Неділя, 28.07.2024, 08:24
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує

 
12
Дохід, отриманий фізичною особою-громадянином України від продажу (обміну) протягом року двох і більше об’єктів рухомого майна, в т.ч. у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. Оподаткування зазначених операцій, що здійснюються фізичними особами-нерезидентами, здійснюється за ставками 15 або 17 відсотків (за 2014 рік). 

У разі продажу протягом звітного податкового року одного з об’єктів рухомого майна (автомобіля, мотоцикла чи мопеда) – дохід не оподатковується 

Одночасно, якщо податок на доходи фізичних осіб від продажу рухомого майна сплачений до бюджету до нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу, то такий продавець не зобов’язаний подавати податкову декларацію про отримані доходи від вказаних операцій. 

Якщо податок на доходи фізичних осіб не сплачено до нотаріального посвідчення договору купівлі - продажу, то продавець зобов’язаний до 1 травня подати до органу ДФС за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. 

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна визначений статтею 173 Податкового кодексу України. 

Прес- служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 512 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2015

 
12
Протягом  січня- березня Знам’янським  центром обслуговування платників надано понад 940 адміністративних послуг. Найбільш запитуваною стала послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У січні- березні 2015 року центром обслуговування платників податків  надано понад 602  таких послуг. 
На другому місці за популярністю опинилась послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій –  54. Ну а третю сходинку традиційно посіла послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів. Протягом 2014 року видано понад  49 таких довідок. 

На сьогодні обслуговування платників податків здійснюється Знам’янським  центром обслуговування, які надають 25 адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі центру обслуговування платників податків податків мають можливість подати податкову звітність.


Прес- служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 555 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2015

 
12
Законодавчо встановлено, що військовий збір нараховується на ті види доходів, які підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб. 

Оскільки, у 2015 році до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку  не включається сума пенсії  у розмірі 3654 гривні, то сума такого доходу не є об'єктом оподаткування військовим збором. 

Разом з цим, якщо сума пенсії перевищує у поточному році зазначений розмір, то частина такого перевищення включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. 

Статтею 164 Податкового кодексу передбачено, що  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається  сума пенсії (включаючи суму її індексації), отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо її розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року  (1218 гривень х 3 = 3654). 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 




Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 513 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2015

 
12
Згідно із п. 1 підрозділу 92 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ. 

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Скористатися такою процедурою можна у визначені строки – із 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. включно (п. 12 підрозділу 92 розділу XX ПКУ). 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 



Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 527 | Додав: Admin | Дата: 07.04.2015

 
12
Якщо у Вас закінчується термін дії електронного підпису, 10 квітня 2015 року в Знам’янській ОДПІ буде приймати представник сертифікаційного центру. 

Прес- служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 532 | Додав: Admin | Дата: 06.04.2015

 
12
Знам’янська ОДПІ повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (діє з 01.04.2015 року). 
Новий податковий розрахунок складається з двох розділів: 
 - у розділі І - податкові агенти відображають, як і раніше, суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб; 
- у розділі II - податкові агенти зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею, загальну суму нарахованого податку на доходи фізичних осіб, а також інформацію про військовий збір. 
У рядку "Військовий збір" розділу ІІ форми №1ДФ відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються. 

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. 

За новою формою Податковий розрахунок подається податковими агентами за I квартал 2015 року. Тобто, кінцевий термін подання Податкового розрахунку (форма №1ДФ) за І квартал 2015 року - 12 травня  2015 року. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 519 | Додав: Admin | Дата: 06.04.2015

 
12
Законом України від 28.12.14 за №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року, передбачено ряд новацій, зокрема щодо оподаткування пенсій  або щомісячного довічного грошового утримання.. 
 Отже, який порядок оподаткування пенсій чекає українських пенсіонерів у цьому році? Вищезазначеним законом внесені зміни до пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового Кодексу України , якими передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати. Оскільки Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік” встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218 грн., то базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є пенсія, розмір якої перевищує  3654 грн. Ставка податку становить 15 відсотки від суми перевищення. 
     Чи стосуються такі зміни оподаткування соціальних виплат, наприклад, державної та соціальної матеріальної допомоги, грошової компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів тощо? 
Підпунктом 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового Кодексу передбачено, що до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається та не підлягає оподаткуванню сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах),  винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом. Отже вищезазначені виплати не підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб. 
Яким чином буде здійснюватися нарахування, утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб із «великих» пенсій? Чи означає це, що платники будуть самостійно вираховувати та сплачувати податок та подавати декларацію до податкового органу? 
З 1 січня 2015 року органи Пенсійного фонд України при нарахуванні  пенсій всім категоріям громадян у розмірі понад 3654 грн., будуть нараховувати, утримувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків. При цьому платники податку (пенсіонери) з яких утриманий податок з доходу у вигляді пенсії, звільняються від подання податкової декларації про майновий стан і доходи. 


Прес-служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 534 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2015

 
12
Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів декларацію з акцизного податку подають до фіскального органу, що обслуговує адміністративно-територіальну одиницю (за кодом КОАТУУ), на якій розташовано пункт продажу підакцизних товарів, а саме: 

- якщо один або декілька пунктів продажу товарів знаходяться в одній адміністративно-територіальній одиниці (тобто за одним кодом КОАТУУ), то декларація подається до органу фіскальної служби, що обслуговує цю адміністративно-територіальну одиницю; 
- якщо декілька пунктів продажу товарів, знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним органом фіскальної служби (наприклад, об'єднана ДПІ), то декларація подається до одного органу фіскальної служби, що обслуговує відповідні адміністративно-територіальні одиниці з різними кодами КОАТУУ. 

- якщо декілька пунктів продажу товарів знаходяться у різних адміністративно-територіальних одиницях (тобто мають різні коди КОАТУУ), при цьому кожна адміністративно-територіальна одиниця обслуговується окремим фіскальним органом, декларація подається до кожного фіскального органу, що обслуговує відповідну адміністративно-територіальну одиницю за місцем продажу підакцизних товарів. 

Зазначений порядок роз’яснено листом ДФС України «Щодо порядку декларування акцизного податку» від 23.02.2015 №6036/7/99-99-19-03-03-17. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 
 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 582 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2015

 
12
Згідно п.296.10 ст.296 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. 

В усіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої та третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. 
Зазначені зміни відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін в Податковий кодекс України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» вступають у силу: 
- для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року; 
- для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року. 

При цьому, згідно п.28 Підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу до 1 січня 2017 року заборонено проведення перевірок дотримання порядку застосування РРО платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб-підприємців), які з 01 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 479 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2015

 
12
Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 02.03.2015 №211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» розширено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. 

Згідно норм Закону України №211-VIII не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями на користь: 

- фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у відповідних структурних підрозділах з питань соціального захисту населення; 

- фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у підрозділах з питань соціального захисту населення. 

Перелік міжнародних благодійних організацій визначається Кабінетом Міністрів України. 

Також Законом України №211-VIII звільнено від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім, зокрема, доходів, отриманих платником у вигляді процентів, нарахованих на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, та на боргові зобов’язання Нацбанку України; дивідендів, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій; доходів, отриманих платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів тощо; доходів від операцій з валютними цінностями. Вказані норми набрали чинності з 13.03.2015. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 

 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 546 | Додав: Admin | Дата: 01.04.2015

1-10 11-20 ... 161-170 171-180 181-190 191-200 201-210 ... 531-540 541-541

Кировоград: новости и сайты