Неділя, 19.05.2024, 05:50
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує

12
Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Витрати, дозволені до включення до податкової знижки за 2015 рік:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом. При цьому житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання (пп.166.3.1 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям. Розмір внесків не повинен перевищувати 4 % від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (пп.166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);                        
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання. Понесені витрати у 2015 році на  здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року (пп.166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення. Понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати при страхуванні платника податку – 1710  грн., при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн. у розрахунку за кожний з повних чи не повних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування (пп.166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ); 
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій. Включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (абз. другий пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
- суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (абз. третій пп. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
- суми коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу.  Витрати, пов'язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути  перереєстрований у відповідних органах (пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
- суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Понесені витрати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла (пп.166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:  квитанціями, платіжними дорученнями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.


Прес –служба Знам’янської ОДПІ 
Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 560 | Додав: Admin | Дата: 22.01.2016

12
Знам’янська ОДПІ нагадує, що:
14 січня, четвер
Останній день подання
- звіту про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.
15 січня, п'ятниця
Останній день подання
- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за грудень 2015 р. (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за грудень 2015 р.
19 січня, вівторок
Останній день сплати
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за IV квартал 2015 р.
Прес –служба Знам’янської ОДПІ 





Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 577 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Державною фіскальною службою України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" повідомлено про окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

Роз’яснення з цих питань викладено у листі Державної фіскальної служби України від 05.01.2016 № 203/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/65869.html).

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 






Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 451 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних товарів.

Реєстрація суб'єктів господарювання як платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів здійснюється контролюючими органами, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Тобто, суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду декларацію акцизного податку з відповідним додатком до контролюючого органу, який обслуговує адміністративно-територіальну одиницю, на якій розташовано пункт продажу підакцизних товарів, і відповідно реєструється у цьому контролюючому органі як платник акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Таким чином, суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок до бюджету тієї адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташовано пункт продажу підакцизних товарів.

Форма та Порядок заповнення і подання декларації акцизного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14.

Декларація акцизного податку містить розділ Ґ "Податкові зобов'язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" (далі - розділ Ґ) та додаток 6 "Розрахунок сум акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" (далі - додаток 6), якими передбачено декларування податкових зобов'язань з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у розрізі кодів адміністративних одиниць відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

У випадку здійснення реалізації підакцизних товарів суб'єктом господарювання на території двох адміністративно-територіальних одиниць, то до декларації акцизного податку подаються два додатки 6 для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів із обов'язковим зазначенням відповідного коду за КОАТУУ.

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 







Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 624 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Якщо ви є приватним підприємцем на загальній системі оподаткування або особою, яка проводить незалежну професійну діяльність та/або отримували доходи як громадяни від інших фізичних осіб і при цьому податки не сплачувалися, іноземні доходи, а також у разі отримання доходів від двох і більше податкових агентів, в такому разі ви маєте обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи.

Насамперед, варто нагадати, що звітувати таким особам необхідно за новою формою декларації, яка передбачає визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Слід зазначити, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи , визначені в ст.163 ПКУ, а ставка збору становить 1,5% об’єкта оподаткування. Суми військового збору, що підлягають сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року вказуються у графі 7 розділу 2 та рядку 24.1 нової форми декларації.

При визначенні податку на доходи фізичних осіб стосовно доходів отриманих в 2015 році необхідно правильно застосувати  ставку  ПДФО, а саме:
15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Кодексу), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
20 відсотків, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення. Самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;
подвійна ставка податку (30 або 40 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;
20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу). Перелік пасивних доходів визначено підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 Кодексу, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;
5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.
Крім того, при заповненні декларації у рядку 8 розділу І нової форми необхідно зазначити категорію платника: громадянин; особа, яка проводить незалежну професійну діяльність чи підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).
Одним із нововведень нової форми є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.
Щодо строків подання декларації, то вони залежать від обраної категорії платника:
- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність подають декларацію до 1 травня року, що настає за звітним (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 03.05.2016);
-    підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 09.02.2016).
Додамо, що при декларуванні доходів за результатами 2015 року, платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становив 1218 гривень.

Також нагадаємо, що декларація до органів фіскальної служби подається за місцем реєстрації (прописки) платника власноруч або уповноваженою на це особою на паперових носіях; поштою з повідомленням про вручення та з описом про вкладення або за допомогою мережі Інтернет  в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного  цифрового підпису та відповідного програмного забезпечення.  

Довідково. Нова форма декларації про майновий стан і доходи та додатки до неї розміщені за адресою: http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/. Окрім того, ДФС України розроблені та затверджені Методичні рекомендації щодо їх заповнення і  для зручностей платників  проводиться доопрацювання сервісу „Декларування та допомога он-лайн”.

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 










Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 556 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30 жовтня 2015 рокудля отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально. Зазначена довіреність повинна бути оформлена на номерному бланку суворої звітності.

Звертаємо увагу, що у нотаріально посвідченій довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП. 

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 












Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 510 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Згідно Закону України від 25.12.2015 № 928-VIII «Про державний бюджет України на 2016 рік», розмір мінімальної заробітної плати протягом 2016 року поступово збільшується та становить:
з 1 січня - 1378 гривень,
з 1 травня - 1450 гривень,
з 1 грудня - 1550 гривень.
Також установлено у 2016 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2016 року -
1330 гривень, з 1 травня - 1399 гривень, з 1 грудня - 1496 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня 2016 року - 1167 гривень, з 1 травня - 1228 гривень, з 1 грудня - 1313 гривень;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2016 року - 1455 гривень, з 1 травня - 1531 гривня, з 1 грудня - 1637 гривень;
- працездатних осіб: з 1 січня 2016 року - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2016 року -
1074 гривні, з 1 травня - 1130 гривень, з 1 грудня - 1208 гривень.

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 









Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 463 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
З метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за № 320/15011.

ДФС спрощено процес укладання Договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено нову форму (код форми J1391004).

Додатково інформуємо про запровадження нового електронного сервісу управління ЕЦП.
Такий сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді до Єдиного вікна подання електронної звітності розроблено нову форму Повідомлення (код форми J1391102).

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.


Прес –служба Знам’янської ОДПІ 











Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 480 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
З 1 січня 2016 року розпочато кампанію декларування доходів, отриманих в 2015 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку, до 1 травня за місцем реєстрації.
Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.
Зокрема, обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які у 2015 році отримували:
- доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався (наприклад, надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю; надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційні доходи отримані від операцій з інвестиційними активами;
- доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
- іноземні доходи (отримані особами, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (домробітниці, гувернантки, вихователі, економки, няньки, перекладачі, а також моряки, що працюють на судах іноземних судновласників, тощо).
Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року.
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
 Шановні громадяни, задекларуйте свої доходи!

Прес –служба Знам’янської ОДПІ 








Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 545 | Додав: Admin | Дата: 13.01.2016

12
Знам’янська ОДПІ інформує, що ДФС України  у листі від 31.12.2015 р. № 48131/7/99-99-19-03-03-17 роз’яснила методику нарахування 5-відсоткового акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами та порядок відображення у фіскальному чеку суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. 
Найважливіше: 
Акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з податком на додану вартість підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій. 
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібних продажів (Пза) обчислюється за формулою: 
ПЗа = ФРЦ: 105x5, де 
ФРЦ - фактична роздрібна ціна (ціна у фіскальному чеку) з урахуванням ПДВ та нарахованого на цю ціну акцизного податку. 
Сума податкового зобов’язання з ПДВ (ПЗпдв) буде складати: 
ПЗпдв = (ФРЦ-Пза): 120x20. 
Роз’яснення, надані ДФС листом від 31.01.2015 № 3121/7/99-99-22-07-03-17 щодо порядку відображення у фіскальних чеках РРО акцизного податку залишаються незмінними. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 487 | Додав: Admin | Дата: 05.01.2016

1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 ... 531-540 541-541

Кировоград: новости и сайты