Неділя, 19.05.2024, 22:16
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Будні соціальної служби

 
12
В усіх бувають тяжкі періоди життя, коли відчуваєш тривогу, страх, порушення сну, нічні жахіття, відчуття провини і безпорадності, безнадійності, думки про смерть. Деякі люди в такі хвилини можуть почати вживати наркотики, алкоголь або палити тютюн, щоб заспокоїти себе або навпаки, штучно розвеселити. Це все отрута. Згодом від них формується залежність.

Але не варто забувати, що життя людини з залежністю – це асоціальне коло, з якого важко вирватися: добути гроші – добути отруту - на деякий час вжити його – на деякий час відчути себе відносно нормально – знову добувати гроші. И коло замикається. Потрібно цінувати своє життя і не вкорочувати його шкідливими звичками, і залежностями. Потрібно вести здоровий спосіб життя.

Спеціалістом І категорії Знам’янського міського центру соціальних служб, Білокамінською О., проведено чергове заняття спеціалізованого формування «Школа волонтерів» з учнями 9-Б класу, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 на тему «Цінуй своє життя». Діти створювали вироби з паперу своїми руками та малювали плакати, одночасно спілкувалися між собою про шкоду, яку завдають залежності організму людини. Дехто ділився враженнями з побаченого у кіно або на вулиці. Учні провели спільну творчу роботу.
Будні соціальної служби | Переглядів: 504 | Додав: Admin | Дата: 03.03.2014

    
12
В останній найлютіший місяць зими усі закохані мають гарний привід, щоб продемонструвати своїй другій половинці усю глибину своїх почуттів та перетворити звичайний день у незабутнє романтичне свято для обох. Адже 14 лютого, у всьому світі відзначають свято, яке існує вже близько 16 століть – День святого Валентина.  

Напередодні цього свята фахівцями ЦСССДМ Кравченко М. К. та Мариною Н. В. було проведе соціологічне дослідження на тему: «Перше кохання у школярів». В дослідженні приймали участь учні 9-10 класів НВК №2, ЗОШ №4 та ЗОШ № 6.

Протягом тижня фахівцями проводилось опитування, метою якого було дізнатись ставлення учнів до поняття «перше кохання».

Результатом роботи стали діаграми, які показували чіткі відповіді учнів, зі всіх шкіл.

При відповіді на відкрите питання: « Що може перешкодити щасливою першого кохання?» були отримані такі відповіді:
- Нерозуміння 59%
- Батьки 27%
- Нічого 9%
- Недосвідченість 34%
- Вік 25%
- Друзі 14%
- Розлука 31%
- Зрада 32%
- Невзаємність 39%
- Становище в суспільстві 12%
- Навчання 23%
- Наївність 26%
- Армія 15%
- Гордість 37%
- Безтурботність 13%
- Любові немає 27%

Короткий висновок.
У результаті соціологічного дослідження було встановлено, що:
- 74% респондентів відчували першу любов;
- 46% опитаних вважають, що від першого кохання варто чекати розчарувань і 33% - щастя;
- 46% вважають, що перше кохання частіше закінчується дружбою;
- 53% респондентів думають,що з появою першого кохання стаєш більш впевненим і спокійним;
- 60% опитаних не вважають перше кохання міцним.

Перешкодити першому коханню може нерозуміння один одного. Добре, якщо розлука з першим коханням відбувається спокійно, коли двоє зрозуміли, що це "не їхнє” і після цього не переходять на інший бік вулиці і можуть спокійно розмовляти на загальні теми.

Але може бути й по-іншому. Тому даним соціологічним дослідженням ми зможемо скорегувати подальшу роботу з учням шкіл нашого міста, аби запобігти поширенню вживання наркотиків, пристрасті до сигарет та алкоголю, абортів, проституції, п’яних бійок, приводів в міліцію, умовних судимостей… і це ще далеко неповний список того, до чого може призвести нещасливе кохання у підлітків. Можливо, хтось зараз скаже, що ці всі явища поширені і серед старших, і що не обов’язково нещасливе кохання є їх причиною. Це все так, але якщо навіть 10 підлітків зі 100 нароблять дурниць – це вже багато. 

Тому, аби запобігти негативним випадкам серед школярів, фахівці систематично будуть проводити профілактичні бесіди, лекції з елементами тренінгу, показ відеолекторіїв, та, за необхідністю, психодіагностику.

Будні соціальної служби | Переглядів: 1987 | Додав: Admin | Дата: 26.02.2014

 
12
Що ж таке правова культура, правова свідомість і правовий нігілізм?

Про це в рамках роботи правового лекторію та Тижня права, який проходив у Знам’янському Професійно-технічному училищі № 12 розповіла спеціаліст І категорії Знам’янського міського центру соціальних служб, для сім’ї, дітей та молоді Білокамінська О. в бесідах з використанням відеоматеріалів на теми «Правова свідомість громадян. Життя у колоніях» та «Конвенція ООН про права дитини»

Учні дізналися, що правова культура особистості — це знання та розуміння права, а також дії відповідно до нього. Правокультурною людиною можна вважати ту, яка не лише знає та розуміє юридичні норми, є правосвідомою людиною, а й слідує їх вимогам у своєму житті. З правової культури особистості складається правова культура суспільства, яка показує рівень правосвідомості та правової активності суспільства, ступінь прогресивності юридичних норм і юридичної діяльності.

12
Також, учні дізналися, що велике значення має для громадян і правова свідомість, тому що, це особливий вид суспільної свідомості, сукупність різних форм відображення правової дійсності у правових теоріях та концепціях, поглядах, почуттях, уявленнях людей про право, його справедливість, цінність, місце і роль щодо забезпечення свободи особи та інших загальнолюдських цінностей.
Учні дізналися, що є таке поняття як правовий нігілізм.

Правовий нігілізм — деформаційний стан правосвідомості особи, групи, суспільства, який характеризується усвідомленим ігноруванням вимог закону, цінності права, зневажливим ставленням до правових принципів і традицій, однак виключає злочинний намір. Ігнорування закону зі злочинною метою — самостійна форма деформації правосвідомості. Разом з тим правовий нігілізм породжує правопорушення, у тому числі кримінального характеру.

Також, учні переглянули відеофільм з циклу «Зона особливої уваги» і мали змогу прослухати інтерв’ю осіб, які вчинили злочини та несуть за них відповідальність, та подивитися в яких умовах відбувають покарання особи, які вчинили злочини.

Учні мали змогу обговорити свої враження від відеофільму та продискусувати по темі занять.
Будні соціальної служби | Переглядів: 492 | Додав: Admin | Дата: 24.02.2014

 
12
В рамках Всеукраїнського тижня права, спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О., в Знам’янському державному професійному ліцеї та Знам’янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3, для учнівської та студентської молоді було проведено відеолекторій «Права людини починаються з прав дитини», відеолекторій та дискусія по темі заняття «Правова свідомість.

Виховні колонії для неповнолітніх», комбінована лекція з використанням відеоматеріалів «Як себе поводити з правоохоронними органами (міліцією, ДАІ)», всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення «Загальної декларації прав людини», годину спілкування «Правова свідомість – показник виховання молоді», електронна презентація «Кримінальне право», лекцію «Знаємо свої права і виконуємо свої обов’язки. Конституція в контексті сучасності».  
  
12
Після перегляду фільмів та відеороликів, ЦСССДМ проводилося спілкування з учнями за принципом «Рівний-рівному» та у формі гри «Відкритий мікрофон».

Заходи було організовано та проведено ЦСССДМ з метою правової освіти населення та виховання у громадян поваги до закону, і прав людини, підвищення рівня правової свідомості молоді, та протидії злочинності, і подолання правового нігілізму. В заходах взяли участь 235 осіб, з числа учнівської молоді навчальних закладів міста.
Будні соціальної служби | Переглядів: 700 | Додав: Admin | Дата: 30.01.2014

12
З метою підвищення ефективност ідіяльності фахівціві з соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керуючись ст. 17 Закону України "Про соціальніпослуги", ст. 18 Закону України "Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю", стт. 11 - 13 Закону України "Про професійний розвиток працівників " проведена атестація фахівців із соціальної роботи центру. 

Фахівці в письмовій формі дали відповіді на питання в сфері соціальної роботи і пройшли усну співбесіду.

За результатами атестації надані рекомендації фахівцям щодо підвищення якості надання соціальних послуг населенню міста, зокрема, сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.

Будні соціальної служби | Переглядів: 750 | Додав: Admin | Дата: 24.12.2013

12
Якщо у відносин немає майбутнього, то вони триватимуть рівно стільки, на скільки в жінки вистачить терпіння. Честь дівчини – все її багатство, воно дорожче всякої спадщини. Жінка, майбутня мати – єдине божество на світі, яке не знатиме атеїстів. Всі ці цитати про жінок. Жінкою можна захоплюватися.

Чому ж тоді насильство над жінками така поширена проблема у цивілізованому суспільстві? Кожну годину одну з українок вбиває чоловік або партнер.

За наймінімальнішими підрахунками, кожна чотирнадцята жінка в Україні постраждала від згвалтування; при цьому заяви в правоохоронні органи подали лише 2% з них.

Тисячі жінок щорічно стають жертвами сучасних работорговців, сотні дівчат насильно видаються заміж, десятки гинуть в результаті вбивств. Багато страждають від сексуальних домагань з боку працедавця, але більше всього жінки страждають від побутового насильства від чоловіка-деспота. 

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля над жінками, спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О., організовано та проведено Інтернет акцію «S.T.O.P.!» - насиллю над жінками».

В акції могли взяти участь всі бажаючі, з числа користувачів популярної серед молоді соціальної мережі «Вконтакті», не залежно від країни проживання, віку, статі, релігійних переконань та расової приналежності.

Акція проводилася з метою звернути увагу на проблему насилля над жінками, надати психологічну підтримку особам, які бояться визнати, що насилля в сім’ї – це не норма, а проблема, показати людську небайдужість до насилля, та надати інформацію де можна отримати допомогу, якщо зіштовхнувся з проблемою насилля.

Для участі в Інтернет акції достатньо було поставити лайк, зробити пере пост, також пропонувалося всім небайдужим поставити на аватор картинку з написом «S.T.O.P.!» - насиллю над жінками», або звернутися до інших користувачів соціальної мережі у відеозаписі з веб-камери. В Інтернет акції «S.T.O.P.!» - насиллю над жінками», взяли участь приблизно 200 чоловік з різних країн, 70% учасників – жінки, 30% - чоловіки.

Найактивнішими учасниками стали такі країни: Україна – 78, 25%, Росія – 16,44 %, США – 1,39%, Білорусь -1, 16%, Германія -0, 45%, інші країни – 2, 32%. Найактивнішими містами учасниками стали: Знам’янка -14,57%, Київ – 13,06%, Дніпропетровськ – 10,70%, Кіровоград – 5,74%, Москва – 4,04%, інші - 51,90%. Кількість переглядів – 1266 з числа осіб з України і Росії, 530 – з числа осіб інших країн, тобто по 22 перегляди за добу, з числа осіб з України і Росії і 470 переглядів за добу з числа осіб інших країн.

Також, до акції виявили бажання долучитися групи суспільних організацій «Femen, rock, freedom», «Мужикорабыня», «За будуще без насилия», «Против насилля над женщинами», «Кризисный центр для женщин», «Stop discrimination!».

У разі загрози здоров’ю не зволікайте, викликайте міліцію за номером 102 або телефонуйте на Націлнальну гарячу лінію Міждународного жіночого правозахисного центрау "Ла Старда Україна" , щоб отримат домопогу за номером 0800500335 (дзвінки в межах України безкоштовні) або 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар).

Також, ви можете отримати допомогу звернувшись до Знам'янського міського центру соціальних служб, для сім'ї, дітей та молоді.

Жінки, пам’ятайте, цінувати треба тих чоловіків, з якими відчуваєш себе Жінкою, а не пацієнткою психіатричної клініки! Бережіть своє життя!
Будні соціальної служби | Переглядів: 555 | Додав: Admin | Дата: 17.12.2013

12
В рамках проведенняВсеукраїнськоїакції «16 днівпротидіїнасильству», до Міжнародного дня захисту прав людини та проведенняВсеукраїнськоготижня права, спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М. в Знам’янськомупрофесійно-технічномуучилищі № 12, Знам’янській загальноосвітнійшколі І-ІІІ ступенів № 7, Знам’янській загальноосвітнійшколі І-ІІІ ступенів № 3, було проведено ряд заходів. Комбінованілекції з використаннямвідеоматеріалів«Права людини: «Як себе поводити з правоохоронними органами? (міліцією, ДАІ)»», лекції і бесіди «Конвенція ООН про права дитини та Загальнадекларація з прав людини» тавідеолекторії«Права людини починаються з прав дитини» «Законодавство, щоохороняєдитинство».

Ми всі маємо права. Права людини невід'ємнівідсуспільнихвідносин. Самевонивизначають спосіб буттяіндивіда. Права людини є наднормативною формою взаємодії людей, упорядкуванняїхповедінки та координаціїдіяльності, вони ж є такожзасобомподоланняпротиріч і конфліктів. Права забезпечуютьнормативнезакріплення умов життєдіяльностііндивіда, щооб'єктивнонеобхіднідля нормального функціонуваннясуспільства і держави.

Потрібно знати і захищати свої права, але неможна забувати і про обов’язки, бо порушуючи те чи інше право другої людини, ми несемо відповідальність, як перед собою, перед Богом, перед суспільством, так і перед законом!
Будні соціальної служби | Переглядів: 504 | Додав: Admin | Дата: 16.12.2013

12
Існують писані і неписані норми. Але ми повинні їх виконувати. Це норми моралі і норми права. Порушуючи норми моралі, нас може засуджувати суспільство чи картати совість. Але порушуючи норми права і норми закону, нас може засудити суд за адміністративний або кримінальний злочин.Більшість осіб, які вчинили злочинвперше, отримують покарання умовно. Якщо злочин особливо тяжкий, або здійснюється не вперше, то неповнолітні відбувають покарання у виховних колоніях, а ті хто старше 18 років у виправних колоніях.

В рамках роботи започаткованого Дня Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі Знам’янського підрозділу МВ КВІ УДПтСУ в Кіровоградській області, спеціалістом І категорії Білокамінською О. М., та ст.. лейтенантом вн. служби Горват Я. Ю. та начальником, ст.лейтенантомвн. служби Гудимою М. П., було проведено чергову зустріч з неповнолітніми, які стоять на обліку в КВІ як умовно засуджені. На цей раз їм проводилися бесіди і запропоновано переглянути фільм про життя у виховній колонії ,та короткі відеоролики про мораль і життєві цінності. Підлітки з увагою поставилися до проведеного заходу. Всі матеріали слухали з цікавістю, ділилися враженнями, задавали питання і отримували на них відповіді від працівників.

Сьогодні в Україні є 11 виховних колоній, з них 1 жіноча, в яких утримуються неповнолітні правопорушники, віком від 14 до 18 років. Серед них здебільшого засуджені за крадіжки, за важкі тілесні ушкодження, за умисні вбивства, за зґвалтування, за розбійні напади, за хуліганство і за інші злочини. Чому такі тяжкі злочини здійснюють діти? Багато факторів впливає: занепад суспільної моралі, недбалість батьків, поганий вплив телебачення і жорстокі відеоігри… На це питання відповісти складно.

Чистота і невинність дитячої свідомості зворушує. Дитина спочатку дивиться на світ з бажанням пізнати його з кращого боку, не готова до перепон і проваль, якими зустріне її дорослий світ. Не кожному вдається вистояти входячи у доросле життя. І надто, коли виховання практично немає. Шукання легких задоволень рано чи пізно приводить неповнолітніх осіб до злочинів. В 15, 14, 16 років в голову приходять різні думки, хочеться чогось нового, адреналіну, відчути себе дорослим, але дії часто вчиняються нерозумні. Стати дорослішим чи крутішим від цього не вийде, але помилки можуть скалічити все подальше життя, своє і можливо, батьків. Здебільшого до цього призводить легковажність та хибні компанії. І може початися інший сценарій, геть не омріяний і яскравий. А крадіжки, розбої, зґвалтування, наркотики, тюрма… А потім безвихідь і каяття. Одразу згадується діалог з відомого радянського фільму «Джентельмени удачі»: - «Украл, выпил – в тюрьму, романтика!»

У виховних колоніях неповнолітніх виховують, з ними працюють психологи і соціальні працівники. Розпорядок дня в колоніях тяжкий і схожий на військовий. Зранку загальна перевірка, потім до першої години навчання в школі, по обіді, з половини четвертого до восьмої вечора вихованці займаються на виробничих комплексах при колоніях, щоденно прибирають в спальних приміщеннях, в вихідні дні – баня, прання, і у вільні години – трохи спорту, трохи художньої самодіяльності. Вихід в місто заборонений. Умови проживання – невеличка камера з залізними дверима, в якій можуть проживати по 10-13 осіб. Побачення 1-2 рази на місяць, але чи відбудеться воно, залежно від поведінки злочинця та бажання близьких. Якщо неповнолітньому вихованцю колонії виповнюється 18 років, а термін його засудження ще не вийшов, особу переводять до виправних колоній. У виправній колонії існує своя чітка ієрархія, кожна особа займає свій певний осередок «кримінального поселення» та виконує покладені на неї обов’язки. Інколи, якщо особа, як кажучи по молодіжному сленгу, була на волі «пантовою», то в колонії вже це не діє. Скільки років життя можна змарнувати за гратами? Більшість жалкує про свої вчинки, але пізно.

Але багато негативних вчинків можна уникнути, якщо батьки будуть приділяти належну увагу вихованню дітей. Тож порада батькам : « Підтримуйте Ваших дітей, допомагайте їм і тоді Ви зможете вберегти їх від злочину та хибного життєвого шляху.
Будні соціальної служби | Переглядів: 489 | Додав: Admin | Дата: 16.12.2013

12
В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», до Міжнародного дня волонтера, спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., на базі Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, в рамках роботи спеціалізованого формування «Школа волонтерів», було проведено анкетування «Що ми знаємо про Волонтерський рух в Україні?». В анкетуванні взяли участь 30 осіб з числа учнівської молоді.

В результаті анкетування було з’ясовано, що більша частина дітей має бажання бути волонтером та має достатню інформації про волонтерський рух.

Більшість, з числа опитаних вказали в анкетах, що волонтер повинен мати такі якості, як: любов до людей, доброта, милосердя (19 відповідей); бажання допомагати у вирішенні проблем іншим (19 відповідей); комунікабельність (17 відповідей); розуміння проблем іншої людини (17 відповідей); відповідальність (17 відповідей); безкорисливість (13 відповідей); співчуття (12 відповідей); терпіння (10 відповідей); порядність (8 відповідей); відвертість (5 відповідей); бути уважними (8 відповідей); бути відкритими, привабливими (6 відповідей).

Найбільше очікувань від участі у волонтерському русі (запропоновано вказати власну думку): знайти нових друзів (26 відповідей), стати добрішим (24 відповідей), навчитися знаходити спільну мову з людьми (15 відповідей), робити хороші справи (8 відповідей), допомагати людям (3 відповідей), навчитися милосердю (3 відповідей), дізнатися більше про суспільне життя (2 відповідей), позбавляти людей від шкідливої звички – паління (1 відповідей), пропагандувати здоровий спосіб життя (1 відповідей), не має ніяких очікувань (2 відповідей).

Будучи волонтером, були бажання працювати за напрямками, такими як: брати участь у проведенні ігротек на вулицях (11 відповідей); працювати з дітьми-сиротами (6 відповідей); проводити пропаганду здорового способу життя (6 відповідей); дітьми-інвалідами (4 відповідей); проводити соціологічні дослідження (2 відповідей); надавати консультації по Телефону Довіри (1 відповідей), займатися організацією дозвілля (0 відповідей); віддавати безкоштовно речі (0 відповідей); не обрали ніякого напрямку для роботи (2 відповідей).

Фахівці стверджують: за волонтерським рухом, - майбутнє. Волонтерство дає змогу людині, не «ламаючи» своє життя, доповнити її дуже значимою частиною - реалізувати почуття особистої громадянської відповідальності за те, що відбувається в суспільстві.

Будні соціальної служби | Переглядів: 460 | Додав: Admin | Дата: 05.12.2013

12
Протягом листопада - грудня 2013 року, рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів протидії насильству», спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., в навчальних закладах міста Знам’янка та селища Знам’янка, було проведено комбіновані лекції і бесіди, з використанням відеоматеріалів на тему «ВІЛ/СНІД – не вирок!».

В рамках XIX тижня дружби «Повір у себе», спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О. М., спільно з педагогом організатором Ягодзінською Л. О., у ЗОСШ-інтернат І-ІІІ ступенів було проведено захід. Учнів було запрошено до перегляду фільму «ВІЛ/СНІД – не вирок! Вбережи себе від ВІЛ/СНІДу». Діти мали змогу дізнатися на конкретних, цікавих прикладах – що таке ВІЛ-інфекція і СНІД та про деякі факти з історії ВІЛ/СНІДу, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, правила безпечної поведінки (щоб вберегти себе від інфікування ВІЛ), про процеси, які відбуваються в організмі людини, коли настає ВІЛ-інфікавання і починається СНІД, про методи лікування і тяжкі наслідки хвороби, про толерантне ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД, і права ВІЛ-інфікованих людей.

Діти з цікавістю переглядали фільм, а після перегляду спілкувалися із спеціалістом І категорії ЦСССДМ Білокамінською О., по принципу «Рівний-рівному» у формі гри «Відкритий мікрофон». Всім бажаючим учням, було надано індивідуальні послуги, з особистих питань.

Будні соціальної служби | Переглядів: 485 | Додав: Admin | Дата: 05.12.2013

1-10 11-20 ... 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-146

Кировоград: новости и сайты