Неділя, 28.07.2024, 22:26
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Знам’янська ОДПІ інформує

 
12
З метою створення сприятливих умов для здійснення благочинної діяльності, спрямованої на вирішення питань забезпечення потреб учасників АТО, фізичних осіб, які мешкають або виїхали з території проведення АТО Законом України від 02.09.2014 №1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» урегульовано питання щодо оподаткування благодійної допомоги, що виплачується учасникам АТО. 

Зокрема, статтю 165 ПКУ доповнено п.165.1.54, згідно з якої, до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включається сума (вартість) благодійної допомоги: 
а) виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". 

б) отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". 

Вказані доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію. 
  
Крім того, бійці зони АТО визнані учасниками бойових дій, відповідно до Закону України від 01.07.2014 № 1547-VII  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від сплати земельного податку. 
Однак, не слід забувати про обмеження: звільнення поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм  (п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). 

Окрім того, органи міського самоврядування можуть встановлювати пільги щодо земельного податку у вигляді часткового звільнення на певний строк або зменшення його суми, яка зараховуються до відповідного місцевого бюджету (п. 284.1 ст. 284 ПКУ). 

Також, фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного внеску (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати ЄСВ (за себе). 

Також, з 23 липня 2014 року набрали чинності внесені Законом України від 01.07.2014 № 1561-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів» зміни щодо звільнення від обкладення ПДВ засобів індивідуального захисту та лікарських засобів для потреб антитерористичної операції, які призначені для використання закладами охорони здоров’я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, за переліком та в обсягах, встановлених Кабінетом Міністрів України". 

Крім того, податковий борг фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку I та II груп, які не здійснювали господарської діяльності на період мобілізації та не одержували дохід, тобто борг який виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин) – вважатиметься безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню. При цьому контролюючі органи не будуть застосовувати санкції та пеню з єдиного податку за період перебування цієї категорії платників на військовій службі. 

Прес-служба    Знам’янської ОДПІ







Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 516 | Додав: Admin | Дата: 28.10.2014

 
12
За порушення митних правил у січні-вересні поточного року митницями ДФС України порушено понад 11,3 тис. справ на загальну суму понад 444,78 млн. грн. З них у 6,3 тис. справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на 289,16 млн. гривень. 

Як і раніше, митні правила частіше всього порушують під час переміщення продовольчих товарів. За 9 місяців 2014 року зафіксовано майже 3 тис. таких випадків на суму понад 41,7 млн. грн. Щодо переміщення промислових товарів, то таких випадків дещо менше – 2,3 тис. на загальну суму понад 149,49 млн. грн. 

За цей період також встановлено 419 випадків переміщення  з порушенням митних правил валюти на загальну суму 63,8 млн. грн. та 170 випадків переміщення транспортних засобів на понад 26,47 млн. гривень. 

Так, наприклад, у вересні під час проведення митного контролю співробітники Київської митниці ДФС серед особистих речей іноземця, який прилетів до України з Лівану, виявили 30000 євро. При цьому іноземець обрав зону спрощеного митного контролю та не задекларував кошти, що перевозилися. 

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, а переміщувані понад встановлену норму 20000 євро тимчасово вилучено. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ




Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 473 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2014

 
12
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі – Порядок №1233). 

Зазначений Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. 

Так, суб’єкт господарювання веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг, який подається за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається. 

Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку №1233. 
Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 №167. 

Враховуючи те, що формою Звіту про суми податкових пільг, а також Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, не передбачено механізм подання уточненого звіту, а також враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року. При цьому, виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій. 

З цим та іншими запитаннями-відповіддями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 135.02). 


Прес-служба Знам’янської ОДПІ 


Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 525 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2014

 
12
Знам’янська ОДПІ нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці – юридичні особи та фізичні особи підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців). 

Роботодавці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем) сплачують єдиний внесок за найманих працівників із сум нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сум винагороди фізичної особи за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. 

Громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. 

Отже, дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату єдиного внеску, у разі заключення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 



Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 509 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2014

 
12
І. Інформаційний аналіз письмових звернень громадян
                                                                 
 З початку року до Знам’янської надійшло три письмових звернень, одне з яких - колективне  звернення, що на 5 звернень менше, ніж за відповідний період 2013 року.  

 Скарги на дії, бездіяльність посадових осіб Знам’янської ОДПІ, на корупційні  діяння(зловживання владою або службовим становищем) посадових осіб Знам’янської ОДПІ – не надходили.
Повторні та неодноразові звернення громадян – не надходили. 


Жінки, яким  присвоєно  почесне  звання України „Мати-героїня,”  інваліди Великої Вітчизняної війни, Герої Соціалістичної Праці, Герої Радянського Союзу та Герої України зі зверненнями не звертались.

ІІ. Проведення особистого прийому громадян.

Усних звернень до Знам’янської ОДПІ надійшло 21, через громадську приймальню  на особистому прийомі посадових осіб, з них 21 заяв(100%), що на 6 звернень менше, ніж за відповідний період 2013 року.
Особистий прийом громадян проводився посадовими особами Знам’янської ОДПІ відповідну графіку та запису в книзі реєстрації заяв громадян на особистих прийомах. 
За змістом заяви надходили щодо оподаткування доходів громадян при декларуванні – 5 заяв, щодо надання податкової звітності в електронному вигляді – 14 заяв, щодо розстрочення податкового боргу - 1 заява, щодо реєстрації платників – 1 заява.
 Відповіді на звернення надані без порушення термінів.  

Скарги на дії, бездіяльність посадових осіб Знам’янської ОДПІ, на корупційні  діяння(зловживання владою або службовим становищем) посадових осіб Знам’янської ОДПІ – не надходили.

Повторні та неодноразові звернення громадян – не надходили. Колективні звернення  не надходили.

За соціальним станом звернулось 3 – пенсіонера та 14 – підприємців, 4 – робітника.  Жінки, яким  присвоєно  почесне  звання України „Мати-героїня,”  інваліди Великої Вітчизняної війни, Герої Соціалістичної Праці, Герої Радянського Союзу та Герої України зі зверненнями не звертались.

 
Звернень ветеранів війни та праці, інвалідів, непрацездатних осіб, а також осіб, що постраждали від аварії на ЧАЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту не надходило.


ІІІ. Аналіз недоліків та порушень у зверненнях громадян та вжиті заходи. 

Звернень громадян, в яких йдеться про недоліки у роботі, оскаржується рішення посадових осіб до Знам’янської ОДПІ не надходило.

Прес-служба Знам’янської ОДПІ 

Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 542 | Додав: Admin | Дата: 21.10.2014

 
12
Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус назвав головними викликами податковій реформі поточну економічну ситуацію в Україні та парламентські вибори. 

«Я доповідав і Президенту, і Прем’єр-міністру України про ризики, з якими стикається бізнес за нинішньої економічної ситуації, – зазначив Ігор Білоус на зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine), що об’єднує більш як 80 керівників працюючих в Україні компаній. – Економіка стрімко скорочується, споживання падає, розрегульовано фінансову систему. Підприємствам бракує обігових коштів. Утримувати ситуацію лише за рахунок високого податкового навантаження неможливо. За таких умов бізнес піде або геть з ринку, або в тінь. Змінити тренд можна тільки завдяки реформам». 

Але напередодні парламентських виборів, на думку керівника ДФС України, виконавча влада не ризикнула вдатися до радикальних реформ, включаючи значне скорочення бюджетних доходів і витрат, а законодавча – взагалі виявилася неготовою до будь-яких змін. 

«Насправді, всі ініціативи ДФС з реформи податкової системи є досить простими. Це в подальшому їх ускладнили через великий дефіцит державного бюджету, який генерували наші пропозиції. Ми, наприклад, пропонували радикальне скорочення ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) фактично до 10% на всю суму зарплати. Це – у 4 рази менше середньої діючої ставки ЄСВ», – пояснив Ігор Білоус. 

Втім, за його словами, реалізація такої ідеї створювала дефіцит бюджету наступного року у сумі приблизно 60-70 млрд. грн., а тому була надзвичайно критично сприйнята. 

«В Уряді почалася активна дискусія – як досягти балансу між бажаннями й можливостями. Більш поміркована пропозиція – визначити ставку ЄСВ на рівні 15% для суми зарплати, що перевищує одну мінімальну заробітну плату (МЗП), – також призводила до значного скорочення платежів до бюджету – на 48 млрд. грн.», - зауважив на зустрічі з бізнесменами Голова ДФС України. 

Зрештою, було погоджено компромісну модель – залишити діючу ставку ЄСВ для зарплат у розмірі до двох МЗП (на сьогодні - 2436 грн.) і застосувати понижену ставку, приблизно 15%-16% для сум, що перевищують 2 МЗП. У цьому разі прогнозні втрати надходжень від ЄСВ складали майже вдвічі меншу суму, майже 25 млрд. грн., такий дефіцит було б простіше компенсувати. 

«Насправді, ми б компенсували втрати платежів ЄСВ лише за рахунок ефекту детінізації зарплат, – переконаний Ігор Білоус. – Але цю нашу позицію ніхто серйозно не сприймав. Пояснювали, що «ефект детінізації в бюджет не закладеш», бо його зараз ніхто точно не обрахує». 

У підсумку, було досягнуто компромісу. ДФС домоглася зменшення у 2,5 рази навантаження на нелегальну частину зарплати, яку працедавці видавали в «конвертах», а це спонукатиме керівників підприємств виводити оплату праці з тіні. 
«Отже у нинішній економічній ситуації можлива лише така, поміркована реформа. Але її треба запустити терміново, у нас надто мало часу», - наголосив Голова Державної фіскальної служби України. 

Вже потім, упевнений Ігор Білоус, можна поетапно впроваджувати більш радикальні зміни – далі скорочувати ставку єдиного соціального внеску, об’єднувати ЄСВ і податок на доходи громадян в єдиний зарплатний податок, переходити до реформування витратної частини бюджету – до пенсійної реформи, визначення долі Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, до реформи охорони здоров’я. 

«Хочу вірити: якщо не нинішній склад парламенту, то хоча б наступний – буде готовий до реальних реформ. Найгірше у цій ситуації – не міняти нічого», – підкреслив очільник ДФС України. 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ








Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 488 | Додав: Admin | Дата: 20.10.2014

 
12
З початку 2014 року до місцевої скарбниці Кіровоградщини надійшло 4,04  млн. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів, до державного бюджету – 532,9 тис. грн. При цьому загалом вдалося перевищити минулорічні показники на 1,7 млн. грн. або на 60,5%. Найбільш крупним лісокористувачем області є Чорноліське лісове господарство, яке працює в Знам’янському районі. 

Нагадуємо, що згідно до Податкового кодексу України об’єктом оподаткування збором є деревина, заготовлена в порядку рубок, а також під час поліпшення якісного складу лісів, розчищення лісових ділянок, другорядні лісові матеріали (пні, кора), та побічні лісові користування: заготівля сіна, випасання худоби, заготівля горіхів, грибів, ягід тощо. 

Збір за спеціальне використання лісових ресурсів справляється з метою раціонального використання, належного збереження і необхідного відтворення лісових ресурсів. Якість виконання робіт по проведенню лісогосподарських заходів та утримання лісів у належному санітарному стані  залежить від суми сплаченого лісового податку. 

Звертаємо увагу на те, що у 2014 році граничні терміни подання звітності по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за три квартали 2014 року – 10 листопада; за весь 2014 рік – 9 лютого 2015 року. 

Кінцевий термін сплати збору у 2014 році за три квартали – 19 листопада, за рік – 19 лютого 2015 року. 
Прес-служба Знам’янської ОДПІ





Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 533 | Додав: Admin | Дата: 20.10.2014

 
12
Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. 

На сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат у зв’язку з тим, що в Законі України від 16 січня 2014 року № 719-VII «Про державний бюджет на 2014 рік» компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам не передбачено. 

Виходячи із зазначеного у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період відображаються на загальних підставах. 

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначна Указом Президента України від 25 травня 1994 року № 263/94 „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцеру запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія). 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ






Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 490 | Додав: Admin | Дата: 20.10.2014

 
12
10 вересня 2014 в газеті «Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків». 

Зазначеною Постановою затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою  7 відсотків (далі – Перелік). 

Так, за ставкою 7 відсотків підлягають оподаткуванню ПДВ виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку. При цьому враховується наявність відповідного маркування для встановлених товарних позицій, незалежно від ставки податку, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України. 

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності Постановою підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України. 

З набранням чинності постановою № 410 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків». 

Прес-служба Знам’янської ОДПІ







Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 453 | Додав: Admin | Дата: 20.10.2014

 
12
Знам‘янська ОДПІ повідомляє, що наказом Фонду державного майна України від 6 серпня 2013 року №1535 внесено зміни до Порядку та умов користування Єдиним реєстром об’єктів державної власності, в якому визначено порядок, форму та умови надання інформації користувачам Реєстру. 
У зв’язку з надходженням до Фонду великої кількості запитів щодо отримання інформації з Реєстру інформуємо, що у мережі Інтернет на веб-сайті Фонду (за адресою www.spfu.gov.ua → Реєстр майна → Реєстр державного майна → Надання інформації з реєстру) розміщено довідково-інформаційні матеріали, а саме: 
– порядок надання адміністративної послуги «Надання інформації (відомостей або витягу) з Єдиного реєстру об’єктів державної власності»; 
зразок запиту на отримання відомостей або витягу з Реєстру; 
відповідальні особи щодо консультування з питань надання адміністративної послуги. 
Крім того, повідомляємо, що при створенні реєстру не було передбачено збереження у ньому інформації з обмеженим доступом, тому суб’єкти управління об’єктами державної власності, які ведуть облік об’єктів державної власності, що перебувають в їх управлінні, несуть відповідальність за організацію проведення інвентаризації державного майна та упорядкування обліку юридичних осіб, подання Фондові достовірної та у повному обсязі інформації для внесення до Реєстру, повинні враховувати це у своїй діяльності, пов’язаній з формуванням реєстру. 

Прес-служба Знам‘янської ОДПІ



Знам’янська ОДПІ інформує | Переглядів: 588 | Додав: Admin | Дата: 13.10.2014

1-10 11-20 ... 301-310 311-320 321-330 331-340 341-350 ... 531-540 541-541

Кировоград: новости и сайты