн. 
- штраф у розмірі 3 відсотки -  20 000 *3% = 600 грн. 
У разі перевірки контролюючого органу: 
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої 
- донараховану суму ПДВ -  20 000 грн. 
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% =   5000 грн. 
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 562 | Додав: Admin | Дата: 14.04.2015

1-10 11-20 ... 151-160 161-170 171-180 181-190 191-200 ... 531-540 541-541

Кировоград: новости и сайты